• Olympijský víťaz na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave

• Trnavský olympijský klub inicioval návštevu majstra sveta a olympijského víťaza v atletike Mateja Tótha na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave.  Žiaci školy privítali vzácneho hosťa v pondelok 5.12.2016 spontánnym potleskom. Po úvodnom slove odovzdal riaditeľ školy, Jozef Jančovič, mikrofón olympijskému šampiónovi, ktorý nezostal nič dlžný svojej povesti vyštudovaného žurnalistu a pútavým spôsobom podal žiakom školy svoje zážitky z brazílskeho Ria de Janeiro, kde ako prvý atlét v novodobej histórii Slovenska získal olympijské zlato. S úsmevom na tvári a pokorou v srdci sa pri rozprávaní vrátil aj k svojim športovým začiatkom a ochotne odpovedal na všetky otázky zvedavého publika. Zároveň zdôrazňoval potrebu kvalitného vzdelania, a tak motivoval mladých športovcov k zodpovednému plneniu si nielen svojich športových, ale i študijných povinností. Najväčším zážitkom pre všetkých zúčastnených bola istotne možnosť  dotknúť sa zlatej olympijskej medaily, ako i možnosť zvečniť sa s olympijským víťazom na spoločnej fotografii.