• V nedeľu, 17. 9. 2017, sa členovia biologického krúžku, s Mgr. Duchoslavovou, zúčastnili na prednáške v teréne Kamenného mlyna v rámci mestom Trnava organizovaných potuliek Malým Rímom. Viac sa o akcii dočítate  v  PK Človek a príroda

• Vzdelávanie v prírode - Trnavské rybníky

• V piatok, 8. septembra 2017, sa študenti druhého ročníka, v rámci voliteľného predmetu Cvičenia z biológie zúčastnili na poznávacej exkurzii v Chránenom areáli Trnavské rybníky. Ako sa exkurzia vydarila si prečítajte v  PK Človek a príroda

• Metodický seminár na tému Genetika

•      V stredu 13. 9. 2017 sme využili ponuku Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v spolupráci s Dekanátom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a zúčastnili sa na Metodickom seminári pre učiteľov biológie na tému GENETIKA. Viac informácii nájdete v  PK Človek a príroda

• Návšteva v Centre vedecko-technických informácií SR

•      Vo štvrtok, 26. októbra 2017,  sa študenti seminárov z biológie a chémie z tretích a štvrtých  ročníkov, septimy a oktávy,  zúčastnili exkurzie v Centre vedecko-technických informácií SR Bratislave. Na prednáške Potrebujeme vakcíny proti vírusom? a v diskusii po nej, získali informácie o vírusoch, o potrebe očkovania proti nim, ale aj o tom, prečo sa nedajú vyrobiť univerzálne vakcíny...

• Týždeň vedy

•   8.11.2017 sa vyše 100 študentov prírodovedných seminárov a cvičení z druhých, tretích a štvrtých ročníkov zúčastnilo, v rámci Týždňa vedy,  Workshopu o prírodných vedáchna tému: Technológie budúcnosti. Viac  PK Človek a príroda

• Oznámenie o voľnej pracovnej pozícii

• Upratovačka v poobedňajšej zmene

Druh pracovného pomeru: hlavný pracovný pomer

poobedňajšia zmena od 12:00  - 20:00 hod.

Predpokladaný nástup do práce: 1. 1. 2018

Podmienky prijatia:

• zdravotný stav zodpovedajúci pracovnej pozícii, bezúhonnosť, zodpovednosť a samostatnosť

Požadované doklady:

• písomná žiadosť

Bližšie informácie v pracovných dňoch v čase od 8:00 - 14:00 hod.  na tel. čísle 033/55 838 20

Žiadosti zasielajte na adresu školy.

• Fyzikálny náboj 2017

• Blahoželáme nášmu úspešnému tímu zo IV.B - Duda, Fried, Klenovič, Réves, Trajlínek k vzornej reprezentácii našej školy v riešení netradičných fyzikálnych úloh. Náš tím obsadil krásne 27. miesto z 55 tímov zo slovenských  gymnázií. Celoslovenské výsledky.

• Exkurzia Francúzsko - PROVENCE

• Exkurzia do Francúzska – Provence

V dňoch 21. 9. - 26. 9. 2017 sme my, žiaci druhého, tretieho aj štvrtého ročníka, navštívili čarovný región Francúzska  Provence, ktorú organizovala PK cudzích jazykov.

Naša exkurzia sa začala tranzitom cez Rakúsko a Taliansko. Na počudovanie, cesta ubehla veľmi rýchlo a my sme sa po osemnástich hodinách ocitli v krásnom Monaku. Deň sa začal prechádzkou po Monaku, navštívili sme kniežací palác  a Oceánografické múzeum.

Po namáhavom, ale o to krajšom slnečnom dni, sme sa presunuli do Nice, kde sme strávili prvú noc. Na druhý deň sme sa zobudili do upršaného rána, avšak ani takéto počasie nám nepokazilo naše plány vidieť Nice. Celé dopoludnie sme strávili prehliadkou Nice, kde nás asi všetkých najviac zaujalo more, trhy, ale, samozrejme, aj celková atmosféra  mesta.

Popoludní sme navštívili Múzeum levandule. Tu sme sa nadýchali nielen krásnej levanduľovej vône, ale nasali sme aj vône francúzskeho južanského vidieka. V podvečerných hodinách sme sa presunuli do Avignonu, kde sme si prešli  pápežský palác a videli krásy tohto mesta vrátane povestného Avignonského mosta.

Tretí deň začal prechádzkou po unikátnom rímskom viadukte  Pont du Gard a pokračoval návštevou rímskeho amfiteátra v Arles, kde bývajú býčie zápasy dodnes! V poobedňajších hodinách sme sa presunuli do dedinky Saint – Maries de la Mer,  kde sme mohli využiť čas tak,  ako to každému vyhovovalo. Večer sme sa presunuli do Marseille, kde sme strávili poslednú noc.

Náš posledný deň bol jeden z najkrajších! Doobeda sme sa preplavili na romantický ostrov If, známy z románu Gróf Monte Christo. Boli sme oslovení francúzskymi stredoškolákmi a zapojili sme sa do tanca, aby sme podporili ich školský projekt. Ďalším naším cieľom  bolo  vidieť baziliku čiernej Madonny – Notre Dame de la Garde, ktorá sa honosne vyníma nad mestom. Zvyšok dňa sme mali pre seba a väčšinou sme ho využili nákupmi a poznávaním mesta v okolí prístavu. Náš posledný deň sme ukončili NAJLEPŠOU večerou, ktorá bola typicky francúzska! Nakoniec sme sa najedení, spokojní, očarení,  ale aj smutní vybrali na dlhú cestu na Slovensko.

Z Provensálska si všetci odnášame nezabudnuteľné zážitky a sme vďační, že sme takéto niečo mohli zažiť.