• Prijímacie konanie

• 30.4.2018

V sekcii Prijímacie konanie je zverejnený zoznam uchádzačov o štúdium, ktorí splnili podmienku prijatia bez prijímacej skúšky. Zápis týchto uchádzačov bude v pondelok 14.5.2018 od 8:00 do 12:00 v riaditeľni.

• Štúrovo pero 2018

•    20. - 21. apríla 2018 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene uskutočnilo vyhodnotenie celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov. Porota sa rozhodla udeliť Cenu TASR za mimoriadne kvalitný a invenčný novinársky príspevok v hodnote 100 eur a zároveň objav roka v kategórii elektronických magazínov  nášmu e-časopisu Nový Blesk.

Toto ocenenie nás teší o to viac, že v tejto kategórii boli zaradené elektronické magazíny stredných aj vysokých škôl.

Všetkým "bleskáčom" pod vedením Mgr.Kubáňovej blahoželáme, ďakujeme za  reprezentáciu našej školy a prajeme veľa tvorivých nápadov!

Viac sa dočítate tu a onedlho tu

• Deň narcisov 2018

• Dňa 13. 4. 2018 sa žiaci ŠG J. Herdu zúčastnili 22. ročníka verejno- prospešnej zbierky Ligy proti rakovine.

Žiaci gymnázia vyzbierali spolu 4 403,64 € . Vyzbierané finančné prostriedky pomôžu ľuďom bojujúcim s onkologickým ochorením a ich rodinám.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky!

• Beseda s hráčmi FC Spartak Trnava

•      Dňa 6.4.2018 nás navštívili hráči a funkcionári futbalového klubu FC Spartak Trnava. Riaditeľ školy, Jozef Jančovič, privítal hostí na škole, zaspomínal si na posledný, ešte československý ligový titul Spartaka a vyjadril nádej, že po dlhej dobe sa podarí súčasnému kádru vybojovať slovenský primát. Eventový a marketingový manažéri klubu, páni Marek Ondrejka a Marián Černý v stručnosti predstavili klub a ambície družstva v aktuálnej sezóne. Následne dostali slovo hráči Matúš Čonka, Vakhtang Chanturishvili a Ján Vlasko, ktorí povedali niekoľko slov o sebe a o svojom pôsobení v klube. Všetci prítomní hostia boli pripravení odpovedať na otázky z publika, ktoré tvorili žiaci I.S, II.S, III.S a IV.S triedy. Po diskusii venovali hráči knižné darčeky jednému z prítomných žiakov a všetkým záujemcom venovali svoje podpisové karty. Prítomní hostia pozvali žiakov a pedagógov na najbližší futbalový zápas a poďakovali za možnosť stretnúť sa a porozprávať sa s našimi žiakmi a učiteľmi.