• PK Zdravie a pohyb

• Školský rok 2022/2023

• Športové súťaže 2022/2023

Župný race 2023

Odbor kultúry a športu Trnavského samosprávneho kraja zorganizoval dňa 13.6.2023 3. ročník terénnych pretekov – Župný race. Preteky sa konali v rekreačnom areáli Jahodník -Smolenice.

Vo veľmi silnej konkurencii a fyzicky náročných disciplínach spojených s behom dosiahli žiaci našej školy vynikajúce výsledky:

Kategória dievčatá (22 účastníčok): 1. miesto – Simona Gorbatenková II.IS

Kategória chlapci (55 účastníkov):    2. miesto – Bruno Ondruš III.S

22. miesto – Michal Urban II.IS

Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Majstrovstvá SR v basketbale SŠ:

Po postupe na MSR (Piešťany – Diplomat aréna) sa  dievčatá našej školy umiestnili na konečnom 2. mieste a chlapci na 4. mieste.

Reprezentovali nás:

Kristína Dzurová, Emma Zuzana Havrikanič  II.S, Nina Fančovičová, Kristína Liptáková, Lucia Paulechová, Tereza Lehocká, Alexandra Remenárová I.S , Simona Kartáčová, Lenka Lojová, Sára Majerová III.IS, , Sabina Pučíková IV.S, Hana Jakubčeková IV.A

Oskar Áč, Adam Buček, Alex Halenár (najlepší strelec turnaja - Župná olympiáda),  Timotej Tóth III.IS, Radovan Karcz II.A, Norbert Szabó, Tibor Kiss (najlepší hráč turnaja – Župná olymiáda) IV.S, Lukáš Morvay,  Adrián Textor IV.B, Andrej Náhlik, Marek Rumpík, Richard Sárkány II.S

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme.

Župná olympiáda

V dňoch 27. – 28.4.2023 sa uskutočnila v Trnave na rôznych športoviskách XV. ŽUPNÁ OLYMPIÁDA stredoškolákov.

Samotná účasť na tomto podujatí bola väčšinou podmienená víťazstvom v okresných kolách. Naša škola súťažila (a veľmi úspešne) v športoch: basketbal, mixvolejbal, florbal (dievčatá), futsal (chlapci), bedminton, atletika, silový päťboj (dievčatá – jednotlivkyne) a aerobic. Súčasťou slávnostného otvorenia boli aj žiaci našej školy: oheň zapálil športovec školy za rok 2022 - Adam Hagara (sexta), sľub športovcov predniesli Barbora Truchlá (II.S) a Tibor Kiss (IV.S).

V dňoch 9., 14. a 15.11.2022 vyvrcholili športové súťaže Školskými majstrovstvami okresu vo vybíjanej žiačok ZŠ, stolnom tenise ZŠ a SŠ. Vo všetkých týchto súťažiach boli vo finále aj žiaci našej školy a zhodne v nich obsadili výborné 2. miesta.

Výsledky:

Basketbal chlapci – 1. miesto:  zároveň postup na MSR

Basketbal dievčatá – 1. miesto: zároveň postup na MSR

Futsal chlapci – 1. miesto – Denis Adamkovič I.S, Alex Thomas Karhan, Dávid Író II.S, Ronald Kočík, Timotej Marko III.S,  David Žbodák (najlepší brankár turnaja), Lukáš Kumpan, Boris Kusý, Andrej Drozda, Patrik Hájnik IV.S

Mixvolejbal – 2. miesto – Simona Galková, Norbert Szabó IV.S,  Michal Grodovský, Marek Ondrejička III.S, Stella Matyášová I.S, Tomáš Racek II.B, Petra Ritterová, Karin Sadloňová, Barbora Truchlá, Sára Sasaráková II.S

Florbal dievčatá – 2. miesto – Michaela Čériová, Linda Žuffová III.S, Simona Horváthová, Katarína Škodová I.S, Lujza Juráková IV.S, Rebeca Kormúthová, Nina Sládeková (najlepšia hráčka turnaja), Simona Maláčová, Diana Rakúsová II.A, Vanesa Krajčovičová III.B

Bedminton - dievčatá – 2. miesto – Lucia Gabrielová II.A, Ester Stašková II.IS

Aerobic – Nina Bestvinová – sexta – Cena Fair play – Radosť z pohybu (cenu udelil klub Fair play pri SOaŠV)

Boj o postup na župnú olympiádu

V prvých troch mesiacoch roku 2023 sa uskutočnili ďalšie športové postupové súťaže, ktoré zabezpečovali postup na XI. Župnú olympiádu stredoškolákov Trnavského samosprávneho kraja (27. – 28.4.2023).

Z kolektívnych športoch si zabezpečili postup naši žiaci (vyhrali majstrovstvá okresu) aj v basketbale (chlapci, dievčatá), mixvolejbale a florbale (dievčatá). Chlapci – florbalisti  obsadili na majstrovstvách okresu nepostupové 2. miesto, kedy o víťazovi rozhodlo skóre.

Marec bol tiež v znamení hádzanej stredný škôl, kedy dievčatá vyhrali majstrovstvá okresu a na majstrovstvách kraja obsadili výborné 2. miesto za dievčatami z Dunajskej Stredy. Chlapci skončili druhí na majstrovstvách okresu.

Aj v športovej súťaži – silový päťboj sa naši študenti nestratili, v kategórii študentiek vyhrala Alica Micháleková (I.A) – postup na Župnú olympiádu a družstvo chlapcov obsadilo 6. miesto.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a veríme, že na Župnej olympiáde sa bude dariť našim športovcom aj v ďalších športových súťažiach.

hádzaná dievčatá:

Diana Rakúsová, Simona Maláčová, Rebeca Kormúthová ( II.A), Nina Sládeková, Lucia Gabrielová  (II.B), Viktória Králiková, Petra Ritterová, Karin Sadloňová  (II.S), Vanesa Krajčovičová  (III.B), Alica Micháleková (I.A), Eva Urminská (oktáva)

silový päťboj:

Alica Micháleková (I.A), Nina Podmanická (sexta), Michal Grodovský (III.S), Roman Geršic (septima), Adam Buček (III.IS), Matúš Žiška (III.B)

Futsal

V dňoch 7.12. (chlapci) a 8.12.2022 (dievčatá) sa konalo finále  Školských majstrovstiev okresu v halovom futsale. V oboch kategóriách si naša škola viedla veľmi úspešne - chlapci obsadili 1. miesto (postup na Župnú olympiádu), a dievčatá po veľkom boji a smole 2. miesto.

Reprezentovali nás: (základné kolo a finále):

chlapci

Dávid Žbodák, Tomáš Šimek, Boris Kusý, Andrej Drozda, Oliver Rusnák, Tomáš Šarmír, Lukáš Kumpán, Maroš Žitný, Patrik Hájnik – IV.S