Školský rok 2022/2023
Športové súťaže 2022/2023
Župný race 2023
Odbor kultúry a športu Trnavského samosprávneho kraja zorganizoval dňa 13.6.2023 3. ročník terénnych pretekov – Župný race. Preteky sa konali v rekreačnom areáli Jahodník -Smolenice.
Vo veľmi silnej konkurencii a fyzicky náročných disciplínach spojených s behom dosiahli žiaci našej školy vynikajúce výsledky:
Kategória dievčatá (22 účastníčok): 1. miesto – Simona Gorbatenková II.IS
Kategória chlapci (55 účastníkov): 2. miesto – Bruno Ondruš III.S
22. miesto – Michal Urban II.IS
Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
Majstrovstvá SR v basketbale SŠ:
Po postupe na MSR (Piešťany – Diplomat aréna) sa dievčatá našej školy umiestnili na konečnom 2. mieste a chlapci na 4. mieste.
Reprezentovali nás:
Kristína Dzurová, Emma Zuzana Havrikanič II.S, Nina Fančovičová, Kristína Liptáková, Lucia Paulechová, Tereza Lehocká, Alexandra Remenárová I.S , Simona Kartáčová, Lenka Lojová, Sára Majerová III.IS, , Sabina Pučíková IV.S, Hana Jakubčeková IV.A
Oskar Áč, Adam Buček, Alex Halenár (najlepší strelec turnaja - Župná olympiáda), Timotej Tóth III.IS, Radovan Karcz II.A, Norbert Szabó, Tibor Kiss (najlepší hráč turnaja – Župná olymiáda) IV.S, Lukáš Morvay, Adrián Textor IV.B, Andrej Náhlik, Marek Rumpík, Richard Sárkány II.S
Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme.
Župná olympiáda
V dňoch 27. – 28.4.2023 sa uskutočnila v Trnave na rôznych športoviskách XV. ŽUPNÁ OLYMPIÁDA stredoškolákov.
Samotná účasť na tomto podujatí bola väčšinou podmienená víťazstvom v okresných kolách. Naša škola súťažila (a veľmi úspešne) v športoch: basketbal, mixvolejbal, florbal (dievčatá), futsal (chlapci), bedminton, atletika, silový päťboj (dievčatá – jednotlivkyne) a aerobic. Súčasťou slávnostného otvorenia boli aj žiaci našej školy: oheň zapálil športovec školy za rok 2022 - Adam Hagara (sexta), sľub športovcov predniesli Barbora Truchlá (II.S) a Tibor Kiss (IV.S).
V dňoch 9., 14. a 15.11.2022 vyvrcholili športové súťaže Školskými majstrovstvami okresu vo vybíjanej žiačok ZŠ, stolnom tenise ZŠ a SŠ. Vo všetkých týchto súťažiach boli vo finále aj žiaci našej školy a zhodne v nich obsadili výborné 2. miesta.
Výsledky:
Basketbal chlapci – 1. miesto: zároveň postup na MSR
Basketbal dievčatá – 1. miesto: zároveň postup na MSR
Futsal chlapci – 1. miesto – Denis Adamkovič I.S, Alex Thomas Karhan, Dávid Író II.S, Ronald Kočík, Timotej Marko III.S, David Žbodák (najlepší brankár turnaja), Lukáš Kumpan, Boris Kusý, Andrej Drozda, Patrik Hájnik IV.S
Mixvolejbal – 2. miesto – Simona Galková, Norbert Szabó IV.S, Michal Grodovský, Marek Ondrejička III.S, Stella Matyášová I.S, Tomáš Racek II.B, Petra Ritterová, Karin Sadloňová, Barbora Truchlá, Sára Sasaráková II.S
Florbal dievčatá – 2. miesto – Michaela Čériová, Linda Žuffová III.S, Simona Horváthová, Katarína Škodová I.S, Lujza Juráková IV.S, Rebeca Kormúthová, Nina Sládeková (najlepšia hráčka turnaja), Simona Maláčová, Diana Rakúsová II.A, Vanesa Krajčovičová III.B
Bedminton - dievčatá – 2. miesto – Lucia Gabrielová II.A, Ester Stašková II.IS
Aerobic – Nina Bestvinová – sexta – Cena Fair play – Radosť z pohybu (cenu udelil klub Fair play pri SOaŠV)
Silový päťboj (zároveň MSR) – 4. miesto - Alica Micháleková I.A
Atletika:
chlapci
100 m – 2. miesto – Filip Martin Hrubala III.IS
200 m – 1. miesto – Róbert Pecko II.IS
800 m – 2. miesto – Samuel Krepop I.IS
3000 m – 3. miesto – Daniel Vadovič sexta
oštep – 2. miesto – Ondrej Moravčík oktáva, 3. miesto – Alex Halász
4 x 100 m – 1. miesto
Dievčatá
100 m – 3. miesto – Kamila Mlíchová I.IS
200 m – 2. miesto – Kamila Mlíchová, 3. miesto – Vanesa Pomajbová II.IS
800 m – 2. miesto – Simona Gorbatenková II.IS
výška – 2. miesto – Nataša Fáberová sexta
guľa – 3. miesto – Alexandra Vadrnová sexta
disk – 3. miesto – Alexandra Vadrnová sexta
4 x 100 m – 1. miesto
Boj o postup na župnú olympiádu
V prvých troch mesiacoch roku 2023 sa uskutočnili ďalšie športové postupové súťaže, ktoré zabezpečovali postup na XI. Župnú olympiádu stredoškolákov Trnavského samosprávneho kraja (27. – 28.4.2023).
Z kolektívnych športoch si zabezpečili postup naši žiaci (vyhrali majstrovstvá okresu) aj v basketbale (chlapci, dievčatá), mixvolejbale a florbale (dievčatá). Chlapci – florbalisti obsadili na majstrovstvách okresu nepostupové 2. miesto, kedy o víťazovi rozhodlo skóre.
Marec bol tiež v znamení hádzanej stredný škôl, kedy dievčatá vyhrali majstrovstvá okresu a na majstrovstvách kraja obsadili výborné 2. miesto za dievčatami z Dunajskej Stredy. Chlapci skončili druhí na majstrovstvách okresu.
Aj v športovej súťaži – silový päťboj sa naši študenti nestratili, v kategórii študentiek vyhrala Alica Micháleková (I.A) – postup na Župnú olympiádu a družstvo chlapcov obsadilo 6. miesto.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a veríme, že na Župnej olympiáde sa bude dariť našim športovcom aj v ďalších športových súťažiach.
Reprezentovali nás:
hádzaná dievčatá:
Diana Rakúsová, Simona Maláčová, Rebeca Kormúthová ( II.A), Nina Sládeková, Lucia Gabrielová (II.B), Viktória Králiková, Petra Ritterová, Karin Sadloňová (II.S), Vanesa Krajčovičová (III.B), Alica Micháleková (I.A), Eva Urminská (oktáva)
silový päťboj:
Alica Micháleková (I.A), Nina Podmanická (sexta), Michal Grodovský (III.S), Roman Geršic (septima), Adam Buček (III.IS), Matúš Žiška (III.B)
Futsal
V dňoch 7.12. (chlapci) a 8.12.2022 (dievčatá) sa konalo finále Školských majstrovstiev okresu v halovom futsale. V oboch kategóriách si naša škola viedla veľmi úspešne - chlapci obsadili 1. miesto (postup na Župnú olympiádu), a dievčatá po veľkom boji a smole 2. miesto.
Reprezentovali nás: (základné kolo a finále):
chlapci
Dávid Žbodák, Tomáš Šimek, Boris Kusý, Andrej Drozda, Oliver Rusnák, Tomáš Šarmír, Lukáš Kumpán, Maroš Žitný, Patrik Hájnik – IV.S
Ronald Kočík, Jakub Krchnár, Timotej Marko, Martin Kovár – III.S
dievčatá
Soňa Servátková, Katarína Škodová, Lea Krupová, Katarína Škodová – I.S
Viktória Králiková, Jana Belicová – II.S
Michaela Čériová, Linda Žuffová – III.S
Rebeca Kormúthová – II.A
Vanesa Pomajbová – II.IS
Lujza Juráková - oktáva
Gratulujeme.
Úspešne reprezentovali našu školu :
Športová súťaž ku dňu študentov
Dňa 24.11.2022 sa pri príležitosti Dňa študentov v Mestskej športovej hale v Trnave uskutočnili dve tradičné športové podujatia:
Silná ruka 2022 – súťaž v pretláčaní rúk a turnaj v streetballe.
V dobrej konkurencii si veľmi úspešne viedli aj žiaci našej školy.
Silná ruka: 1. miesto – Samuel Miklovič (do 70kg)
3. miesto – Timotej Tóth (nad 85kg)
ďalej nás v tejto súťaži reprezentovali: Martin Filip Hrubala – III.IS, Michal Urban – II.IS, Roman Geršic – septima, Marek Martinus – III.IS.
Streetball: 1.miesto – Norbert Takács, Tibor Kiss – IV.S, Richard Sárkány, Marek Rumpík – II.S, Adrián Textor, Lukáš Morvay – IV.B
ďalej našu školu reprezentovali: Andrej Náhlik – II.S, Ivan Mizera – I.S, Lenka Lojová, Sára Majerová, Oskar Áč, Simona Kartáčová – III.IS.
Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.
Vybíjaná
Reprezentovali: Ema Balážová, Elena Mančáková, Olívia Novotná, Nikola Šamudovská, Ema Tančoková – príma, Viktória Budaiová , Simona Filípková , Veronika Gýmerská, Ella Hanová, Romana Enya Libichová, Viktória Neštická, Hana Susková - sekunda
Stolný tenis:
dievčatá ZŠ: Ema Balážová – príma, Simona Filípková, Veronika Gýmerská, Ella Hanová, Viktória Neštická – sekunda
chlapci ZŠ: Adam Herega, Jozef Krivosudský, Nicolas Štancel, Viliam Viskupič – sekunda
dievčatá SŠ: Lucia Gabrielová, Nina Sládeková – II.B, Paula Nebylová, Simona Slezáková – septima
Gratulujeme.