J. Bottu 31, 917 87 Trnava

Naša škola!

Streda 26. 7. 2017

Oznamy

Želáme Vám krásne letné prázdniny, plné slnka a oddychu!

Uvidíme sa v novom školskom roku 4.septembra 2017

Tešíme sa na Vássmiley

Úradné hodiny počas prázdnin:

Po - Pia  9:00 - 12:00

Naši milí prváci štvorročného gymnázia, overte si vedomosti z AJ

Milí študenti,

vitajte na našom gymnáziu. Veríme, že pre Vás budú štyri roky štúdia na našej škole prínosom. Z cudzích jazykov bude pre všetkých z Vás angličtina prvým cudzím jazykom. Jej výučba nadväzuje na vedomosti a zručnosti, ktoré ste nadobudli na základnej škole. Aby ste zistili, ako na tom ste, ponúkame Vám v tejto sekcii:

1) možnosť overiť si, ako tieto vedomosti viete použiť

2) súhrn jazykových vedomostí, ktoré by ste mali ovládať

Co_vsetko_by_si_mal_ovladat.pdf

Pripomeňte si, čo máte vedieť po absolvovaní základnej školy a otestuje sa, ako ste to všetko zvládli. V prípade, že nájdete medzery vo svojich vedomostiach, budete vedieť, čo treba doplniť, aby ste sa mohli plne zapojiť do ďalšieho štúdia na našej škole.  Veľa šťastia!

Doteraz web stránku navštívilo:

Vitajte na stránkach ŠG Jozefa Herdu Trnava!

Športové gymnázium Jozefa Herdu v Trnave ponúka štvorročné  štúdium so všeobecným zameraním, štvorročné štúdium so športovým zameraním a osemročné štúdium so športovým zameraním.

V treťom a štvrtom ročníku sa môžu žiaci profilovať výberom voliteľných predmetov.

Žiaci tried so športovým zameraním majú možnosť úspešnou maturitnou skúškou z voliteľného predmetu Základy športovej prípravy získať trénerskú kvalifikáciu II. stupňa.

• 11. 7. 2017

O všetkom dôležitom, čo sa počas školského roka 2016/2017 udialo na našej škole, o našej práci a našich výsledkoch sa dočítate vo výročnej správe za školský rok 2016/2017, ktorú nájdete v sekcii Výročná správa.

• 11. - 15. 6. 2017 Štrasburg

Na pozvanie europoslanca Branislava Škripeka sa v dňoch 11. – 15. 6. 2017 Filip Funovič, Lukáš Molnár, Lucia Pončáková, Simona Škrabáková Richard Tomly a Mgr. Eva Luikovičová zúčastnili na exkurzii v Štrasburgu. Jej cieľom bolo oboznámiť sa s fungovaním Európskeho parlamentu, prácou zamestnancov tejto významnej európskej inštitúcie, predstaviť im našu školu a v neposlednom rade si pozrieť mesto Štrasburg.

• 9. 6. 2017

V dňoch 15. - 16.6.2017 organizovalo Športové gymnázium J. Herdu ako súčasť projektu mesta Trnava Dni zdravia 2017

• 2. 6. 2017

Májové úspechy žiakov v školských športových súťažiach nájdete v sekcii PK ZDRAVIE A POHYB

•    31.mája 2017 sa všetky triedy prvého ročníka zúčastnili exkurzie v bývalej botanickej záhrade MtF STU. Každý žiak si pripravil prezentáciu jedného stromu, ktorý na mieste predstavil svojim spolužiakom. Takéto interaktívne vyučovanie sa veľmi páčilo vyučujúcim aj študentom. Viac nájdete v PK Človek a príroda

• 22.5. boli študenti  druhého a tretieho ročníka, navštevujúci cvičenia z chémie a semináre z chémie, s vyučujúcimi Ing.Svobodovou a Mgr.Szalóovou  na exkurzii na trnavskej skládke komunálneho odpadu. Viac a aj foto je v PK Človek a príroda

• 18.5.2017 sa konalo krajské kolo chemickej olympiády v kategórii C. Výsledky sú v PK Človek a príroda

• 10. mája sa uskutočnilo krajské kolo fyzikálnej olympiády v kategóriách B,C a D. V kategórii C nás reprezentoval Gregor Lesay z II.A.   PK Človek a príroda

• V sekcii Prijímacie skúšky je zverejnené výsledné kódované poradie uchádzačov prihlásených do 1. ročníka pre školský rok 2017/2018. Všetci uchádzači úspešne vykonali prijímacie skúšky a splnili kritériá. Zápis prijatých uchádzačov podľa plánu výkonov sa uskutoční 19.5.2017 od 10:00 - 15:00 v riaditeľni. Ak vzniknú po zápise voľné miesta, bude sa pokračovať v poradovníku.

• Prijmeme do školskej jedálne od 1. septembra 2017 :

1  kuchárku na dvojzmennú prac. dobu s výučným listom kuchár alebo cukrár

2  pomocné kuchárky - nevyučené v odbore, na jednozmennú prevádzku

Kontakt:   Oľga Škultétyová, ved ...

J. Bottu 31, 917 87 Trnava