•

Spojená škola J. Bottu 31, Trnava s organizačnou zložkou - Stredná športová škola Jozefa Herdu a Gymnázium na Ulici J. Bottu v Trnave

Škola sa nachádza v širšom centre mesta, v blízkosti železničnej a autobusovej stanice. Škola má zrekonštruovaný športový areál, telocvičňu, posilňovňu, vlastnú jedáleň a internát.

Spojená škola zahŕňa dve organizačné zložky:

1. Stredná športová škola J. Herdu s odborom športové gymnázium
            2. Gymnázium, J. Bottu 31, Trnava s odborom gymnázium

Vyučovanie prebieha v kmeňových a odborných učebniach (5 učební jazykov, 2 počítačové učebne, chemické, biologické a fyzikálne laboratórium, aula vybavená počítačmi a interaktívnou tabuľou).Učebne sú vybavené modernými didaktickými pomôckami, učitelia vyučujú s podporou IKT, kontakt medzi učiteľom, žiakom a rodičom prebieha osobne aj prostredníctvom školského informačného systému edupage.

Žiaci sa počas 4 rokov gymnaziálneho štúdia pripravujú na štúdium na VŠ. Gymnaziálne štúdium je ukončené maturitnou skúškou v odbore gymnázium / športové gymnázium. Žiaci Strednej športovej školy J. Herdu po vykonaní maturitnej skúšky majú možnosť získať trénerskú kvalifikáciu II. stupňa .

Škola každoročne organizuje množstvo akcií : exkurzie ( Paríž, Londýn, Viedeň, Osvienčim, Praha), športové podujatia (Športovec roka, športové súťaže), zábavné akcie ( imatrikulácia, Halloween, Vianočná, Valentínska diskotéka). Žiaci našej školy úspešne reprezentujú školu na predmetových olympiádach, tematických a športových súťažiach a pod.

Športovcom škola ponúka ubytovanie v podkrovnej prístavbe, celodennú stravu vo vlastnej jedálni. Športovci majú popri štúdiu vytvorené podmienky nielen na dvojfázový tréning, ale aj na športové sústredenia a súťaže. Škola úzko spolupracuje s trénermi a so športovými klubmi.