• Voliteľné predmety - semináre na šk. rok 2022/23

• V sekcii SEMINÁRE je zverejnená ponuka voliteľných predmetov na školský rok 2022/2023. Žiaci sa na voliteľné predmety prihlasujú elektronicky v termíne od 10.1.2022 od 8:00 do 31.3.2022 do 12:00. Súčasťou ponuky sú aj anotácie jednotlivých voliteľných predmetov.

• Pytagoriáda 2021

• Dňa 9.12.2021 sa konalo školské kolo súťaže Pytagoriáda.

Do súťaže sa zapojili všetci žiaci triedy Príma. Súťaž prebiehala online formou, takže žiaci riešili 15 matematických úloh pripojení cez kamery a výsledky zapisovali do počítača. Podľa predbežných výsledkov sa 7 prímania stali úspešnými riešiteľmi a majú šancu postúpiť do okresného kola súťaže, ktoré sa budú konať 30.3.2022.

AJ takto môže vyzerať súťaž v čase pandémie:

• Olympiáda v NJ

• Dňa 26.11. 2021 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku online formou.

Víťazi školského kola Patrik Partl (I.B) kategória 2A, , Michal Orešanský (III.B) a Lukáš Morvay (III.B) kategória 2B postupujú do okresného kola.

Patrick Karhan (IV.S) kategória 2C postupuje do krajského kola ONJ.

Herzlichen Glückwunsch!

• Best in English

• Dňa 26.11.2021 sa uskutočnila medzinárodná súťaž v anglickom jazyku Best in English a z našej školy sa súťaže zúčastnili dvanásti najlepší študenti anglického jazyka.

Súťaž prebiehala online formou, preto sa žiaci zapojili prezenčnou a aj dištančnou formou.

• Olympiáda v AJ

• Dňa 24. 11. 2021 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, ktorého s azúčastnilo 12 žiakov našejškoly. Žiaci súťažili v 3 rôznych kategóriách.

Víťazi kategórií Oliver Dóka z riedy II.B a Michal Orešanský z triedy III.B a Adam Buček z triedy II.IS budú našu školu reprezentovať v okresnom kole OAJ.

Víťazom gratulujeme !

• Rodičovské združenie

• Dňa 6.12.2021 ( pondelok) o 17:00 sa uskutoční rodičovské združenie rodičov žiakov klasických a športových tried online formou prostredníctvom MS Teams.

Link na pripojenie sa k RZ bude rozposielaný v správach triednych učiteľov, alebo sa treba prihlásiť cez žiacke konto v MS Teams.

• Zenit v programovaní 2021

•

Školské kolo súťaže ZENIT v programovaní sa uskutočnilo dňa 19. 10. 2021. Do súťaže v kategórii sa zapojili 4 študenti z triedy IV.B: Martin Gregor, Peter Hubina, Ondrej Podhorský a Dominik Sekera. Všetci žiaci programovali v jazyku Python. Na 1. mieste sa s rovnakým počtom bodov umiestnili Martin Gregor a Peter Hubina.

Školské kolo – 19.10.2021

Kat.           Meno        Priezvisko       Trieda

1.               Martin        Gregor               IV.B

2.               Peter          Hubina               IV.B

3.               Ondrej        Podhorský          IV.B

4.               Dominik      Sekera                IV.B

Krajské kolo – 25.11.2021

Martin Gregor bol pozvaný do krajského kola súťaže Zenit v programovaní. Krajské kolo sa konalo dňa 25.11.2021 a Martin sa umiestnil na 9. mieste.

Za reprezentáciu školy všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a gratulujeme. Veríme, že v programovaní budú pokračovať v ďalšom štúdiu na VŠ a bude sa im dariť!

• Župné štipendium

•      24.11.2021 Trnavský samosprávny kraj odmenil 20 študentov župných stredných škôl za mimoriadne výsledky a úspechy vo vedomostných a športových súťažiach. Každý z nich získal štipendium v hodnote 500 eur.

„Veľmi ma teší, že sme aj tento rok ocenili talentovaných študentov za ich mimoriadne úspechy. Je obdivuhodné, že aj napriek mnohým obmedzeniam sa dokázali na súťaže plnohodnotne pripraviť. Želám si, aby získané štipendiá boli motiváciou pre nich a ďalších ich spolužiakov na sebe pracovať. Okrem osobnostného rozvoja ide totiž o výborné príklady reprezentácie našich škôl a Trnavského kraja doma i v zahraničí,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič po ceremoniáli v stredu 24. novembra 2021 v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave.

Medzi oceneným za vynikajúce športové výkony boli aj naše študentky:

Elena Ušáková (gymnastika)

Nina Vadovičová (plávanie)