• Záverečná správa

  • Správa za školský rok

    Správa

    o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2017/2018

    Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.

    § 2. ods. 1 a Základné identifikačné údaje o škole: názov, adresa, telefónne a faxové čísla, internetová a elektronická adresa, údaje o zriaďovateľovi

    Základné identifikačné údaje

    Názov školy Športové gymnázium Jozefa Herdu, J. Bottu 31, 917 87 Trnava
    Adresa školy J. Bottu 31, Trnava
    Telefón033 5983811
    E-mailgymbott@szm.sk
    WWW stránkagymbott.edupage.org
    Zriaďovateľ 

    Vedúci zamestnanci školy

     Priezvisko, menoTelefónSluž. mobile-mail
    RiaditeľMgr. Jozef Jančovič033/59838130908677526 
    ZRŠMgr. Helena Kamenčíková033/5983816  
    ZRŠMgr. Zdenka Študencová033/5983816  
    ZRŠPaedDr. Peter Toman033/5983815  

    Rada školy

     Titl., priezvisko, menoKontakt
    predsedaMgr. Adriana Kubáňová 
    pedagogickí zamestnanciMgr. Adriana Kubáňová 
     Mgr. Jana Révesová 
       
    ostatní zamestnanciOľga Škultétyová 
       
    zástupcovia rodičovIng. Peter Rády 
     Michal Machovič 
       
       
    zástupcovia zriaďovateľaMUDr. Silvia Hojerová 
     Ing. Iveta Belányiová 
     Ing. Augustín Hambálek 
       
    zástupca žiakovTímea Študencová 

    Poradné orgány školy

    Názov MZ a PKVedúciZastúpenie predmetov
    Jazyk a komunikácia SJLMgr. Adriana KubáňováSJL, CSJ
    Jazyk a komunikácia CJIng. Jana ŠtefechováANJ, NEJ, FRJ, KAJ, KNJ, KFJ
    Matematika a práca s informáciamiMgr. Jarmila BachoríkováMAT, INF, SEN, SEM, MVS, CVM,CVI
    Človek a prírodaMgr. Marta SzalóováBIO, FYZ, CHE, SEB, SEF, SEC, PRF, CVC, VKB, CVB, VKBč
    Človek a spoločnosť, Človek a hodnoty, Umenie a kultúraMgr. Silvia VáclavováOBN, DEJ, UMK, ETV, NAV, VYV, HUV, VUM, SED, SPS,GEO, SEG,SUK
    Zdravie a pohybMgr. Martin BarekTŠV, ŠPP, ZŠP

    § 2. ods. 1 b Údaje o počte žiakov školy vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami alebo údaje o počte detí v školskom zariadení

    Údaje o počte žiakov

    Počet žiakov školy: 499

    Počet tried: 20

    Podrobnejšie informácie: stav k 15.9.2017

    TriedaPočet žiakovz toho ŠVVP
    I.A27 
    I.B26 
    II.A30 
    II.B31 
    III.A30 
    III.B29 
    IV.A30 
    IV.B32 
    I.S31 
    II.S26 
    III.S23 
    IV.S26 
    príma17 
    sekunda18 
    tercia21 
    kvarta15 
    kvinta18 
    sexta24 
    septima25 
    oktáva20 

    § 2. ods. 1 d Údaje o počte prijatých žiakov do prvého ročníka strednej školy; údaje o počtoch a úspešnosti uchádzačov na prijatie

    Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ

     Gym 8.roč 7902J 77Gym 4.ročné 7902J 00Gym 4.roč šport 7902J77
    prihlásení25150136
    prijatí206045
    plán výkonov206045
    naplnenosť100%100%100%

    § 2. ods. 1 e Údaje o výsledkoch hodnotenia a klasifikácie žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelania

    Klasifikácia tried

    TriedaANJBIOCVBCVDCVGCVCCSJDEJFRJFYZGEOCHEINFKAJKNJ
    I.A1,961,56     1,63 2,042,592,261,04  
    I.B1,961,72     1,761,6122,241,641  
    II.A2,22,11,5112,09 1,8 1,972,32,51,3  
    II.B2,062,131,75 11,67 1,581,611,812,232,451,19  
    III.A2,141,76     1,62 1,521,481,831,211,691,5
    III.B2,342,07     2,11,732,312,242,481,281,93
    IV.A2,23     2,6      1,732,17
    IV.B1,69     1,69 2,05    1,81,5
    I.S2,462,5     2,29 2,463,143,041,36  
    II.S3,0831,671   2,77 2,772,963,081  
    III.S32,71     2,67 2,381,952,671,29  
    IV.S3     3,35      43
    príma1,821,29     1,24 1,471,761,24   
    sekunda1,832,11     1,5 1,7821,78   
    tercia21,15     1,6 1,752,051,751,05  
    kvarta1,862,07     1,79 1,862,071,51  
    kvinta2,392,06     2,39 2,563,062,111,28  
    sexta2,652,431,51 1 2,13 2,482,392,521,04  
    septima2,762,4     1,96 222,161,36  
    oktáva2,7     2,35        

    TriedaKFJMATMVSNEJOBNPRFPROSEBSEDSEFSEGSECSENSEMSUK
    I.A 2,52 2,63           
    I.B 2,48 1,86           
    II.A 2,53 2,77 1,38         
    II.B 2,29 2,85 1         
    III.A 2,28 2,341,41 1,11,631,4312,51,4 1,62 
    III.B1,52,86 2,722,31 1,251,672232 2,13 
    IV.A 2,31,752,51,47 1,51,72 2,51,51,521,64
    IV.B1,892,281,61,831,06 121,67  2,67 1,581,75
    I.S 2,93 2,64           
    II.S 3,31 3,12           
    III.S 3,29 2,822,57 1,252,672 3,25  3,67 
    IV.S 2,232,53,352,12 1,832,83 3,17432,672,5
    príma 1,59 1,471          
    sekunda 2 1,671,06          
    tercia 1,8 1,8           
    kvarta 2,36 1,931,5          
    kvinta 2,89 2,67           
    sexta 2,43 2,48 1         
    septima 2,88 2,362,28 11,872,62,3311,33 2,5 
    oktáva 2,55232,15 1,52,52,88 42,67212,7

    TriedaSJLSPSSPRŠPPTŠVUMKVKBVKBčZŠP
    I.A2,67 1 11,26   
    I.B1,72 1,08 11,16   
    II.A2,57 1 11,23   
    II.B2,35 1 11   
    III.A1,721,671 1    
    III.B2,622,61 1    
    IV.A2,732,361 11,071,881,67 
    IV.B1,751,931 11,031,752 
    I.S3,36 1 11   
    II.S3,22 1 11,81  1,14
    III.S3,41 1 1   1,42
    IV.S3,31311 1,6942,911,63
    príma1,71 1 1    
    sekunda2,22 1 1    
    tercia2,05 1 1    
    kvarta2,14 11     
    kvinta2,78 1,11 11,83   
    sexta2,08 1 11,52  1,27
    septima2,363,51 1   1,11
    oktáva2,853,511 1,353,332,331,79

    Prospech žiakov

    TriedaPočetVyznamenaníVeľmi dobreProspeliNeprospeliNeklasifikovaníSprávanie 2Správanie 3Správanie 4
    I.A27216900000
    I.B2598800010
    II.A30691410000
    II.B319111100000
    III.A30816500000
    III.B292161100000
    IV.A30761700000
    IV.B321315400000
    I.S28191800000
    II.S27142200000
    III.S22021910000
    IV.S26232100000
    príma1797100000
    sekunda1875600000
    tercia21114600000
    kvarta1554501000
    kvinta18321300200
    sexta24312900000
    septima25561400000
    oktáva20331400000

    Dochádzka žiakov

    TriedaPočetZamešk. hod.Zam. na žiakaOspravedlnenéOspr. na žiakaNeospravedlnenéNeosp. na žiaka
    I.A27221281,93221281,9300,00
    I.B25242797,08242797,0800,00
    II.A303977132,573976132,5310,03
    II.B314040130,324033130,1070,23
    III.A303569118,973551118,37180,60
    III.B294427152,664356150,21712,45
    IV.A30269689,87268289,40140,47
    IV.B324278133,694278133,6900,00
    I.S282981106,462973106,1880,29
    II.S273185117,963171117,44140,52
    III.S223042138,273041138,2310,05
    IV.S26226387,04224086,15230,88
    príma1795356,0695356,0600,00
    sekunda18145680,89145680,8900,00
    tercia21109151,95109151,9500,00
    kvarta1594863,2094863,2000,00
    kvinta18171895,44171895,4400,00
    sexta242610108,752608108,6720,08
    septima25238695,44238695,4400,00
    oktáva202595129,752593129,6520,10

    Štatistické spracovanie výsledkov maturitnej skúšky

    PredmetÚroveňPočet(M/Ž)EČ priemerEČ početPFIČ priemerPFIČ počet1 Ústna2 Ústna3 Ústna4 Ústna5 ÚstnaÚstna priemerÚstna počet
    Anglický jazykB2103(59/44)60,68%9959,54%98303427922,21102
    Biológia 40(16/24)    171085 2,0340
    Dejepis 27(18/9)    88101 2,1527
    Francúzsky jazykB19(1/8)    4131 2,119
    Geografia 12(7/5)    3351 2,3312
    Chémia 17(5/12)    656  2,0017
    Informatika 22(20/2)    1561  1,3622
    Matematika 20(15/5)69,51%20  1352  1,4520
    Nemecký jazykB113(7/6)    643  1,7713
    Nemecký jazykB25(1/4)51,82%549,00%511 2 2,754
    Občianska náuka 24(11/13)    41010  2,2524
    Slovenský jazyk a literatúra 108(60/48)65,29%10563,39%10435302914 2,20108
    Umenie a kultúra 8(1/7)    43 1 1,758
    Základy športovej prípravy 29(23/6)    111161 1,9029

    § 2. ods. 1 f Zoznam študijných odborov a učebných odborov a ich zameraní, v ktorých škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie, zoznam uplatňovaných učebných plánov

    Odbory a učebné plány

    TriedaŠtudijný (učebný) odborZameranie
    I.A7902J gymnázium 
    I.B7902J gymnázium 
    II.A7902J gymnázium 
    II.B7902J gymnázium 
    III.A7902J gymnázium 
    III.B7902J gymnázium 
    IV.A7902J gymnázium 
    IV.B7902J gymnázium 
    I.S7902J gymnáziumšport
    II.S7902J gymnáziumšport
    III.S7902J gymnáziumšport
    IV.S7902J gymnáziumšport
    príma7902J gymnáziumšport
    sekunda7902J gymnáziumšport
    tercia7902J gymnáziumšport
    kvarta7902J gymnáziumšport
    kvinta7902J gymnáziumšport
    sexta7902J gymnáziumšport
    septima7902 5 gymnáziumšport
    oktáva7902 5 gymnáziumšport

    Rozširujúce hodiny

    Rozšírené hodiny vyplývajú z rámcového učebného plánu pre gymnáziá.Týkajú sa tried, ktoré postupujú podľa reformy školstva.

    Učebný variantTriedaPredmetPočet hodín v týždni
    gymnáziumI.A, I.BCVI,CVM,2.CJ1,1,1 
    gymnáziumII.A,II.Bvoliteľné predmety, 2.CJ, CVM1,2,1žiak si vyberá z ponuky 1 voliteľný predmet s 1-hodinovou dotáciou
    gymnáziumIII.A, III.Bvoliteľné predmety, 2. CJ,CVM6,1,2žiak si vyberá z ponuky 3 voliteľné predmety s 2-hodinovou dotáciou
    gymnáziumIV,A, IV.B2. CJ,CSJ,CVM1,2,1 
    gymnáziumIV.A, IV.Bvoliteľné predmety12žiak pokračuje vo voliteľných predmetoch z 3 ročníka s dotáciou 3 hod. a vyberá si ešte jeden voliteľný predmet s dotáciou 3 hod
    8-ročnmé gymnázium-športpríma, sekunda, tercia,kvartaŠPP disponibilné hodiny venované tréningovému procesu
    gymnázium - športIII.S,septima1.CJ2 
    gymnázium - športII.S, sextavoliteľné predmety1žiak si vyberá z ponuky 1 predmet s 2 hodinovou dotáciou
    gymnázium - športIII.S, septimavoliteľné predmety4žiak si vyberá z ponuky 2 voliteľné predmety s 2-hodinovou dotáciou
    gymnázium - športI.S, II.S, III.SŠPP disponibilné hodiny venované tréningovému procesu
    gymnázium - športIV.S, oktávaCSJ2 
    gymnázium - športIV.S, oktávavoliteľné predmety9žiak pokračuje vo voliteľných predmetoch z 3 ročníka s dotáciou 3 hod. a vyberá si ešte jeden voliteľný predmet s dotáciou 3 hod
    gymnázium - športIV.S, oktáva1.CJ3 

    § 2. ods. 1 g Údaje o počte zamestnancov a plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov školy

    Zamestnanci

    Zamestnanci školy

    Pracovný pomerPočet pedag. prac.Počet nepedag. prac.
    TPP4413
    DPP213
    ZPS21
    Na dohodu20
    Kvalifikovanosť100%100%

    Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

    početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
    učiteľov04343
    vychovávateľov044
    asistentov učiteľa000
    tréneri02020
    spolu06767

    § 2. ods. 1 h Údaje o ďalšom vzdelávaní pedagogických zamestnancov školy

    Vzdelávanie zamestnancov

    Ďalšie vzdelávaniePočet absolventovPočet študujúcich
    1.kvalifikačná skúška  
    2.kvalifikačná skúška2 
    štúdium školského manažmentu 3
    špecializačné inovačné štúdium  
    špecializačné kvalifikačné  
    postgraduálne  
    doplňujúce pedagogické  
    vysokoškolské pedagogické  
    vysokoškolské nepedagogické  

    § 2. ods. 1 i Údaje o aktivitách a prezentácii školy na verejnosti

    Prehľad výsledkov súťaží a olympiád

    PK JAK – SJL

    Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

    Začiatkom novembra  2017 prebehlo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka.

    Víťazi školského kola:  

      Broňa Janáčová    ( tercia ) -  kategória C        

     Anna Hudúlová      (II.A) - kategória B         

     Kristína Rábarová     (IV. A)  - kategória A        

                V krajskom  kole olympiády zo SJL, ktoré organizovalo dňa 7.2. 2018  Gymnázium Angely Merici, sa Kristína Rábarová   umiestnila na 2. mieste  v kategórii „A“ a Anna Hodúlová  v B-kategórii získala pekné 6. miesto.

    Literárne súťaže:

    Ondrej Valent (sexta)  -  2. miesto v literárnej súťaži „Keď si vymýšľam“, ktorej vyhlasovateľom bola Kalokagatia CVČ Trnava

    PK JAK-CJ

    Olympiáda v anglickom jazyku

    Krajské kolo sa uskutočnilo 12.02.2018. Výsledky:  Marek Naňo (pri) – 4.miesto.

    Olympiáda v nemeckom jazyku

    Krajské kolo sa konalo na našej škole pod organizačným vedením Mgr. Kravárikovej dňa 13.02.2018. V ňom úspešne reprezentovali našu školu Natália Kraváriková (II.A) a Matúš Lalák (III.A).

    P. Horváthová a Kraváriková pracovali ako členky poroty v celoštátnom kole ONEJ.

    Olympiáda vo francúzskom jazyku

    Žiačka triedy III.B Barbora Jurčová priamo postúpila do krajského kola, ktoré sa konalo vo februári 2018 a obsadila 3.miesto v kategórii 2B.

    PK – MPI

    Matematická olympiáda – 67. ročník

    kategória B (30. 1. 2017) :           

    zúčastnili sa: Andrej Bínovský (II.A), Martin Sabo (II.A), Jakub Zubák (II.A), Jakub Herceg (II.S), Nikola Schmidtová (Sexta)

    kategória C:

    školské kolo - 30. 1. 2017

    zúčastnili sa: Alan Bohún (1.B), Katka Bachoríková (1.B), Dominika Delinčáková (1.B), Katarína Slováková (1.B)

    úspešní riešitelia: Katka Bachoríková, Katarína Slováková – postúpili do krajského kola

    krajské kolo - 10. 4. 2018 GJH Trnava

    Výsledky krajského kola:

    Katka Bachoríková

    24./34

    Katarína Slováková

    26./34

    kategória Z8

    domáce kolo  - zúčastnili sa: Nina Vadovičová, Bronislava Janáčová (tercia)

    okresné kolo - 17. 4. 2018  - ZŠ Gorkého 21 Trnava

    Výsledky okresného kola:

    Nina Vadovičová

    9./21

    Bronislava Janáčová

    17./21

    Pytagoriáda - 38. ročník

    - školské kolo – 14. 12. 2017 – zúčastnilo sa spolu 17 žiakov (príma-3 , sekunda-5, tercia-9)

    - postupujúci žiaci do OK:             Daniel Vadovič – príma

                                                                   Tomáš Knapík – príma

                                                                   Elena Ušáková – tercia

    - okresné kolo - 14. 3. 2018

    Výsledky okresného kola:

     Daniel Vadovič - príma

    3.miesto v kategórii P6

    Tomáš Knapík - sekunda

    24. miesto v kategórii P7

    Elena Ušáková  - tercia

    16. miesto v kategórii P8

    EXPERT geniality show

    - termín konania: 30. 11. 2017

    - zúčastnení žiaci (10 žiakov):

    IV.A - Gregor Bilčík, Michal Tanáč, Jakub Žák, Petra Ladvenicová, Viktória Šéryová

    IV.S - Samuel Benca, Martin Šiška, Adam Lošonský, Jonatán Rumpel, Juraj Kiss

    - najlepšie výsledky:

    Gregor Bilčík (4.A) - TOP Expert

    55. miesto v SR

    Samuel Benca (4.S)

    237. miesto v SR

    Matematický náboj Junior

    termín konania: 24. 11. 2017 - ŽŠ Spartakovská

    4-členný tím ŠGJH: Drdák (kvarta), Beťková (kvarta), Hudeková (tercia), Šurinová (tercia) -umiestnenie: 15./29

    Matemtický náboj 2018

    termín konania: 23. 3. 2018 – FMFI UK Bratislava

    4-členný tím ŠGJH: Libor Duda, Denis Klenovič, Kristián Fried,  Samuel Réves (4.B) -umiestnenie: 60./124

    MAKS – 23. ročník

    - celoročný matematický korešpondenčný seminár pre žiakov nižších ročníkov osemročného gymnázia, pozostáva z 8 kôl počas celého školského roka, žiaci riešia netradičné matematické úlohy a problémy - riešenia sa odosielajú elektronicky - zapojilo sa 12 žiakov:

    Najlepšie umiestnenie žiakov:

    Daniel Vadovič – príma

    3.miesto v kraji v kategórii Maks 6

    Nina Vadovičová – tercia

    5. miesto v kraji v kategórii Maks 8

    Bronislava Janáčová – tercia

    7. miesto v kraji v kategórii Maks 8

    Ema Šurinová – tercia

    8. miesto v kraji v kategórii Maks 8

    Júlia Beťková, Otília Žemberová - kvarta

    7. miesto v kraji v kategórii Maks 9

    Matematický Klokan

    - termín konania: 19. 3. 2018

    - zúčastnilo sa: 52 žiakov– v rámci SR 63 696 súťažiacich

    Školák – 3 žiaci z prímy, Benjamín 7  - 5 žiakov zo sekundy, Benjamín 8  - 10 žiakov z tercie, Kadet - 22 žiakov z 1. a 2.R, Junior - 12 žiakov z 3. a 4.R

    Výsledky najlepších v jednotlivých kategóriách:

    Kategória

    Meno

    Úspešnosť

    Miesto v SR

    Percentil

    Školák 6

    Daniel Vadovič

    80 %

    1198. - 1251.

    72,5

    Benjamín 7

    Lucia Pacalajová

    85,8 %

    139. - 166.

    95,8

    Benjamín 8

    Nina Vadovičová

    83,3 %

    265. - 287.

    90,9

    Kadet G12

    Marek Záhumenský

    80 %

    242. - 253.

    88,4

    Junior G34

    Bruno Húževka

    60,8 %

    157. - 176.

    86,9

    iBOBOR

    - termín konania: 6.-13. 11. 2017

    - zúčastnilo sa: 158 žiakov (42 úspešných riešiteľov) – v rámci SR 74 216 súťažiacich

    Benjamín - 17 žiakov z prímy a sekundy (9 úspešných riešiteľov)

    Kadet - 11 žiakov z tercie a kvarty (5 úspešných riešiteľov)

    Junior - 80 žiakov z 1. a 2.R (10 úspešných riešiteľov)

    Senior - 50 žiakov (18 úspešných riešiteľov)

     Benjamín (zúčastnilo sa 17283 žiakov v celej SR)

    Celkové poradie

    Meno, priezvisko a trieda

    Dosiahnutý výsledok

    361. - 435.

    Lucia Pacalajová, sekunda

    69,34 bodov, 98. percentil

    Kadet (zúčastnilo sa 14687 žiakov v celej SR) 

    Celkové poradie

    Meno, priezvisko a trieda

    Dosiahnutý výsledok

    225. - 498.

    Simona Antalíková, kvarta

    73,34 bodov, 98. percentil

    Junior (zúčastnilo sa 7775 žiakov v celej SR)

    Celkové poradie

    Meno, priezvisko a trieda

    Dosiahnutý výsledok

    251. - 252.

    Oliver Burian, 2. S

    56,67 bodov, 97. percentil

    Senior (zúčastnilo sa 4716 žiakov v celej SR) 

    Celkové poradie

    Meno, priezvisko a trieda

    Dosiahnutý výsledok

    294. - 313.

    Michal Sorát, 3. A

    65,34 bodov, 94. percentil

     

    PK – ČLS,ČLH,UMK

     

    Dejepis, občianska náuka, seminár z dejepisu a spoločenskovedný seminár

    názov

    súťaže

    kolo

    termín

    Meno  trieda

    úspešnosť

    umiestnenie

    Olympiáda ľudských práv

    školské kolo

    7. 12. 2017

    Kristína Štefková

    Bruno Húževka  III.A

    Postup do krajského kola

     

    Olympiáda o Európskej únii

     

    18. 12.  2017

    Gregor Bilčík IV.A

    Filip Funovič IV.A

    Kristína Štefková III.A

     

    Do celoslovenského kola nepostúpili

     

    Vedomostná olympiáda „Kraj, ktorý je mojim domovom“

    školské kolo

    19. 10. 2017

    Romana Peťkovská II.A, Simona Slivová  II.A

    Nikola Schmidtová - sexta

     

    4. miesto v okresnom kole

    Biblická olympiáda

    školské kolo

    25. 1. 2018

    Vetronika Planetová I.B

    Vanesa Suchá I.B

    Nikola Horváthová I.B

     

    Postup do obvodného kola

     

    Mladý Európan

    (13. ročník)

    Regionálne kolo

    28. 3. 2018

    Simona Slivová II.A, Martin Hrivňák III.B, Filip Antonín III.B.

    Do celoštátneho kola nepostúpili

     

    Geografická olympiáda – kategória „Z“

    školské kolo

    12. 1. 2018

    Bea Černíková, Patrícia Homokyová, Terézia Gajdošíková – III.A

    Michal Tanáč – IV.B

    Do krajského kola nepostúpili

     

    Geografická olympiáda – kategória „A“

    Celoštátne kolo

    23. – 25. 3. 2018

    Timea Študencová - septima

    Úspešná riešiteľka

     

    Výtvarná výchova, výchova umením

    názov

    súťaže

    kolo

    termín

    Meno  trieda

    úspešnosť

    umiestnenie

    Výtvarná súťaž "Európske kultúrne dedičstvo"

    Regionálna súťaž

    26. marec 2018

    Samuel Hužovič     (III.A)

     

    1. miesto

     

    Výtvarná súťaž

    „Moja Trnava“

    Regionálna súťaž

    19. 4. 2018

    Samuel Hužovič     (III.A)

     

    1. miesto

     

    Výtvarná súťaž „MOTÝLE, CHROBÁKY A INÝ HMYZ“

    Regionálna súťaž

    17. máj 2018

    Tomáč Knapík (sek)

    Sára Dobrovodská (sek)

    Terézia Marešová (II.B)

     

     

    1. miesto

     

    1. miesto

     

    1. miesto

     

     

    Hudobná výchova, umenie a kultúra

    názov

    súťaže

    kolo

    termín

    Meno  trieda

    úspešnosť

    umiestnenie

    Superstar

    okresné kolo

    8. 2. 2018

    Terézia Gregušová (III.B)

     

    1. miesto

     

    PK – ČLP

     

    Biologická  kat. A,B - 21.marca sa konalo Krajské kolo 52.ročníka Biologickej olympiády v kategóriách A a B. Za našu školu zabojovali: Miriam Vyrvová (II.A) - 9.miesto, Anna Hodulová(II.A) – 11. miesto, Tereza Marešová (II.B) - 14.miesto, Kristína Rábarová (IV.A) - 3.miesto, ÚR, Veronika Kotvasová (IV.A) - 13.miesto , Vladimíra Kabaňová (IV.A) - 21.miesto.

    20.10.2017 – chlapci zo IV.B - Duda, Fried, Klenovič, Réves, Trajlínek  reprezentovali v Bratislave našu školu na medzinárodnej súťaži Fyzikálny Náboj 2017 v riešení netradičných fyzikálnych úloh. Náš tím obsadil 27. miesto z 55 tímov zo slovenských gymnázií a 59.miesto spomedzi 118 stredoškolských  tímov v medzinárodnej súťaži.

     

    PK – ZDP

     

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno a trieda

    umiestnenie

    Cezpoľný beh žiačok SŠ

    Krajské kolo

    Október 2017

    Denisa Kudlová sexta

    3.miesto

    Kristína Haršányová septima

    3.miesto

    Viktória Kovácsová kvinta

    3.miesto

    Kvalifikácia v cezpoľnom behu o postup na MŠM ISF 2018

    Celoslovenské kolo

    November 2017

    Denis Bartek kvarta

    3.miesto

    Jakub Moravčík kvinta

    3.miesto

    Patrik Polačik III.S

    3.miesto

    Richard Marik II.S

    3.miesto

    Sebastián Nebyla I.S

    3.miesto

    Ján Veselský I.S

    3.miesto

    Streetball Deň študentov

    Okresné kolo

    November 2017

    Jakub Herceg II.S

    3.miesto

    Tereza Zaťková IV.S

    3.miesto

    Monika Nemčicová IV.S

    1.miesto

    Monika Koleňáková I.S

    3.miesto

    Samuel Pozdech IV.S

    1.miesto

    Simona Scherhauferová I.S

    1.miesto

    Pretláčanie rúk

    Okresné kolo

    November 2017

    Oliver Lackovič III.B

    1.miesto

    Peter Ďurko III.B 

    3.miesto

    Školské majstrovstvá okresu Trnava stolný tenis

    Okresné kolo

    December 2017

    Patrik Sýkora II.B

    1.miesto

    Richard Kollár II.A

    1.miesto

    Róbert Kollár IV.A

    1.miesto

    Lukáš Neštický II.A

    1.miesto

    Volejbal žiakov SŠ

    Okresné kolo

    Január 2018

    Samuel Benca IV.S , Simon Drobný III.S , Martin Grell IV.S, Patrik Ješko II.B, Ján Kiripolský III.B, Samuel Kopšík III.S, Lukáš Neštický II.A, Juraj Sekera III.S, Patrik Šarmír III.S, Martin Šiška IV.S, Michal Tanáč IV.A

    1.miesto

     

    Volejbal žiačok SŠ

    Okresné kolo

    Január 2018

    Lenka Buchová III.S, Hana Búliková IV.B , Lucia Drgoňová III.S, Martina Janáčová II.S, Kristína Kováčová oktáva, Adriana Límová III.S, Helena Melúšová Oktáva, Karin Rechtoríková III.S, Simona Škrabáková IV.A, Lucia Vríčanová II.S

    1.miesto

     

    Basketbal žiakov SŠ

    Okresné kolo

    Január 2018

    Samuel Benca IV.S, Jakub Herceg II.S

    Juraj Kiss IV.S, David Kormúth Oktáva

    Ondrej Machovič Oktáva, Adam Minár Oktáva, Samuel Pozdech, IV.S

    Jonatán Rumpel IV.S, Martin Šiška IV.S

    1.miesto

     

    Basketbal žiačok SŠ

    Okresné kolo

    Január 2018

    Vanesa Burianová I.S, Kristína Halgošová II.S, Patrícia Hanúsková II.S, Eliška Heliová I.S, Monika Koleňáková I.S, Lucia Lojová I.S

    Monika Nemčicová IV.S, Simona Scherhauferová I.S, Petra Tapušíková II.S, Kristína Valková I.S, Soňa Zelenayová II.B

    1.miesto

     

    Kvalifikácia ISF na stredoškolské majstrovstvá sveta v basketbale 3x3 dievčat

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    umiestnenie

    Basketbal

    Celoslovenské

    Apríl 2018

    Kristína Valková

    I.S

    3.miesto

    Patrícia Hanúsková

    II.S

    3.miesto

    Lucia Lojová

    I.S

    3.miesto

    Vanesa Burianová

    I.S

    3.miesto

    Školské majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    umiestnenie

    Stolný tenis

    Celoslovenské

    Apríl 2018

    Richard Kollár

    II.A

    7.miesto

    Róbert Kollár

    IV.A

    7.miesto

    Lukáš Neštický

    II.A

    7.miesto

    Patrik Sýkora

    II.A

    7.miesto

     Župná olympiáda

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    Disciplína umiestnenie

    Atletika

    Krajské

    Apríl 2018

    Kristína Haršányová

    septima

    100m prekážok 1.miesto

    Kristína Haršányová

    septima

    Skok do výšky 1.miesto

    Veronika Mečiarová

    kvinta

    100m prekážok 1.miesto

    Martina Lafeková

    sexta

    100m      2.miesto

    Viktória Kovácsová

    kvinta

    200m     2.miesto

    Viktória Kovácsová

    kvinta

    Hod oštepom 2.miesto

    Natália Šintálová

    kvinta

    Skok do diaľky 3.miesto

    Patrik Šima

    kvinta

    200m        2.miesto

    Jakub Moravčík

    kvinta

    400m 3.miesto

    Kristián Branderský

    oktáva

    Vrh guľou 1.miesto

    Kristián Branderský

    oktáva

    Hod diskom 1.miesto

    David Kormúth

    oktáva

    Hod diskom 3.miesto

    Volejbal dievčatá

    Krajské

    Apríl 2018

    Lenka Buchová

    III.S

    2.miesto

     

    Lucia Drgoňová

    III.S

    2.miesto

     

    Adriána Limová

    III.S

    2.miesto

     

    Karina Rechtoríková

    III.S

    2.miesto

     

    Lucia Vríčanová

    II.S

    2.miesto

     

    Martina Janáčová

    II.S

    2.miesto

     

    Kristína Kováčová

    Oktáva

    2.miesto

     

    Helena Melušová

    Oktáva

    2.miesto

     

    Simona Škrabáková

    II.A

    2.miesto

     

    Baketbal dievčatá

    Krajské

    Apríl 2018

    Monika Nemčicová

    IV.S

    1.miesto

     

    Kristína Halgošová

    II.S

    1.miesto

     

    Patrícia Hanúsková

    II.S

    1.miesto

     

    Monika Koleňáková

    I.S

    1.miesto

     

    Tereza Zaťková

    II.S

    1.miesto

     

    Vanesa Burianová

    I.S

    1.miesto

     

    Eliška Heliová

    I.S

    1.miesto

     

    Karolína Lisická

    I.S

    1.miesto

     

    Lucia Lojová

    I.S

    1.miesto

     

    Simona Scherhauferová

    I.S

    1.miesto

     

    Petra Tapušíková

    II.S

    1.miesto

     

    Kristína Valková

    I.S

    1.miesto

     

    Baketbal chlapci

    Krajské

    Apríl 2018

    Martin Šiška

    IV.S

    2.miesto

     

    Jakub Herceg

    II.S

    2.miesto

     

    Ondrej Machovič

    Oktáva

    2.miesto

     

    Samuel Pozdech

    IV.S

    2.miesto

     

    Adam Minár

    Oktáva

    2.miesto

     

    David Kormúth

    Oktáva

    2.miesto

     

    Jonatán Rumpel

    IV.S

    2.miesto

     

    Samuel Benca

    IV.S

    2.miesto

     

    Adrián Selnekovič

    IV.S

    2.miesto

     

     Školské majstrovstvá Slovenska v basketbale

     

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    umiestnenie

    Baketbal dievčatá

    Krajské

    Apríl 2018

    Monika Nemčicová

    IV.S

    7.miesto

    Kristína Halgošová

    II.S

    7.miesto

    Patrícia Hanúsková

    II.S

    7.miesto

    Monika Koleňáková

    I.S

    7.miesto

    Tereza Zaťková

    II.S

    7.miesto

    Vanesa Burianová

    I.S

    7.miesto

    Eliška Heliová

    I.S

    7.miesto

    Karolína Lisická

    I.S

    7.miesto

    Lucia Lojová

    I.S

    7.miesto

    Simona Scherhauferová

    I.S

    7.miesto

    Petra Tapušíková

    II.S

    7.miesto

    Kristína Valková

    I.S

    7.miesto

     Školské majstrovstvá kraja v atletike

     

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    Disciplína umiestnenie

    kto žiaka pripravoval

    Atletika

    Krajské

    Máj 2018

    Denis Bartek

    kvarta

    1000m 1.miesto 

    Kotala

    Školské majstrovstvá Slovenska v atletike SŠ

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    Disciplína umiestnenie

    kto žiaka pripravoval

    Atletika

    Celoslovenské

    Jún 2018

    Kristína Haršányová

    septima

    100m prekážok 2.miesto

    Čordáš

    Kristína Haršányová

    septima

    Skok do výšky 2.miesto

    Čordáš

    Kristína Haršányová

    septima

    Štafeta 400-300-200-100 2.miesto

    Čordáš

    Denisa Kudlová

    sexta

    Štafeta 400-300-200-100 2.miesto

    Kotala

    Patrik Šima

    kvinta

    Štafeta 400-300-200-100 2.miesto

    Kotala

    Jakub Moravčík

    kvinta

    Štafeta 400-300-200-100 2.miesto

    Kotala

     Kalokagatia 2018 školské majstrovstvá Slovenska v atletike ZŠ

    názov súťaže

    kolo

    termín

    meno

    trieda

    Disciplína umiestnenie

    kto žiaka pripravoval

    Atletika

    Celoslovenské

    Jún 2018

    Denis Bartek

    kvarta

    1000m 2.miesto 

    Kotala

     

     

     

     

     

    Aktivity a prezentácia na verejnosti

    14. 3. 2018 sa 264 študentov našej školy 1. - 3. ročníka zúčastnilo prezentácie projektu „Škola ľudskosti“ - príbeh Nicholasa Wintona.

    PK JAK – SJL

    Exkurzie

    12. októbra 2017  sme zrealizovali literárno – dejepisnú  exkurziu do Modry a Hlbokého s tematikou SNO. Zúčastnili sa na nej žiaci prímy až tercie.

    14. júna  2018 sa žiaci  tried III.A, III.B a septima  zúčastnili na literárnej exkurzii venovanej štúrovcom. V štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici  najprv absolvovali  prednášku „Štúrovci netradične“, navštívili rodisko Andreja Sládkoviča – Krupinu a poslednou zastávkou bola  Banská Štiavnica.

    Kultúrne podujatia - návštevy divadelných predstavení

    Učitelia SJL zorganizovali 18. októbra 2017  pre žiakov IV.B a III.A  návštevu divadelného predstavenia v SND  Bratislava – Bačova žena.  Ďalej to boli predstavenia v Divadle J. Palárika v Trnave  - v novembri predstavenie Ťapákovci pre I.B, Ján Palárik Beskydov a Ťapákovci pre triedu kvinta. Nitrianske divadlo Jána Bagara zase ponúklo našim žiakom spracovanie Balzacovho románu – Otec Goriot. Pozreli si ho žiaci sexty, II.A a II.B.

    PK SJL  zabezpečila aj filmové predstavenie Najtemnejšia hodina pre žiakov klasických tried dňa 13.2. 2018, kedy sa na našej škole konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

    Iné aktivity

     Učitelia slovenského jazyka a literatúry sa podieľali na príprave a organizácii Dňa otvorených dverí na ŠGJH v decembri 2017 a  spolupracovali aj pri  príprave kultúrneho programu   Športovec roka  ŠGJH  za rok 2017.

    Ďalej sa žiaci našej školy podieľali  na zabezpečení  kultúrneho  programu  pre zriaďovateľa VÚC, ktorý organizoval   podujatie  ku Dňu zdravotníkov.

    PK JAK – CJ

    Exkurzie

    21.-26.09.2017, Provence (FR), cieľom bolo spoznávanie reálií francúzsky hovoriacej krajiny a precvičenie si jazykových schopností v praxi.

    Bratislava v anglickom jazyku, 28.09.2017, žiaci IV.B., cieľom bola prezentácia pamätihodností hlavného mesta v anglickom jazyku.

    23.05.2018, žiaci 2. ročníka, Viedeň. Zúčastnilo sa na nej 42 žiakov z tried II.A, II.B a sexta.

    28.5.2018, exkurzia po Trnave v anglickom jazyku, III.B.

    Kultúrne podujatia

    Predstavenie anglického divadla, Trnava, 23.01.2018, žiaci 1. a 2. ročníka. Semináre

    Maturanti IV.A triedy sa 21.02.2018 zúčastnili na seminári o príprave na maturitné testovanie, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Krajskej knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

    PK – MPI

    Akadémia Trojstenu - termín: 8. 12. 2017 - FMFI UK v Bratislave,  študenti seminárov z matematiky, fyziky, informatiky a programovania sa zúčastnili na populárno-vedeckých prednáškach zo zaujímavých oblastí týchto vedných disciplín.

    Deň otvorených dverí - 12. 12. 2017

    Záujemcom o štúdium na našej škole sme predviedli počítačovú miestnosť a oboznámili ich s prácou na hodinách informatiky, matematiky ako aj s využitím IKT vo vyučovaní týchto predmetov. Demonštrovali sme žiacke práce z hodín informatiky a žiak III.A, Michal Sorát, návštevníkom priblížil školské webové sídlo www.gymbott.edupage.sk ako aj využitie e-learningu.

    Spolupráca pri  príprave kultúrneho programu   Športovec roka  ŠGJH  za rok 2017. Na propagáciu školy slúži aj webová stránka školy, ktorú spravuje a aktualizuje kolegyňa Vanáková.

    PK ČLS,ČLH,UMK

    Exkurzie

    12. 10. 2017 Literárno–dejepisná exkurzia „Slovenské národné obrodenie – Modra, Hlboké“ príma – tercia

    15. 12. 2017  exkurzia do Múzea holokaustu v Seredi. Zúčastnili sa študenti kvarty a CVD a SED 3.  Tento projekt pre študentov stredných škôl a gymnázií organizovali pracovníci Galantského osvetového strediska v rámci projektu "O holokauste pravdivo a otvorene" a "Holokaust v Seredi".

    4. 4. 2018 Koncentračný tábor – Osvienčim, Bžezinka“ – dejepisná  1-dňová  pre 3. ročník

    26. 4. 2018. Petronell – Carnuntum – prvý ročník

    14.6. 2018 Literárno-dejepisná exkurzia Banská Bystrica, Krupina, Banská Štiavnica,  pre 3. ročník

    Besedy, prednášky

    27. 11. 2017 sa 40 študentov štvrtého ročníka zúčastnilo na panelovej diskusii  "Slovensko diskutuje o EÚ", ktorá sa konala v priestoroch mariánskeho seminára - Marianum v Trnave. Podujatie bolo jedným zo série diskusných podujatí a sa konalo z iniciatívy Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

    27. 11. 2017 INTERAKTÍVNA DISKUSIA  - téma bola veľmi aktuálna a zaujímavá: Vyrovnávanie sa s extrémizmom, predsudkami a populizmom, o tolerancii medzi ľuďmi s rozdielnymi názormi alebo vierovyznaním. Následne sa uskutočnilo metodické stretnutie s vyučujúcimi.

     

    23. 2. 2018 sa trieda III.A zúčastnila na vzdelávacom seminári Európskeho spotrebiteľského centra.

    12. 4. 2018 - Panelová diskusia - medzináboženský dialóg a migračná kríza 1. ročník.

    Kultúrne podujatia

    Rok 2018 je venovaný Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Pri tejto príležitosti sme zorganizovali 27. 11. 2017 návštevu  divadelného predstavenia: „ Štefánik – slnko v zatmení“ pre študentov 3. a 4. ročníka  - Divadlo Andreja Bagara v Nitre  

    PK – ČLP

    Exkurzie

    8. 9. 2017 - sa študenti 2. ročníka – CVB zúčastnili na exkurzii Trnavské rybníky. Cieľ – poznávanie rastlín a živočíchov oblasti, história, ekológia a význam chráneného areálu. 

    29. 9. 2017 -  sa členovia biologického krúžku zúčastnili na festivale vedy Noc výskumníkov v Starej tržnici v Bratislave, kde bola prezentácia vedeckých stánkov a interaktívnych exponátov prezentovaných vedcami z výskumných ústavov   SAV, najvýznamnejších slovenských univerzít a tiež zástupcami inovatívnych spoločností v oblasti výskumu a vývoja.

    17.5.2018 - sa študenti tretieho ročníka, navštevujúci seminár z chémie zúčastnili na exkurzii do laboratórií viacerých katedier FPV UCM. Okrem informácií o študijných programoch a uplatnení absolventov v praxi, videli praktické ukážky na jednotlivých pracoviskách. Dozvedeli sa novinky o využívaní biotechnológií, nukleárnych analytických metód, analýze potravín, dekontaminácii životného prostredia a veľa ďalších. Všetko, čo sa dozvedeli, využili pri vypracovaní PL.

    23. 5.2018 - žiaci prvého ročníka navštívili bývalú botanickú záhradu MTF STU v Trnave. Každý žiak predstavil svojim spolužiakom jeden strom. Mali možnosť spoznať krásny kus zelene uprostred trnavských panelákov a načerpať energiu zo živých stromov.

    Besedy, prednášky

    17. 9. 2017 – sa členovia biologického krúžku zúčastnili na prednáške Chránený areál Trnavské rybníky spojenej s  praktickými ukážkami terénnej práce entomológa. Prenášal PaedDr. Radoslav Kvasničák, PhD, z  Pedagogickej fakulty TU.

    26.10.2017 - si študenti seminárov z biológie a chémie tretieho a štvrtého  ročníka, septimy a oktávy v Centre vedecko-technických informácií SR Bratislave vypočuli  zaujímavú prednášku “Potrebujeme vakcíny proti vírusom?“ - o vírusoch, o potrebe očkovania proti nim, ale aj o tom, prečo sa nedajú vyrobiť univerzálne vakcíny.

    8.11.2017 –  sa väčšina členov PK  s vyše 100 študentami zúčastnila   v rámci Týždňa vedy a techniky na prednáškach a workshopoch o prírodných vedáchna tému: Technológie budúcnosti, ktoré pripravila FPV  UCM.

    8.12.2017 -  žiaci  SEF v spolupráci s PK MPI  absolvovali prednášky v rámci  Akadémie Trojstenu 2017 , organizované FMFI UK v BA. Témy: RNDr. Richard Ostertág, PhDBezpečnosť elektronických prístupových systémov

    RNDr. Róbert Kysel, PhD.Čo je to 500-ročné zemetrasenie a ako sa určuje

    Doc. Martin Plesch, PhD.Náhodnosť okolo nás

    20.2.2018 - Mariška, Molekuly a Medicína, FCHPT STU,(Klub Sokrates a AZU Bratislava) doc.Peter Szolcsányi ( 10% z niečoho)

    Iné aktivity - Dni zdravia

    V druhom polroku sme zapojili dievčatá a chlapcov z tretieho ročníka do  programu Dní zdravia varením sirupov, smoothies, prípravou vynikajúcich nátierok, chlebíkov, lievancov a iných dobrôt. 

    31.5.2018 – sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili na prednáške o betaglukáne s  Mgr.Jakubíkom z firmy Natures,po skončení diskutovali o možnostiach riešenia ich zdravotných problémov

    31.5. 2018 – Stravovanie podľa princípov tradičnej čínskej medicíny s Dr. Jandovou

    1.6.2018 – Liečivá dizajnované prírodou s doc.Maliarom z FPV UCM, čo sme nestihli v rámci Vedeckej cukrárne v TT

    Deň narcisov - aj v tomto roku sa naši študenti aktívne podieľali na Dni narcisov. Dňa 13. 4. 2018 sa zúčastnili na 22. ročníku verejno - prospešnej zbierky Ligy proti rakovine a vyzbierali spolu 4 403,64 €.

    Záujem študentov sa snažíme vzbudiť ponukou letných kempov z fyziky, chémie a biológie v rámci cezhraničnej spolupráce Trnavského kraja. Hoci počet miest v týchto kempoch je obmedzený, naši študenti sa na nich zúčastňujú od začiatku ich organizovania v stále väčšom počte. Teší nás, že  každoročne záujemcov o túto aktivitu pribúda. V tomto školskom roku nám viacerí tretiaci zareagovali aj na Letnú školu FCHPT STU .

    PK – ZDP

    Deň študentstva -  22.11.2017 sa na našej škole uskutočnil Športový deň v duchu osláv Dňa študentstva 17.novembra 1989. Študenti oslavovali oduševnenými súbojmi vo futsale. Atmosféra podujatia aj napriek tomu, že bola veľmi bojovná sa po celý čas niesla v priateľskom tóne, študenti sa navzájom povzbudzovali a tlieskali si.

           Vianočný stolnotenisový turnaj - tradičný turnaj v tradičnom vianočnom čase. Aj v tomto roku zorganizovala predmetová komisia Zdravie a pohyb pre všetkých priaznivcov stolného tenisu školský turnaj, ktorý sa konal 20.12.2017. Vo vianočnej atmosfére sme boli svedkami zaujímavých zápasov za „zelenými“ stolmi.

     

    Kultúrne podujatie - V Divadle Jána Palárika sa 30. 1.2018 konalo kultúrne podujatie „Športovec roka,“ kde sa  vyhlasovali najlepší športovci našej školy.

    Poradie ankety o Najlepšieho športovca Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2017:

    1. miesto: Barbora Tomanová (plávanie)

    2. miesto: Vanesa Hocková (streľba)

    3. miesto: Martin Chren (cyklistika)

    Lyžiarsky výcvikový kurz sa uskutočnil v dňoch 24.2.2018 až 2.3.2018 v lyžiarskom centre Tále. Zúčastnilo sa na ňom 62 žiakov z prvého ročníka. Kurz bol zavŕšený lyžiarskymi pretekmi, na ktorých sa zúčastnili žiaci zo všetkých výkonnostných družstiev.

     

     

    § 2. ods. 1 j Údaje o projektoch, do ktorých je škola zapojená

    Projekty

    V školskom roku 2017/2018 škola pokračovala v pravidelnom projekte " Športovec roka". Išlo už o 18 ročník projektu, ktoré má trvalé miesto v kalendári školy.

    Ďalej škola participovala aj na ďalších projektoch so športovým zameraním ako napríklad projekt " Otvorená škola", vzhľadom na výrazné športové úspechy školy v športovej oblasti sa škola úspešne uchádzala o granty prideľované na športovú činnosť.

    Učitelia našej školy sú zapojení do projektu "Digiškola" a "Digitalizácia školstva s výhľadom do roku 2020".

    DNI ZDRAVIA

    Na športovej škole - športový duch

    Kto by dobrovoľne neprijal, keby mu škola navrhla mať dva voľné dni?

    No, nie tak úplne. Naše gymnázium sa v dňoch 31.5. - 1.6.2018 riadilo heslom: ,,Vykročme za zdravím‘‘. Nikto sa neflákal, mali sme bohato pripravený program. Športové hry a súťaže, ako napríklad tenis, vybíjaná či streetball nesmeli chýbať, na pretras sa dostali aj menej tradičné športy ako cvičenie kaligrafickej jogy, power jogy, cvičenie na trampolínkach či cross-fit s hudbou. Žiaci pripravili lahodné a najmä zdravé občerstvenie, dostupné pre každého hladného, kto išiel okolo a veľkou zaujímavosťou boli najmä prednášky rôzneho druhu. Mohli ste sa dozvedieť niečo o stravovaní podľa princípov tradičnej čínskej medicíny, o výžive športovcov a potravinovej intolerancii, či o prírodných liečivách a zázračnej hube - hlive ustricovej. Svojou návštevou nás poctil olympionik Marián Bokora paralympionici Veronika Vadovičová a Peter Zaťko.

    Súčasťou dvojdňového programu bola aj výstava „Od rituálu k symbolu“, prostredníctvom ktorej sme sa mohli čosi dozvedieť z histórie olympijskej štafety. A pre tých, ktorí to najviac potrebujú, sa tí plnoletí z nás rozhodli prispieť darovaním tej najvzácnejšej tekutiny - vlastnej krvi.

    Všetci sme tento oddych vďačne prijali, vo vzduchu vládla uvoľnená atmosféra a zažili sme kopu zábavy. Tešíme sa opäť na ďalší rok, nedočkaví, čo pre nás škola znova pripraví.


    Účasť v projektoch, úspechy a ocenenia v školskom roku 2017/2018

         Športové gymnázium Jozefa Herdu sa aktívne a úspešne zapojilo do viacerých celoštátnych projektov zameraných na športovú oblasť a výchovu mládeže v duchu olympijských ideálov. Škola sa pravidelne zapája do projektu Slovenského olympijského výboru pod názvom Olympijské festivaly Slovenska a Olympijský deň, ďalej do projektu Slovenskej asociácie športu na školách pod názvom Škola roka.  V týchto projektoch patríme k najúspešnejším školám v rámci Slovenska. Okrem spomenutých projektov sme v januári 2018 realizovali vlastný projekt – 18. ročník ankety o Športovca školy a talent školy. Z ďalších vlastných aktivít spomenieme Duel gymnázií – športovo-vedomostná súťaž žiakov 2 trnavských gymnázií. Úspešne sme sa zapojili aj do projektu mesta Trnava pod názvom Dni zdravia s mottom „Vykročme za zdravím“, v rámci ktorých sme v júni 2018 zorganizovali sériu prednášok a besied (napr. s čestnými hosťami – olympionikom Mariánom Bokorom a paralympionikmi Veronikou Vadovičovou a Petrom Zaťkom), podujatia, darovanie krvi a viacero športových a pohybových aktivít.

     

         V rámci mesta a regiónu, ale i celého Slovenska patria naši žiaci v oblasti športu k tým najúspešnejším. Za všetky športové výsledky a úspechy žiakov školy spomenieme najvýznamnejšie:

    ·         víťazstvá a medailové umiestnenia na Župnej olympiáde stredoškolákov

    ·         víťazstvá, medailové umiestnenia a účasť športovcov na školských M-SR v atletike,  basketbale a stolnom tenise

    ·         účasť Miroslavy Záborskej a Barbory Tomanovej na plaveckých Majstrovstvách Európy juniorov v Izraeli

    ·         účasť strelkyne Vanesy Hockovej na juniorských Majstrovstvách Európy v streľbe

    ·         účasť strelkyne Vanesy Hockovej na juniorských Majstrovstvách sveta v streľbe

    ·         účasť tenistky Lenky Starej na juniorskom Grand slamovom turnaji Rolland Garos v Paríži

     

    Viacero našich žiakov získalo ocenenia za mimoriadne športové výsledky od:

    ·         predsedu Trnavského samosprávneho kraja

       TOP športovec TTSK

    V kategórii - Top desiatka  žiakov vo veku 10-15 rokov bez určenia poradia:

    Nina Vadovičová – členka plaveckého klubu STU Trnava

    František Jablčník – člen plaveckého klubu STU Trnava

     

    V kategórii - TOP desiatka  dorastencov a juniorov bez určenia poradia:

    Barbora Tomanová – členka Plaveckého klubu STU Trnava

    Miroslava Záborská – členka Plaveckého klubu STU Trnava

    Filip Mitrovič – člen džudistického klubu Slávia Trnava

    Alexandra Hagarová – členka krasokorčulilarskeho klubu Trnava

    Vanesa Hocková – členka trnavského streleckého klubu

     

    V kategórii - TOP 9 dospelých bez určenia poradia:

    Adam Halas – člen Plaveckého klubu STU Trnava

     

    V kategórii - Talent roka:

    Vanda Vargová – členka Tenisového klubu Empire Trnava

     

    Župné štipendium

    Ocenení študenti ŠG J. Herdu za športové úspechy:

    Alexandra Hagarová - za mimoriadne výsledky v krasokorčuľovaní

    Tomáš Niedl - za mimoriadne výsledky v plávaní

    Barbora Tomanová - za mimoriadne výsledky v plávaní

    Miroslava Záborská - za mimoriadne výsledky v plávaní

    Táňa Potocká - za mimoriadne výsledky v plávaní

    Veronika Mečiarová - za mimoriadne výsledky v atletike

    Adam Arbet - za mimoriadne výsledky v tenise

    Lenka Stará - za mimoriadne výsledky v tenise

    § 2. ods. 1 k Údaje o výsledkoch inšpekčnej činnosti vykonanej Štátnou školskou inšpekciou v škole

    Výsledky inšpekčnej činnosti

    Tematická inšpekcia bola vykonaná v čase od 25.,26.,29.,31.1.2018

    Predmet školskej inšpekcie: Identifikácia faktorov ovplyvňujúcich úroveň vzdelávania žiakov gymnázia v oblasti čitateľskej gramotnosti

    Zo záverečnej správy vyplýva, že v rámci podmienok výchovy a vzdelávania bola realizácia čitateľskej gramotnosti v škole zabezpečená čiastočne. Škola využíva doplnkové organizačné formy vyučovania v súvislosti s rozvojom ČG žiakov.

    Na základe zistení a ich hodnotení boli stanovené nasledovné odporúčania:

    - zaraďovať výraznejšie do výchovno-vzdelávacieho procesu na hodinách všetkých predmetov prácu s textom zameranú na rozvíjanie ČG na úrovni aplikácie a produkcie.

    - ustanoviť koordinátora ČG

    Inšpekcia na prešetrenie sťažnosti bola vykonaná dňa 15.5.2018

    Predmetom sťažnosti bola námietka na hodnotenie písomnej formy internej časti maturitnej skúšky z anglického jazyka úroveň B2.

    Zo záverov vyplýva, že štátna školská inšpekcia prešetrením prvej sťažnosti nezistila porušenie všeobecne záväzných právnych a interných predpisov a prešetrení druhej sťažnosti boli zistené drobné porušenia všeobecne záväzných právnych a interných predpisov - Pokyny a kritériá na hodnotenie PFIČ MS - cudzie jazyky - Maturita 2018. Záverom bola úprava hodnotenia PFIČ sťažovateľa.

    § 2. ods. 1 l Údaje o priestorových a materiálno-technických podmienkach školy

    Materiálno-technické podmienky

    Škola je situovaná v blízkosti centra mesta. Je komunikačne ľahko dostupná.

    Škola má 20 kmeňových tried.

    Využíva tieto odborné učebne: odborné učebne pre vyučovanie fyziky,chémie a biológie, učebňu Infoveku , 1 učebňu výpočtovej techniky so softvérovým vybavením, jazykové učebne s knižným fondom pre cudzie jazyky. Tieto odborné učebne umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.

    Učitelia každej PK majú k dispozícii vlastné kabinety, ktoré slúžia na uloženie pomôcok a pre prípravu práce učiteľa. Sú vybavené zodpovedajúcim nábytkom, výpočtovou technikou, zavedeným internetom a pomôckami pre vyučovanie jednotlivých vzdelávacích oblastí pre prípravu učiteľa . Vybavenie kabinetov je potrebné pravidelne obnovovať a vymieňať za modernejšie.

    Škola má k dispozícii študovňu a knižnicu pre žiakov a pedagógov. Interiér a exteriér školy sú upravené tak, aby spĺňali hygienické požiadavky.

    Škola má telocvičňu, atletický areál, hádzanárske ihrisko, tenisový kurt. V spolupráci s partnerskými klubmi sú športové tréningy realizované v ich priestoroch a v priestoroch vysokých škôl. Ku škole patrí školský internát a novozrekoštruovaná jedáleň.

    Vzhľadom na rozvoj IKT je cieľom našej školy vybaviť odborné učebne modernými technológiami - dostatočný počet počítačov pripojených na internet, zabudované dataprojektory.

    § 2. ods. 1 m Údaje o finančnom a hmotnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy

    Finančné a hmotné zabezpečenie


    Údaje o finančnom a hmotnom zabezpečení

    výchovno – vzdelávacieho procesu

    za rok 2017

     

    Finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu

     

    1 231 522,06

    Normatívne

    1 205 216,00

    z toho:

     

    osobné náklady

    mzdy a platy

    812 654,99

    odvody

    279 050,38

    prevádzkové náklady

    prevádzka školy

    93 796,42

    presun do r. 2018

    19 714,21

    Nenormatívne

    26 306,06

    z toho:

     

    vzdelávacie poukazy

    11 590,00

    štipendiá

    453,06

    mimoriadne výsledky žiakov

    400,00

    lyžiarsky výcvik

    9 150,00

    učebnice

    3 135,00

    odchodné

    1 578,00

    Vzdelávacie poukazy vyplatené:

    11 590,00

    formou odmien

    6 762,50

    odvody z odmien do poisťovní

    2 363,49

    formou príspevku na pomôcky

    2 362,01

    odložené finančné prostriedky

    102,00

    Finančné prostriedky z rozpočtu TTSK použité na :

     

     

    prevádzkové náklady (energie, materiál, údržba, nájomné, služby)

     

    27 895,00

    Finančné prostriedky z vlastných príjmov

     

    8 408,77

    z toho:

     

    prenájom nebytových priestorov (použité na úhradu energií, nákup materiálu, opravu budov, aut a športového náradia)

    2 008,80

    § 2. ods. 1 n Cieľ, ktorý si škola určila v koncepčnom zámere rozvoja školy na príslušný školský rok, a vyhodnotenie jeho plnenia

    Plnenie stanoveného cieľa

    Koncepčný zámer rozvoja školy:

    - dodržať plán výkonov - zámer bol dodržaný

    - dodržiavať ŠkVP a OVP - zámer dodržaný

    - zvyšovať odbornosť učiteľov školy - možno konštatovať, že školení organizovaných MPC, ÚIPŠ a ŠPÚ sa zúčastňujú vyučujúci školy na základe vlastného záujmu aj potrieb školy, získané poznatky odovzdávajú kolegom v rámci predmetových komisií.

    - zvyšovať pocit zodpovednosti študentov za úroveň vlastných vedomostí a športových výkonov

    - podporovať medziľudské vzťahy, dodržiavanie ľudských práv, potláčať všetky prejavy intolerancie

    - spolupracovať s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Trnave v oblasti profesijnej orientácie i pri riešení individuálnych problémov - v tejto oblasti sa darí veľmi dobre.

    - dokončiť rekonštrukciu telocvične - august 2018

    - zaviesť internet celoplošne v škole

    Pre ďalšie skvalitnenie vzdelávania na našej škole - pripravujeme dlhodobý zámer, ktorého súčasťou je

    - zabezpečiť znižovanie energetickej náročnosti, urobiť zateplenie budovy školy, ktorá nevyhovuje kritériám tepelných strát.

    - v areáli školy vybudovať novú telocvičňu, v ktorej by sa realizovala kvalitnejšia príprava našich študentov a zároveň by sa rozšírila možnosť poskytovania vhodných priestorov na zvyšovanie pohybovej aktivity mládeže v rámci voľnočasových aktivít

    - zlepšiť stav IKT na škole - postupne vybaviť učebne technikou (biele tabule, dataprojektory), modernizácia zastaralej techniky

    - zatraktívniť našu školu v očiach verejnosti - zmena obsahu aj vizualizácie webového sídla školy

    - zaviesť a aktívne využívať elektronickú triednu knihu

    - zrekonštruovať bežeckú dráhu vo vonkajšom športovom areáli

    § 2. ods. 1 o Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky, a oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť vrátane návrhov opatrení

    Úspechy a nedostatky

    Hlavnou prioritou školy je poskytovanie kvalitného stredoškolského vzdelania, ktoré má všeobecný charakter a zároveň prihliada na schopnosti, nadanie , talent a záujmy žiaka. Určenie stavu, v ktorom sa škola nachádza a návrh ďalšieho smerovania vychádza z analýzy:

    SILNÉ STRÁNKY

    SLABÉ STRÁNKY

    §  riadenie

    §  výhodná poloha v blízkosti centra mesta, železničnej a autobusovej stanice

    §   úplná kvalifikovanosť učiteľov vo všetkých predmetoch

    §   kvalitná pripravenosť študentov na ďalšie štúdium, dlhodobo výborné výsledky žiakov v prijímaní na VŠ

    §  možnosť profilácie žiakov pomocou širokej ponuky voliteľných predmetov

    §   pozitívna atmosféra

    §  dobrý vzťah učiteľ – žiak, tréner - žiak

    §  dobrá spolupráca škola – rodičia

    §  pozitívny vzťah k inovatívnym formám učenia

    §  výborné športové výsledky

    §  výborná spolupráca školy so športovými klubmi

    §  vlastná telocvičňa, školská jedáleň, prednášková miestnosť (aula)

    §  organizácia rozmanitých školských akcií (exkurzie, besedy, odborné prednášky, kultúrne a športové podujatia)

    §  rozširujúca a prehlbujúca sa spolupráca školy s rôznymi inštitúciami

    §  ochota učiteľov vzdelávať sa

    §  účinný informačný systém školy 

    §  vysoká zaťaženosť učiteľov vyučovacími a mimovyučovacími povinnosťami, pribúdajúca agenda

    §  nerovnomerné rozdelenie mimovyučovacích povinností medzi učiteľov

    §  nedostatok vlastných finančných zdrojov na realizáciu plánovaných aktivít

    §  nedostatočné priestory pre delené hodiny

    §  u časti pracovníkov nezáujem o problémy mimo svojej náplne práce

    §  nedostatočné environmentálne aktivity

    §  sociálne vzťahy v zbore – nedostatok empatie v interpersonálnych vzťahoch

    §  uprednostňovaním aktivizujúcich metód rastie náročnosť prípravy na vyučovací proces

    §   vytrácajúce sa laboratórne práce a pokusy z vyučovania prírodovedných predmetov (zníženie dotácie, hodiny s celou triedou, nedostatok pomôcok)

    §  nedostatočná reflexia vlastnej práce učiteľmi

    §  zníženie počtu delených hodín v niektorých predmetoch

    §  klesá motivácia žiakov vzdelávať sa a samostatne riešiť problémy

    § starostlivosť o talentovaných žiakov

    PRÍLEŽITOSTI

    RIZIKÁ

    §  možnosť študovať v zahraničí už počas SŠ

    §  prispôsobenie vzdelávania moderným trendom

    §  zapájanie školy do externého testovania

    §  hľadanie nových mimorozpočtových zdrojov

    §  možnosť zapájať sa do rôznych projektov

    §  možnosť nadviazať zahraničnú spoluprácu, mobility žiakov a učiteľov

    §  budovanie a propagovanie e-learningového vzdelávania na škole

    §  celoštátna a medzinárodná podpora športu a športových aktivít mládeže

    §  bohaté možnosti regiónu (besedy, exkurzie, prednášky, spolupráca s VŠ)

    §  zlepšenie počítačovej gramotnosť pedagógov

    §  informatizácia v takmer všetkých oblastiach života

    §  zlá finančná situácia v odvetví školstva

    §  nestále legislatívne prostredie, nekoncepčná práca v oblasti reformy školstva

    §  nárast administratívnych prác pedagogických i nepedagogických zamestnancov

    §  nedostatok kvalitných učebníc, pracovných listov, metodických materiálov pre nový systém vzdelávania, chýbajúca aktuálna odborná literatúra

    §  pre niektoré predmety dodané učebnice nekorešpondujú úplne s ŠVP

    §  finančná náročnosť nákupu a udržiavania IKT

    §  pretrvávajúce nedostatočné finančné aj morálne ohodnotenie učiteľa v spoločnosti

    §  pretrvávajúca vysoká zaťaženosť učiteľov mimovyučovacími povinnosťami

    §  časovo náročný systém získavania kreditov

    §  aktivita a tvorivosť učiteľa je brzdená vyhoretosťou

    §  nepriaznivé demografické trendy

    §  prehnané nároky v zadaniach olympiád

    §  značný nesúlad ŠVP s cieľovými požiadavkami na MS najmä v prírodovedných predmetoch

     

    § 2. ods. 1 p Výsledky úspešnosti školy pri príprave na výkon povolania a uplatnenie žiakov na pracovnom trhu alebo ich úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium

    Uplatnenie žiakov

    Športové gymnázium J. Herdu patrí v úspešnosti prijatia žiakov na vysokoškolské štúdium medzi najlepšie stredné školy v regióne.

    Potvrdzujú to výsledky prijatia absolventov maturujúcich v šk. roku 2017/2018 na ďalšie štúdium. Dosiahnutý úspech je zúročením dobrej odbornej prípravy v škole, záujmu študentov byť úspešný.

    Na výsledku sa podieľa správne rozhodnutie pre štúdium na vybranej VŠ ako aj systematická príprava na zvládnutie nárokov prijímacích skúšok.

    Úlohou kariérového poradcu na našej škole je koordinovať rozhodovanie žiakov, pomáhať a viesť žiakov k zodpovednému výberu voliteľných predmetov a následne VŠ.

    Činnosť výchovného a kariérového poradcu prebiehala v šk. roku 2017/2018 podľa plánu v súlade s platnou legislatívou. Počas šk. bolo študentom, učiteľom a rodičom poskytované poradenstvo v oblasti vzdelávania a kariérnej prípravy.

    Študenti všetkých maturitných ročníkov boli poučení o spôsobe a termínoch vyplňovania prihlášok na VŠ v rámci triednických hodín.

    11. 10. 2017 sa 48 študentov maturitných ročníkov zúčastnilo na Veľtrhu vzdelávania Akadémia 2017. Účastníci mohli konzultovať priamo so zástupcami slovenských a zahraničných vysokých škôl o možnostiach štúdia po maturite a aj so zástupcami akreditovaných inštitúcií, ktoré poskytujú informácie o štúdiu, zamestnaní a brigádach v zahraničí.

    Študentom maturitného ročníka boli sprostredkované informácie veľtrhoch vzdelávania zamerané na profesijnú orientáciu v Trnave a v Nitre

    64 študentov z tried IV. A, IV.B, IV.S a IV.IS za zúčastnilo na slovenskom on-line testovaní štúdijných predpokladov SCIO, ktoré je zložené zo štyroch špecifických častí (verbálnej, logickej, argumentačnej a kvantitatívnej). Výsledky týchto testov požadujú mnohé vysoké školy v Českej republike a niektoré aj na Slovensku. Toto testovanie prebehlo v rámci projektu Slovenskej debatnej asociácie za podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

    Aktuálne informácie: dni otvorených dverí, veľtrhy práce, informácie potrebné pre správne podanie prihlášky na VŠ (podmienky prijatia, termíny, spôsob podania prihlášky) pre akademický rok 2018/2019.


    Uplatnenie absolventov po ukončení šk. roku 2017/2018

    IV.A

    IV.B

    klasické triedy spolu

    IV.S

    oktáva

    športové triedy spolu

    všetky triedy spolu

    Podľa zamerania

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    ekonomika, manažment, marketing

    6

    21,4

    5

    16,7

    11

    19,0

    2

    11,1

    2

    11,8

    4

    11,4

    15

    16,1

    psychológia

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

     

    0,0

    2

    3,4

    2

    5,7

    2

    2,2

    informatika

    1

    3,6

    5

    16,7

    6

    10,3

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    6

    6,5

    medicína

    1

    3,6

    1

    3,3

    2

    3,4

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    2

    2,2

    architektúra

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    0

    0,0

    právo

    1

    3,6

     

    0,0

    1

    1,7

    2

    11,1

     

    0,0

    2

    5,7

    3

    3,2

    prírodné vedy

    5

    17,9

    3

    10,0

    8

    13,8

     

    0,0

    1

    1,7

    1

    2,9

    9

    9,7

    humanitné vedy

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

     

    0,0

    1

    1,7

    1

    2,9

    1

    1,1

    technické vedy

    3

    10,7

    3

    10,0

    6

    10,3

    3

    16,7

    1

    1,7

    4

    11,4

    10

    10,8

    sociálne vedy, politické vedy, masmediálna komunikácia

    5

    17,9

    1

    3,3

    6

    10,3

    3

    16,7

    1

    1,7

    4

    11,4

    10

    10,8

    jazyky

    1

    3,6

    5

    16,7

    6

    10,3

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    6

    6,5

    športové vedy

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    0

    0,0

    pedagogické smery

    2

    7,1

    4

    13,3

    6

    10,3

    2

    11,1

    5

    8,6

    7

    20,0

    13

    14,0

    cestovný ruch, doprava

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    3

    16,7

     

    0,0

    3

    8,6

    3

    3,2

    poľnohospodárstvo

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    2

    11,1

     

    0,0

    2

    5,7

    2

    2,2

    fyzioterapia, zdravotná starostlivosť, farmácia

    3

    10,7

    3

    10,0

    6

    10,3

    1

    5,6

    4

    6,9

    5

    14,3

    11

    11,8

    28

    100,0

    30

    100,0

    58

    100,0

    18

    100,0

    17

    37,6

    35

    100,0

    93

    100,0

    IV.A

    IV.B

    klasické triedy spolu

    IV.S

    oktáva

    športové triedy spolu

    všetky triedy spolu

    Podľa školy

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    n

    %

    EU BA

    4

    13,3

    2

    6,3

    6

    9,7

    1

    3,7

    1

    5,3

    2

    4,3

    8

    7,4

    STU BA

    1

    3,3

    5

    15,6

    6

    9,7

    1

    3,7

     

    0,0

    1

    2,2

    7

    6,5

    STU MTF TT

    2

    6,7

    2

    6,3

    4

    6,5

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    4

    3,7

    UMB BB

    3

    10,0

     

    0,0

    3

    4,8

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    3

    2,8

    UK BA - FMFI

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    1

    0,9

    UK BA - lekárska fakulta

    1

    3,3

    1

    3,1

    2

    3,2

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    2

    1,9

    UK BA - prírodovedecká fakulta

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    1

    0,9

    UK BA - FTVŠ

     

    0,0

    1

    3,1

    1

    1,6

    1

    3,7

    4

    21,1

    5

    10,9

    6

    5,6

    UK BA - FiF

    1

    3,3

    2

    6,3

    3

    4,8

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    3

    2,8

    UK - farmaceutická fakulta

    1

    3,3

    3

    9,4

    4

    6,5

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    4

    3,7

    Univerzita veterinárstva a farmácie KE

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    1

    0,9

    UCM TT

    1

    3,3

    2

    6,3

    3

    4,8

    3

    11,1

    3

    15,8

    6

    13,0

    9

    8,3

    UK - právnická fakulta

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    1

    0,9

    UKF NR

     

    0,0

    2

    6,3

    2

    3,2

     

    0,0

    1

    5,3

    1

    2,2

    3

    2,8

    SPU NR

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

    2

    7,4

    1

    5,3

    3

    6,5

    4

    3,7

    Paneurópska univerzita BA

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    2

    7,4

     

    0,0

    2

    4,3

    2

    1,9

    Žilinská univerzita

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    1

    3,7

     

    0,0

    1

    2,2

    1

    0,9

    TU ZV

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

    1

    3,7

     

    0,0

    1

    2,2

    2

    1,9

    Trnavská univerzita Trnava

    3

    10,0

    3

    9,4

    6

    9,7

    1

    3,7

    3

    15,8

    4

    8,7

    10

    9,3

    VŠMU BA

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

    1

    3,7

    1

    5,3

    2

    4,3

    3

    2,8

    VŠ hotelová PN

    1

    3,3

     

    0,0

    1

    1,6

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0

    1

    0,9

    ČR

    3

    10,0

    2

    6,3

    5

    8,1

    4

    14,8

    2

    10,5

    6

    13,0

    11

    10,2

    VEĽKÁ BRITÁNIA

     

    0,0

    5

    15,6

    5

    8,1

     

    0,0

     

    0,0

    0

    0,0</