• DNI ZDRAVIA

• Dni zdravia 2018

• DNI ZDRAVIA, "Vykročme za zdravím", NA TRNAVSKOM ŠPORTOVOM GYMNÁZIU

Kto by dobrovoľne neprijal, keby mu škola navrhla mať dva voľné dni?

No, nie tak úplne. Naše gymnázium sa v dňoch 31.5. – 1.6.2018 riadilo heslom: ,,Vykročme za zdravím‘‘. Nikto sa neflákal, mali sme bohato pripravený program. Športové hry a súťaže, ako napríklad tenis, vybíjaná  či streetballnesmeli chýbať, na pretras sa dostali aj menej tradičné športy ako cvičenie kaligrafickej jogy, power jogy, cvičenie na trampolínkach či cross-fit s hudbou.

Žiaci  pripravili lahodné a najmä zdravé  občerstvenie, dostupné pre každého hladného, kto išiel okolo a veľkou zaujímavosťou boli najmä prednášky rôzneho druhu. Mohli ste sa dozvedieť niečo o stravovaní podľa princípov tradičnej čínskej medicíny, o výžive športovcov a potravinovej intolerancii, či o prírodných liečivách a zázračnej hube – hlive ustricovej. Svojou návštevou nás poctil olympionik  Marián Bokora paralympionici  Veronika Vadovičová a Peter Zaťko.

Súčasťou dvojdňového programu bola aj výstava „Od rituálu k symbolu“,  prostredníctvom ktorej sme sa mohli čosi dozvedieť z histórie olympijskej štafety. A pre tých, ktorí to najviac potrebujú,  sa tí plnoletí  z nás rozhodli prispieť darovaním tej najvzácnejšej tekutiny – vlastnej krvi.

Všetci sme tento oddych vďačne prijali, vo vzduchu vládla uvoľnená atmosféra a zažili sme kopu zábavy. Tešíme sa opäť na ďalší rok, nedočkaví, čo pre nás škola znova pripraví.

Pozrite si reportáže regionálnych televízií o našom podujatí:

• SPARTAK TV:

• MESTSKÁ TELEVÍZIA TRNAVA:

• Môže byť.sk: