• Charakteristika školy

• Športové gymnázium Jozefa Herdu v Trnave

Na Športovom gymnáziu J. Herdu je 8 klasických a 12 športových tried. Pôsobí na ňom 42 učiteľov, 4 vychovávateľky a 21 trénerov. Školu navštevuje 493 žiakov.

Škola sa nachádza v širšom centre mesta, v blízkosti železničnej a autobusovej stanice. Škola má zrekonštruovaný športový areál, telocvičňu, posilňovňu, vlastnú jedáleň a internát.

Vyučovanie prebieha v kmeňových a odborných učebniach (5 učební jazykov, 2 počítačové učebne, chemické, biologické a fyzikálne laboratórium, aulu vybavenú počítačmi a interaktívno tabuľou).Učebne sú vybavené modernými didaktickými pomôckami, učitelia vyučujú s podporou IKT, kontakt medzi učiteľom, žiakom a rodičom prebieha osobne aj prostredníctvom modernej webovej stránky školy.

Škola každoročne organizuje množstvo akcií : exkurzie ( Paríž, Londín, Viedeň, Osvienčim, Praha), športové podujatia (Športovec roka, športové súťaže), zábavné akcie ( imatrikulácia, Halloween, vianočná, valentínska diskotéka). Žiaci našej školy úspešne reprezentujú školu na predmetových olympiádach, tematických a športových súťažiach a pod.

Športovcom škola ponúka ubytovanie v novovybudovanej podkrovnej prístavbe, celodennú stravu vo vlastnej jedálni. Športovci majú popri štúdiu vytvorené podmienky nielen pre dvojfázový tréning, ale aj pre športové sústredenia a súťaže. Škola úzko spolupracuje s trénermi a so športovými klubmi.

• Exkurzia na skládke
    • Exkurzia Kamenáč