PK Cudzie jazyky

Oznamy a novinky 2017/2018

Okresné kolo olympiády v AJ

Dňa 16.1.2018 sa konalo Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku mladších žiakov, na ktorom našu školu reprezentovali:

Allan Silberhorn z triedy sekunda v kategórii 1A – skončil na 15.mieste z 21 súťažiacich

Andrej Krivišík z triedy kvarta v kategórii 1B – skončil na 18.mieste z 25 súťažiacich

Dňa 17.1.2018 sa konalo Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku starších žiakov, na ktorom našu školu reprezentovali:

David Svatý z triedy III.A v kategórii 2B

Marek Ďuriš z triedy II.B v kategórii 2A

Laura Šomráková z triedy III.A v kategórii 2C2

Všetci traja obsadili vo svojej kategórii 3.miesto.

Všetkým srdečne blahoželáme.

VYHODNOTENIE ŠKOLSKÉHO KOLA

PREKLADATEĽSKEJ SÚŤAŽE

JUVENES TRANSLATORES

Dňa 1. 12. 2017 sa na našej škole už tradične konalo školské kolo súťaže mladých prekladateľov, ktorej organizátorom je Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad  v Bruseli.

Novinkou tohtoročného školského kola bola možnosť poslať víťazný preklad na Generálne riaditeľstvo pre preklad EK v Bratislave. Jeho autor sa dňa 19. 1. 2018 zúčastní celoštátneho prekladateľského seminára.

Súťaž prebiehala dve hodiny. Žiaci mali možnosť si prakticky vyskúšať profesiu prekladateľa   a popasovať sa s textom tematicky sa viažucim k 60. výročiu založenia Európskej únie.

Nakoľko správne a originálne sa im napokon podarilo transformovať cudzojazyčný text do rodného jazyka, posúdili pani Kopčanová a Lukovičová takto:

anglický jazyk:

1. miesto:        Filip Funovič (4. A)

2. miesto:        Vladimíra Kabaňová (4. A)

3. miesto:        Laura Šomráková (3. A)

nemecký jazyk:

1. miesto:        Simona Machalová (4. A)

2. miesto:        Janka Uhlíková (4. B)

3. miesto:        Monika Chmelanová (3. B)

Prekladateľská súťaž tento rok oslovila 23 žiakov a podľa ich slov bola pre nich užitočnou skúsenosťou. Veríme, že ju dokážu plodne zúročiť vo svojom budúcom profesionálnom živote.

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným žiakom želáme, aby ich učenie sa a používanie cudzích jazykov napĺňalo radosťou, vedomím slobody a nekonečných možností.

Olympiáda v anglickom jazyku – výsledky.

Dňa 14.1.2017 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa na ňom 19 žiakov školy, ktorí súťažili v rôznych kategóriách. Najlepší z nich postupujú do okresného kola.

KATEGÓRIA 2B

1.    Svatý David                          III.A