• PK Cudzie jazyky

• Oznamy a novinky 2016/2017

• VYHODNOTENIE  ŠKOLSKÉHO  KOLA PREKLADATEĽSKEJ SÚŤAŽE  JUVENES  TRANSLATORES

Dňa 5. 12. 2016 sa na našej škole už tradične konalo školské kolo obľúbenej súťaže mladých prekladateľov, ktorej organizátorom je Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad  v Bruseli.

Žiaci mali možnosť počas dvoch hodín si prakticky vyskúšať na prvý pohľad nenáročnú profesiu prekladateľa a popasovať sa s viacerými slovnými hračkami a prekladateľskými orieškami.

Nakoľko správne a originálne sa im napokon podarilo transformovať cudzojazyčný text do rodného jazyka, posúdili pani Zelenayová a Lukovičová.

Učiteľov jazykov na našej škole teší neklesajúci a seriózny záujem žiakov o túto súťaž, ich opakovaná účasť a každoročne sa zlepšujúce umiestnenia. Veríme, že skúsenosti, ktoré nadobudnú v tejto oblasti, aj plodne zúročia vo svojom budúcom profesionálnom živote.

Pre veľký počet účastníkov a vyrovnanú úroveň prác boli v anglickom jazyku napokon udelené po dve prvé, druhé a tretie miesta.

Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme k ich odvahe, pracovitosti a využitiu individuálnej jazykovej invencie a želáme im, aby ich učenie sa a používanie cudzích jazykov napĺňalo radosťou a uspokojením.

anglický jazyk:

1. miesto:        Lucia   Morvayová (4. A)

Veronika A. Poláková (4. A)

2. miesto:        Denis Piovarči (4. A)

Lucia Pončáková (3. A)

3. miesto:        Simona Crhoňová (4. A)

Petra Štefáková (3. B)

francúzsky jazyk:

1. miesto:        Lujza Halačová (4. B)

nemecký jazyk:

1. miesto:        Simona Machalová (3. A)

2. miesto:        Silvia Kostolanská (4. A)