• PK Cudzie jazyky

• Oznamy a novinky v školskom roku 2020/2021

Oznamy a novinky v školskom roku 2019/2020

JUVENES  TRANSLATORES 2019

Dňa 27. 11. 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže mladých prekladateľov. Z celkového počtu 19 účastníkov prekladalo z anglického jazyka 16 žiakov, z nemeckého 2 a z francúzskeho jazyka 1 žiak.

Po posúdení všetkých prekladov (AJ – p. Kopčanová, NJ – p. Lukovičová a FJ - p. Vidová) porota zaslala v termíne do 6. 12. 2019 po jednej najlepšej práci (preklady z AJ a NJ) do Bratislavy na Generálne riaditeľstvo pre preklad, Zastúpenie Európskej komisie v SR.

Víťazi v sprievode pani Lukovičovej sa dňa 24. 1. 2020 zúčastnia v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave na praktickom seminári „Mladí prekladatelia“Profesionálni prekladatelia sa na ňom budú venovať najväčším úskaliam prekladu a následne ocenia najlepšie práce zo školských súťaží.

Výsledky školského kola

anglický jazyk

1. miesto: Soňa Koleňáková, IV. A

2. miesto: Alexander Gračov, II. A

3. miesto: Veronika Kostolanská, III. B

nemecký jazyk

1. miesto: Natália Kraváriková, IV. A

2. miesto: Romana Peťkovská, IV. A

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za ich odvahu, pracovitosť a tvorivú invenciu. Veríme, že súťaž bola pre nich pozitívnou praktickou skúsenosťou. Zároveň im želáme, aby ich učenie sa a používanie cudzích jazykov napĺňalo radosťou a uspokojením.

Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

V okresnom kole OAJ našu školu reprezentovali Alerxander Gračov( II.A) a Ivan Kvasnica (III.B).

A. Gračov obsadil 3. miesto v kategórii 2A

I. Kvasnica obsadil v kategórii 2B 2. miesto

Blahoželáme!

Olympiáda v anglickom jazyku

V stredu 20.novembra 2019 sa pod patronátom PK CJ konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Svoje schopnosti si prišlo overiť 24 žiakov z takmer všetkých tried našej školy.

Žiaci súťažili v 3 rôznych kategóriách. Víťazi kategórií - Alexander Gračov z triedy II.A a Ivan Kvasnica z triedy III.B  budú našu školu reprezentovať  v okresnom kole OAJ  a Marek Naňo z triedy tercia v krajskom kole OAJ.

Gratulujeme im a držíme palce!

BEST IN ENGLISH

Dňa 29.11.2019 sa pod vedením p. profesorky Beťkovej zapojilo 28 žiakov našej školy do medzinárodnej súťaže Best in English. Súťažilo vyše 16 000 žiakov z 25 krajín Európy, počas 60 min. vyriešili v elektronickej forme množstvo úloh z počúvania s porozumením, čítania s porozumením a jazyka v použití.

Skvelá skúsenosť ako sa porovnať s ostatnými študentmi v Európe! V rámci našej školy najlepšie obstál Alexander Gračov z II.A.

Gratulujeme!

Exkurzia Anglicko

Info na stiahnutie: vseobecne_informacie_pre_ucastnikov_exkurzie.pdf

Oznamy a novinky v školskom roku 2018/2019

Seminár Mladí prekladatelia

Víťazi školského kola prekladateľskej súťaže  JUVENES  TRANSLATORES

Andrej Žák z oktávy – anglický jazyk a  Natália Kraváriková z III.A – nemecký jazyk sa dňa 18. 1. 2019 zúčastnili v Európskom informačnom centre v Bratislave seminára Mladí prekladatelia. Organizátorom bolo Generálne riaditeľstvo pre preklad so sídlom v Bruseli.

Okrem cenných rád a skúseností si Natália Kraváriková odniesla cenu za mimoriadne kvalitný preklad z nemeckého jazyka. Seminár viedla a práce posudzovala pani Emília Andrejová, pracovníčka Zastúpenia Európskej komisie v SR.

Výsledky okresného  kola Olympiády v anglickom jazyku

Dňa 16.1.2019 sa konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, na ktorom našu školu reprezentovali:

David Svatý                            I.A         Kategória 2B           3. miesto

Nina Majerníková                   I.A         Kategória 2A           3.miesto

Blahoželáme!