Navigácia

Športovec roka

Športovec roka 2016

Titul "Športovec školy" získal po roku ďalší plavec

 

     V 17. ročníku ankety o najlepšieho športovca  Športového gymnázia J. Herdu v Trnave zvíťazil plavec Adam Halas. Do galérie najlepších tak pribudlo nové meno – po štvrtýkrát meno plavca (pred ním sa z titulu Športovec školy tešili plavkyne Kamila Korčeková za rok 2004, Dominika Glozmeková za rok 2008 a Tomáš Púchly za rok 2015). 

      Slávnostné vyhlasovanie výsledkov ankety sa uskutočnilo plne v réžii žiakov športového gymnázia pod vedením pedagógov a trénerov školy. V divadle Jána Palárika to bola dňa 31. januára 2017 pekná slávnosť.

       V uplynulých 16 ročníkoch sa trojnásobnými víťazmi ankety stali strelci - trapista Marián Kovačócy a skeetarka Monika Zemková, z dvoch víťazstiev sa tešili džudista Arpád Szakács a strelkyňa (skeetarka) Veronika Sýkorová, z jedného plavci Kamila Korčeková, Dominika Glozmeková a Tomáš Púchly, gymnastka Zuzana Sekerová, strelec (double trap) Filip Praj a atlétka Michaela Pešková.

      Na slávnostnom podujatí sa zúčastnili pozvaní čestní hostia, medzi ktorými nechýbali zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, národných športových zväzov, predstavitelia športových klubov, tréneri, pedagógovia a žiaci školy.

 

  Pozvaní hostia spolu s riaditeľom školy. Foto. Foto 4F Norika

 

     Vyhlásenie ankety bolo tradične rozdelené na tri časti – talent roka a ocenenie školského kolektívu, desať najlepších športovcov vyhlásených bez určenia poradia v abecednom poradí podľa hlasovania študentov, pedagogických pracovníkov a trénerov a vyhlásenie troch najlepších športovcov Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2016.

Ocenenie Talent roka 2016 získal plavec, 10-násobný Majster Slovenska, František Jablčník, zverenec trénera Rastislava Hlavatého.

Najlepším školským kolektívom roka sa stalo družstvo futbalistov, ktoré v zložení Simon Drobný, Filip Bango, Peter Urminský, Dominik Takáč, Samuel Benca, Kristián Vangel, Kamil Jašurek, Michal Halmo, Matej Oravec, Daniel Dubec, Andrej Štrba a Sebastián Lauko reprezentovalo školu v Chorvátsku na školských Majstrovstvách sveta vo futsale a v silnej konkurencii družstiev z celého sveta obsadili výborné 6.miesto.

 Talent a kolektív roka 2016. Foto. Foto 4F Norika

 

Desať najlepších športovcov Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2016 (v abecednom poradí):

Kristián BRANDERSKÝ – atletika (trénerka: Eva Charfreitagová)

V roku 2016 získal Kristián na Majstrovstvách Slovenska bronzovú medailu v hode diskom. K tomu pridal aj 4.miesto vo vrhu guľou a na školských Majstrovstvách Slovenska rovnako 4.miesto v hode diskom.

 

Daniel DUBEC – futbal (tréner: Miroslav Karhan)

Pre Daniela bol rok 2016 po športovej stránke úspešný. Vybojoval si miestenku v reprezentačnom tíme Slovenska do 19 rokov, zaradil sa do A družstva Spartaka Trnava a bol členom družstva, ktoré na majstrovstvách sveta stredných škôl získalo 6.miesto.

 

Alexandra HAGAROVÁ – krasokorčuľovanie (tréner: Miroslav Bokor)

Alexandra je reprezentantkou Slovenska v krasokorčuľovaní. V roku 2016 získala na Majstrovstvách Slovenska titul v kategórii juniorov a k tomu pridala striebornú medailu v kategórii seniorov. Zúčastnila sa na II. olympijských hrách mládeže v Nórsku a na juniorských majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní, ktoré sa konali v Maďarsku. Okrem toho zvíťazila na viacerých domácich a zahraničných pretekoch.

 

Adam HALAS – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

Adam je juniorským aj seniorským reprezentantom Slovenska v plávaní. Rok 2016 bol pre Adama športovo najúspešnejší v jeho doterajšej kariére. Stal sa mnohonásobným majstrom Slovenska, prekonal viacero slovenských juniorských i seniorských plaveckých rekordov. Na juniorských majstrovstvách Európy v Maďarsku obsadil 24.miesto, no k najväčším úspechom v roku 2016 patrí účasť na seniorských majstrovstvách sveta v Kanade a 6.miesto na svetových pohároch v Dubaji a v Dohe.

 

Martin CHREN – cyklistika (tréner: Bohuslav Kujovič)

Martin je reprezentantom Slovenska v cyklistike a v roku 2016 sa stal majstrom Slovenska v dráhovej cyklistike. K titulu pridal aj 3 strieborné a 2 bronzové medaily. V dráhovej cyklistike sa zúčastnil aj na juniorských majstrovstvách Európy. V cestnej cyklistike sa zúčastnil na viacerých významných medzinárodných pretekoch ako napríklad juniorská klasika Paríž - Roubaix.

 

Veronika MEČIAROVÁ – atletika  (tréner: Eduard Čordáš)

Veronika je reprezentantkou Slovenska v atletike. V roku 2016 vybojovala titul majsterky Slovenska v disciplíne 300m cez prekážky. Reprezentovala Slovensko na medzištátnom stretnutí 5-tich krajín, kde obsadila 5.miesto.

 

Filip MITROVIČ – džudo (trénerka: Ivana Komlóšiová)

Filip je zaradený do širšej reprezentácie Slovenska v džude. Na majstrovstvách Slovenska si v roku 2016 vybojoval 1.miesto. Zvíťazil na viacerých významných domácich aj medzinárodných turnajoch. Na konci roka 2016 mu v slovenskom rebríčku v kategórii dorastencov do 81kg patrilo 1.miesto.

 

Jozef RAFAJ – džudo (trénerka: Ivana Komlóšiová)

Jozef je zaradený do širšej reprezentácie Slovenska v džude. Na majstrovstvách Slovenska si v roku 2016 vybojoval 3.miesto. Zvíťazil na viacerých významných domácich aj medzinárodných turnajoch. Na konci roka 2016 mu v slovenskom rebríčku v kategórii dorastencov do 55 kg patrilo 1.miesto.

 

Lenka STARÁ – tenis (tréner: Juraj Jančovič)

Lenka je reprezentantkou Slovenska v tenise. V roku 2016 získala na majstrovstvách Slovenska 1.miesto vo dvojhre do 16 a aj do 18 rokov. Zvíťazila vo štvorhre na turnajoch v Budapešti a v Maribore a reprezentovala Slovensko na majstrovstvách Európy.

 

Barbora TOMANOVÁ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

Barbora je juniorskou aj seniorskou reprezentantkou Slovenska v plávaní. V roku 2016 sa stala mnohonásobnou majsterkou Slovenska v kategórii juniorov a pridala k tomu aj titul v seniorskej kategórii. Prekonala viacero slovenských juniorských plaveckých rekordov. Na juniorských majstrovstvách Európy v Maďarsku obsadila 19.miesto, no k najväčším úspechom v roku 2016 patrí 5.miesto na svetových pohároch v Dubaji a v Dohe.

 

Desiatka najlepších športovcov školy za rok 2016. Foto. Foto 4F Norika

 

Poradie ankety o Najlepšieho športovca Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2016:

1. miesto: Adam Halas (plávanie)

2. miesto: Barbora Tomanová (plávanie)

3. miesto: Alexandra Hagarová (krasokorčuľovanie)

 

Zľava: Jozef Jančovič (riaditeľ školy), Alexandra Hagarová (3.miesto), Barbora Tomanová (2.miesto), Adam Halas (1.miesto), Henri Herda (syn Jozefa Herdu, po ktorom je pomenovaná školy). Foto. Foto 4F Norika

 

Spoločná fotografia ocenených športovcov spolu s pozvanými hosťami a riaditeľom školy. Foto. Foto 4F Norika

 

Reportáž z vyhlasovania ankety odvysielaná v Spartak TV: 

Novinky

Kontakt

  • Športové gymnázium Jozefa Herdu Trnava
    J. Bottu 31, 917 87 Trnava
  • +421 / 033 / 5983811

Fotogaléria