Navigácia

Športovec roka

Športovec roka 2017

Plávanie má ďalšieho „Športovca školy"

 

     V 18.ročníku ankety o najlepšieho športovca  Športového gymnázia J. Herdu v Trnave zvíťazila plavkyňa Barbora Tomanová. Do galérie najlepších tak pribudlo nové meno – po piatykrát meno plavca (doteraz sa z titulu Športovec školy tešili plavci Kamila Korčeková za rok 2004, Dominika Glozmeková za rok 2008, Tomáš Púchly za rok 2015 a Adam Halas za rok 2016). 

 

     Slávnostné vyhlasovanie výsledkov ankety sa uskutočnilo plne v réžii žiakov športového gymnázia pod vedením pedagógov školy. Táto milá a tradičná udalosť sa konala v divadle Jána Palárika dňa 30.januára 2018.

 

 

Úvodné vystúpenie.

Foto: Foto 4F Norika

 

     V uplynulých 17 ročníkoch sa trojnásobnými víťazmi ankety stali strelci - trapista Marián Kovačócy a skeetarka Monika Zemková, z dvoch víťazstiev sa tešili džudista Arpád Szakács a strelkyňa (skeetarka) Veronika Sýkorová, z jedného plavci Kamila Korčeková, Dominika Glozmeková, Tomáš Púchly a Adam Halas, gymnastka Zuzana Sekerová, strelec (double trap) Filip Praj a atlétka Michaela Pešková.

 

     Na slávnostnom podujatí sa zúčastnili pozvaní čestní hostia, medzi ktorými nechýbali zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, národných športových zväzov, predstavitelia športových klubov, tréneri, pedagógovia, rodičia a žiaci školy. 

 

  

Pozvaní hostia spolu s riaditeľom školy.

Foto: Foto 4F Norika

 

     Vyhlásenie ankety bolo tradične rozdelené na tri časti. V prvej časti oceňovania bol vyhlásený „talent roka“ a novinka v ankete „objav roka“, druhá časť patrila vyhláseniu desiatky najlepších športovcov bez určenia poradia v abecednom poradí a v tretej časti boli vyhlásení traja najlepší športovci Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2017 podľa počtu získaných bodov pri hlasovaní študentov, pedagogických pracovníkov a trénerov školy.

 

Ocenenie Talent roka 2017 získala plavkyňa

Nina Vadovičová,

reprezentantka Slovenska, zverenkyňa trénera Rastislava Hlavatého. Nina je žiačkou tercie. V roku 2017 získala na Majstrovstvách SR 4 zlaté medaily v kategórii starších žiačok a k nim pridala titul majsterky Slovenska v juniorskej a dokonca aj seniorskej kategórii. Slovensko reprezentovala na Európskom olympijskom festivale mládeže EYOF 2017 v Maďarsku. Navyše 3-krát prekonala slovenský rekord 14-ročných žiačok.

 

Ocenenie Objav roka 2017 získala tenistka

Vanda Vargová,

reprezentantka Slovenska, zverenkyňa trénera Juraja Jančoviča. Vanda je žiačkou kvarty. V roku 2017 si vybojovala titul majsterky Slovenska vo dvojhre na halových M-SR a vo štvorhre. Zvíťazila na piatich tenisových turnajoch kategórie Tennis Europe. Na konci roka 2017 jej v európskom rebríčku svojej vekovej kategórie patrilo 8.miesto.

 

 

Talent roka 2017, objav roka 2017 a fitneska Viera Božíková. Cenu odovzdával Marek Neštický, vicežupan TTSK a Maroš Herda, vnuk Jozefa Herdu (vľavo).

Foto: Foto 4F Norika

 

Desať najlepších športovcov Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2017 (v abecednom poradí):

 

Alexandra HAGAROVÁ – krasokorčuľovanie (tréner: Miroslav Bokor)

Alexandra je reprezentantkou Slovenska v krasokorčuľovaní. V roku 2017 získala na Majstrovstvách Slovenska titul v kategórii junioriek a k tomu pridala bronzovú medailu v kategórii senioriek. Zúčastnila sa na juniorských majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní, ktoré sa konali v Taipei. Okrem toho zvíťazila na viacerých domácich a zahraničných pretekoch.

 

Adam HALAS – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

Adam je reprezentantom Slovenska v plávaní. V roku 2017 sa Adam stal šesťnásobným majstrom Slovenska, prekonal seniorské plavecké rekordy v motýlkarských disciplínach. Medailové umiestnenia získal na viacerých domácich aj zahraničných pretekoch. K najväčším úspechom v roku 2017 patrí účasť na seniorských majstrovstvách Európy v Dánsku a 7.miesto na svetovom pohári v katarskej Dohe.

 

Kristína HARŠÁNYOVÁ – atletika (tréner: Eduard Čordáš)

Kristína je reprezentantkou Slovenska v atletike. V roku 2017 sa stala medzi dorastenkami majsterkou Slovenska v skoku do výšky. V tejto vekovej kategórii k tomu pridala aj striebornú medailu v sedemboji a bronzové medaily v trojskoku a v halovom päťboji. Zúčastnila sa na reprezentačnom štvorstretnutí krajín Maďarska, Slovínska, Česka a Slovenska.

 

Vanesa HOCKOVÁ – streľba (tréner: Juraj Sedlák)

Je reprezentantkou Slovenska v streleckej disciplíne skeet a v roku 2017 sa Vanesa stala v tejto disciplíne majsterkou Slovenska v kategórii dorasteniek a získala aj celkové prvenstvo v extralige junioriek. Hneď na svojich prvých významných medzinárodných pretekoch, ktorými boli juniorské majstrovstvá Európy v Azerbajdžane získala 9.miesto a na juniorských majstrovstvách sveta v Rusku dokonca 5.miesto.

 

Martin CHREN – cyklistika (tréner: Bohuslav Kujovič)

Martin je reprezentantom Slovenska v cyklistike a v roku 2017 sa stal majstrom Slovenska v dráhovej cyklistike v disciplíne stíhačka jednotlivcov. K titulu pridal aj 2 strieborné a 1 bronzovú medailu v ďalších disciplínach. V dráhovej cyklistike sa zúčastnil aj na juniorských majstrovstvách Európy a na juniorských majstrovstvách sveta vybojoval 10.miesto. V cestnej cyklistike sa zúčastnil na viacerých významných medzinárodných pretekoch ako napríklad juniorská klasika Paríž - Roubaix.

 

Vanessa MATLÁKOVÁ – džudo (trénerka: Ivana Komlóšiová)

V kategórii junioriek si Vanessa vybojovala na džudistických žinenkách v roku 2017 zlatú medailu, ku ktorej pridala striebro v kategórii dorasteniek. Ďalšie medailové umiestnenia pridala z viacerých významných domácich a medzinárodných turnajov. V kategórii dorasteniek jej v slovenskom rebríčku patrilo na konci roka 2017 1.miesto vo váhovej kategórii do 70 kg.

 

Veronika MEČIAROVÁ – atletika (tréner: Eduard Čordáš)

Veronika je reprezentantkou Slovenska v atletike. V roku 2017 získala na majstrovstvách Slovenska v behu na 400m cez prekážky v kategórii dorasteniek striebornú medailu. K nej pridala na školských majstrovstvách Slovenska bronz v behu na 300m. Reprezentovala Slovensko na medzištátnom stretnutí, kde obsadila 8.miesto.

 

Filip MITROVIČ – džudo (trénerka: Ivana Komlóšiová)

Filip je zaradený do širšej reprezentácie Slovenska v džude. Na majstrovstvách Slovenska si v roku 2017 vybojoval 2.miesto v kategórii dorastencov. Zvíťazil na viacerých významných domácich turnajoch. Slovensko reprezentoval na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF 2017) v Maďarsku. Na konci roka 2017 mu v slovenskom rebríčku v kategórii dorastencov do 90 kg patrilo 3.miesto.

 

Barbora TOMANOVÁ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

Barborka je reprezentantkou Slovenska v plávaní. V roku 2017 sa stala štvornásobnou juniorskou a trojnásobnou seniorskou majsterkou Slovenska. Slovenské plávanie reprezentovala na juniorských majstrovstvách Európy v Izraeli a na juniorských majstrovstvách sveta v USA. Ako najmladšia plavkyňa sa kvalifikovala a zúčastnila na seniorských majstrovstvách Európy v Dánsku, kde v štafete obsadila 12.miesto. K týmto úspechom pridala aj medailové umiestnenia na významných domácich aj medzinárodných pretekoch a najmä trikrát 6.miesto na svetovom pohári v katarskej Dohe.

 

Miroslava ZÁBORSKÁ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

Mirka je reprezentantkou Slovenska v plávaní. V roku 2017 sa stala juniorskou aj seniorskou majsterkou Slovenska. Slovenské plávanie reprezentovala na juniorských majstrovstvách Európy v Izraeli a na juniorských majstrovstvách sveta v USA, kde obsadila 12.miesto. Zúčastnila sa aj na seniorských majstrovstvách Európy v Dánsku. K týmto úspechom pridala aj medailové umiestnenia na významných domácich a medzinárodných pretekoch a najmä dvakrát 4.miesto na svetovom pohári v katarskej Dohe.

 

 

Ocenená desiatka najlepších športovcov školy za rok 2017. Cenu odovzdávala Barbora Reichová, generálna sekretárka Slovenského streleckého zväzu (vpravo) a Vladimír Gubrický, generálny sekretár Slovenského atletického zväzu.

Foto: Foto 4F Norika

 

Poradie ankety o Najlepšieho športovca Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2017:

1. miesto: Barbora Tomanová (plávanie)

2. miesto: Vanesa Hocková (streľba)

3. miesto: Martin Chren (cyklistika)

 

 

Zľava: Zuzana Rehák Štefečeková (ambasádorka podujatia), Vanesa Hocková, Barbora Tomanová, Martin Chren, Jozef Jančovič (riaditeľ školy).

Foto: Foto 4F Norika

 

 

Fotografia ocenených športovcov spolu s pozvanými hosťami a riaditeľom školy.

Foto: Foto 4F Norika

Novinky

Kontakt

  • Športové gymnázium Jozefa Herdu Trnava
    J. Bottu 31, 917 87 Trnava
  • +421 / 033 / 5983811

Fotogaléria