Navigácia

TOP - športovci TTSK 2016 Ocenenie ministrom Župné štipendium 2016 Škola roka EXPERT geniality show Olympiády Ďalšie súťaže Olympijské hry a ocenenia SOV Ocenenie predsedom vlády SR Mladý Európan Literárna súťaž Klokan Športové úspechy Road Show 2014 Laureáti ocenení SOV

Úspechy žiakov

TOP - športovci TTSK 2016

V Divadle Jána Palárika v Trnave sa oceňovali najlepší športovci roka 2016 v Trnavskom samosprávnom kraji. Najlepšími športovcami sa stali dvaja paralympionici. Veronika Vadovičová, paralympijská reprezentantka v športovej streľbe bola dva krát zlatá a raz strieborná z XV. paralmypijských hier v Riu de Janeiro. Druhým je Jozef Metelka. Jeho bilancia je obdivuhodná - získal dve  zlaté a jednu striebornú medailu na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Ako prvý paralympionik v histórii sa tento rok predstavil na Svetovom pohári v dráhovej cyklistike v Glasgowe medzi zdravými športovcami. Na Svetovom šampionáte v dráhovej cyklistike v Taliansku vybojoval zlato a striebro a vytvoril svetový rekord v stíhacích pretekoch na 4 km.

Ani tento rok medzi ocenenými nechýbali naši súčasní, či bývalí žiaci. V kategórii  dospelí bez určenia poradia boli medzi ocenenými aj naši absolventi, olympionik Marián Kovačócy – člen Športového klubu polície Trnava, Michaela Pešková – členka AŠK Slávia Trnava a Tomáš Púchly – člen Plaveckého oddielu STU Trnava (teraz už člen klubu Dukla Banská Bystrica).

Kolektív futsalistov Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave

• Družstvo futsalistov Športového gymnázia Jozefa Herdu získalo v roku 2016 na Majstrovstvách sveta stredných škôl vo futsale v Chorvátsku krásne 6. miesto.

Tréner roka

Rastislav Hlavatý – tréner Plaveckého klubu STU Trnava, ktorý trénuje troch z dnes ocenených plavcov: Barboru Tomanovú, Adama Halasa a Františka Jablčníka. Pod jeho vedením získal v minulej sezóne svoje úspechy aj ďalší ocenený športovec, Tomáš Púchly.

Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja získavajú pre tento rok:

Eduard Čordáš - tréner ľahkoatletického klubu AŠK Slávia Trnava, v tomto roku priviedol svoju zverenkyňu Michaelu Peškovú k 5. miestu na juniorských  Majstrovstvách sveta v atletike v disciplíne 400 prekážok, kde bola druhou najlepšou Európankou.

Ocenení žiaci a tréneri Športového gymnázia J. Herdu v Trnave.