Navigácia

Úspechy žiakov

TOP - športovci TTSK 2016

V Divadle Jána Palárika v Trnave sa oceňovali najlepší športovci roka 2016 v Trnavskom samosprávnom kraji. Najlepšími športovcami sa stali dvaja paralympionici. Veronika Vadovičová, paralympijská reprezentantka v športovej streľbe bola dva krát zlatá a raz strieborná z XV. paralmypijských hier v Riu de Janeiro. Druhým je Jozef Metelka. Jeho bilancia je obdivuhodná - získal dve  zlaté a jednu striebornú medailu na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Ako prvý paralympionik v histórii sa tento rok predstavil na Svetovom pohári v dráhovej cyklistike v Glasgowe medzi zdravými športovcami. Na Svetovom šampionáte v dráhovej cyklistike v Taliansku vybojoval zlato a striebro a vytvoril svetový rekord v stíhacích pretekoch na 4 km.

Ani tento rok medzi ocenenými nechýbali naši súčasní, či bývalí žiaci. V kategórii  dospelí bez určenia poradia boli medzi ocenenými aj naši absolventi, olympionik Marián Kovačócy – člen Športového klubu polície Trnava, Michaela Pešková – členka AŠK Slávia Trnava a Tomáš Púchly – člen Plaveckého oddielu STU Trnava (teraz už člen klubu Dukla Banská Bystrica).

Medzi ocenenými ďalej boli títo žiaci školy:

V kategórii - Top desiatka  žiakov vo veku 10-15 rokov bez určenia poradia:

Agatha Hudeková – členka Klubu gymnastických športov Slávia Trnava;

• zlatá medailistka z Majstrovstiev Slovenska v gymnastike vo viacboji;
  • 3. miesto v celkovom hodnotení Slovenského pohára v gymnastike;

František Jablčník – člen plaveckého klubu STU Trnava;

• päťnásobný Majster Slovenska v dlhom bazéne v plávaní žiakov, získal tiež dvakrát tretie miesto na medzinárodných plaveckých pretekoch v rakúskom Linzi;

Patrik Kudla – člen plaveckého klubu STU Trnava;

• žiacky Majster Slovenska v plávaní v dlhom bazéne;

Veronika Mečiarová – členka klubu AŠK Slávia Trnava;

• reprezentantka Slovenskej republiky, majsterka Slovenska v atletike v behu na 300 metrov cez prekážky;
  • 2. miesto na halových Majstrovstvách Slovenska v atletike;

TOP desiatka  dorastencov a juniorov bez určenia poradia:

Adam Halas – člen Plaveckého klubu STU Trnava;

• úspešný účastník Svetového pohára v plávaní v Dubaji a tiež v katarskej Dohe;

Barbora Tomanová – členka Plaveckého klubu STU Trnava;

• štvornásobná majsterka Slovenska v dlhom bazéne, úspešná účastníčka Svetového pohára v plávaní v Dubaji a tiež v katarskej Dohe;
  • juniorská aj seniorská reprezentantka v plávaní;

Najlepším kolektívom v kategórii dorastencov a juniorov za uplynulý rok je:

Kolektív futsalistov Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave

• Družstvo futsalistov Športového gymnázia Jozefa Herdu získalo v roku 2016 na Majstrovstvách sveta stredných škôl vo futsale v Chorvátsku krásne 6. miesto.

Tréner roka

Rastislav Hlavatý – tréner Plaveckého klubu STU Trnava, ktorý trénuje troch z dnes ocenených plavcov: Barboru Tomanovú, Adama Halasa a Františka Jablčníka. Pod jeho vedením získal v minulej sezóne svoje úspechy aj ďalší ocenený športovec, Tomáš Púchly.

Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja získavajú pre tento rok:

Eduard Čordáš - tréner ľahkoatletického klubu AŠK Slávia Trnava, v tomto roku priviedol svoju zverenkyňu Michaelu Peškovú k 5. miestu na juniorských  Majstrovstvách sveta v atletike v disciplíne 400 prekážok, kde bola druhou najlepšou Európankou.

Ocenení žiaci a tréneri Športového gymnázia J. Herdu v Trnave.

J. Bottu 31, 917 87 Trnava