• Úspechy žiakov

• Olympijské hry a ocenenia SOV

• August 2014

Na konci školských prázdnin, keď si ešte väčšina žiakov užíva posledné dni oddychu, sa naši dvaja športovci, konkrétne atlétka Michaela Pešková a plavec Tomáš Púchlý, spolu aj so svojimi trénermi , Eduardom Čordášom a Rastislavom Hlavatým, zúčastnili na Olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu. Išlo o druhé mládežnícke olympijské hry. Z prvých priniesol náš bývalý žiak, džudista Arpád Szakács, bronzovú medailu.

Tomáš podal v bazéne výborný výkon, spravil nový juniorský slovenský rekord v disciplíne 50m voľný spôsob, čo v konečnom dôsledku v súperení s vekovo staršími plavcami stačilo na postup do semifinále a konečné 16.miesto.

Ešte viac sa darilo Michaele, ktorá postúpila do finále v disciplíne 400m prekážky. Vo finálovom súboji aj ona prekonala slovenský juniorský a dorastenecký rekord v tejto disciplíne a skončila na fantastickom 2.mieste. Domov tak priniesla striebornú medailu. Viac o jej účinkovaní v Číne sa dozviete z rozhovoru s trénerom Michaely, pánom Eduardom Čordášom.

Obom našim úspešným športovcom ako aj ich trénerom  gratulujeme, ďakujeme za úžasnú reprezentáciu školy a Slovenska vo svete a prajeme veľa zdravia a ešte mnoho športových úspechov.

V divadle J. Palárika v Trnave sa 27.10.2010 uskutočnilo odovzdávanie ocenení Slovenského olympijského výboru (SOV) za aktívnu prípravu a organizáciu Olympijských festivalov detí a mládeže Slovenska 2010. Z rúk prezidenta SOV Františka Chmelára a predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša a za účasti ďalších významných hostí prevzali ČESTNÉ UZNANIE aj predstavitelia našej školy, pán riaditeľ Jozef Jančovič a študentka Monika Púchla.

Športové gymnázium Jozefa Herdu bolo jedinou ocenenou školou spomedzi všetkých stredných škôl v trnavskom kraji. Ako povedal vo svojom príhovore prezident SOV František Chmelár, toto čestné uznanie je ocenením a vyjadrením vďaky všetkým, ktorí svojim podielom prispeli k príprave a realizácii 3. ročníka projektu Olympijských festivalov. Teda čestné uznanie a vďaka patrí aj všetkým vám, ktorí ste sa aktívne alebo pasívne zúčastnili daného podujatia, ktoré na našej škole malo formu júnového športového dňa.