• Duel gymnázií

• Duel gymnázií 2016

• Pri príležitosti Dňa študentstva sa 16.11.2016 konal na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave 2.ročník Duelu gymnázií. Ide o vedomostno-športové podujatie, pri ktorom sa proti sebe postavili žiaci Športového gymnázia Jozefa Herdu a žiaci Gymnázia Jána Hollého. Tímy oboch škôl si zmerali sily vo vedomostnom kvíze, florbale, futsale, volejbale a vybíjanej.

Myšlienka podujatia vznikla vlani na Gymnáziu Jána Hollého, kde sa uskutočnil historicky prvý ročník tohto milého podujatia. Hlavným motívom nie je rivalita a rozdeľovanie, ale práve naopak, zintenzívnenie priateľských vzťahov oboch škôl. Športovému gymnáziu sa nepodarila obhajoba víťazstva z premiérového ročníka a v aktuálnom 2.ročníku si putovný pohár odniesli žiaci Gymnázia Jána Hollého. Všetci zúčastnení hodnotili podujatie ako veľmi vydarené, ktoré sa nieslo síce v bojovnej a súťaživej, ale zároveň vo veľmi priateľskej atmosfére. Veríme, že sa z podujatia stane pekná tradícia a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.