• Úspechy našich študentov na krajskom kole Biologickej olympiády.

• Krajské kolá 57. ročníka Biologickej olympiády v kategórii A a B sa uskutočnili v dňoch 22. a 23. marca 2023 v budove Pedagogickej fakulty TU v Trnave.

Výsledky krajského kola Biologickej olympiády

Teoreticko-praktická časť

Kategória A:

2. miesto - Filip Fintor, IV. S, úspešný riešiteľ

4. miesto - Radovan Emanuel, IV. A, úspešný riešiteľ

18. miesto - Lucas Levčík, IV. A

Kategória B:

7. miesto - Patrik Partl, II. B, úspešný riešiteľ

12. miesto - Anna Pribulová, II. A, úspešná riešiteľka

16. miesto - Barbora Truchlá, II. S, úspešná riešiteľka

Súťažiacim gratulujeme k vynikajúcim výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Školské kolo SOČ

• 7. marca 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti, v ktorej sa svojimi prácami prezentovali viacerí naši výborní študenti. Okrem zaujímavých prezentácií, ktorými potešili publikum z radov svojich spolužiakov i pedagógov, bolo potešiteľné aj to, že oproti minulému roku sa počet súťažiacich mierne zvýšil. Svedčí to o tom, že mnohí žiaci sa neuspokoja s vedomosťami získanými na hodinách, ale sú, častokrát aj na úkor svojho voľného času, ochotní zahĺbiť sa ešte viac do štúdia zaujímavých tém a vytvoriť z nich zmysluplné práce a projekty.

Do krajského kola tento rok postúpili Bronislava Janáčová so zaujímavou a inovatívnou prácou „Vplyv menštruačného cyklu na výkon športovkyne“, ktorá zarezonovala najmä – ale nielen – v radoch študentiek športových tried či Diana Švončinárová s pútavým príspevkom venovaným problematike mentálneho zdravia športovcov v nadväznosti na mentálny koučing.

Obe práce výborne zapadli do nášho športového prostredia a vzhľadom na tému, ktorá je mnohým našim študentom blízka, mali v ich radoch veľký úspech.

Trio postupujúcich doplnil minuloročný úspešný absolvent krajského kola Karol Babčan. V sugestívnej prednáške sa aj s využitím mnohých prinesených artefaktov venoval najmä problematike studenej vojny z pohľadu armádnej techniky, výstroje a výzbroje, ktorú si prítomní žiaci a pedagógovia mohli dokonca vlastnoručne vyskúšať.

Všetkým postupujúcim blahoželáme a veríme, že nás budú úspešne reprezentovať aj v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti v Skalici. Práce a prezentácie, ktoré predviedli v školskom kole sú prísľubom, že sa ani tam určite nestratia...

• PETÍCIA PROTI ZAVEDENIU CYKLOV V ZÁKLADNÝCH ŠKOLÁCH V NAVRHOVANEJ KURIKULÁRNEJ REFORME

• Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku iniciuje v rozmedzí od 20.2.2023 do 31.3.2023 petíciu proti zavedeniu cyklov v základných školách v predloženej kurikulárnej reforme.
              Reforma podľa nášho názoru zavádza nepremyslené zmeny, ktoré neprispejú k zvýšeniu úrovne a stability vzdelávania, iba do neho vnesú zbytočný chaos.

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli využiť formu petície ako legitímneho nástroja na prejavenie nesúhlasu odbornej verejnosti a domáhame sa riešenia spoločného záujmu, ktorým výchova a vzdelávanie v základných školách jednoznačne je.

Text petície:

My, podpísaní, odmietame predloženú reformu vzdelávania v základných školách a žiadame:

•    aby obsah vzdelávania aj naďalej určoval štát a školy nemuseli tvoriť nový školský vzdelávací program,

•    zachovať v slovenskom školstve samostatné vyučovacie predmety, nie ich spojenie do vzdelávacích oblastí,

•    zachovanie postupových ročníkov a stupňov bez delenia na cykly.

Petíciu na  našej škole môžete podpísať v zborovni, na petičný hárok.
              Ďakujeme .