• PK Cudzie jazyky

• Oznamy a novinky 2021/2022

• Vyučovanie cudzích jazykov - učebné plány

Počet hodín cudzích jazykov a ich rozdelenie v jednotlivých ročníkoch nájdete tu:

UP_ANJ_2021.pdf

ENGLISHSTAR

Medzinárodná súťaž anglického jazyka

Našu školu v nej úspešne reprezentovali 9 žiaci triedy:

Príma ( V. Budaiová, V. Gymerská, E. Križanovičová. R.E.Libichová, H, Susková, S.Novotná, O. Šlahor, T. Špajdel, J. Krivosudský )

a 3 žiaci triedy:

Kvarta  ( J. Nádašský, V. Vranková a A. Dosedla ).

Okrem toho, že si súťažiaci otestovali svoje vedomosti z anglického jazyka, reklamný partner súťaže značka FUSAKLE www.fusakle.sk poskytla ako odmenu za účasť  zľavu 30% na všetok sortiment (neplatí na kolekciu POMOC UKRAJINE, kolekciu POMÁHAM a už zľavnený sortiment) – zľava  je určená nielen pre súťažiacich, ale je k dispozícii pre všetkých žiakov školy a celý učiteľský zbor.

Zľavový kód  NJOY-2402 je  možné  uplatniť iba raz do 31.12.2022 nielen pri internetovom nákupe, ale aj v tzv. kamenných predajniach.

Súťažiacim blahoželáme a ďakujeme.

Juvenes Translatores

Je prekladateľská súťaž pre stredné školy v Európskej únii, ktorú organizuje Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad v Bruseli.

Do jej celoštátneho kola sa z našej školy zapojil maximálny počet súťažiacich – 5 žiakov. V súlade s pravidlami súťaže išlo o žiakov 3. a 4. ročníka a všetci prekladali z angličtiny do slovenčiny. Ich práce posúdili zamestnanci Európskej komisie pre preklad v SR.

Spomedzi 150 doručených prekladov z viacerých jazykov porota udelila:

• Nine Jurákovej z triedy III.A diplom za 3. miesto

Srdečne blahoželáme J

Okresné kolo olympiády v ANJ

Dňa 13.1.2022 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku, v ktorom našu školu reprezentovali Oliver Dóka z triedy II.B  v kategórii 2A,  Michal Orešanský z triedy III.B v kategórii 2B  a Adam Buček z triedy II.IS  v kategórii 2C2.

Michal Orešanský a Adam Buček obsadili 3.miesto vo svojej kategórii, Oliver Dóka obsadil 1.miesto vo svojej kategórii a postupuje do krajského kola OAJ, ktoré sa bude konať 8.2.2022.

Všetkým srdečne blahoželáme.

Olympiáda v NJ

Dňa 26.11. 2021 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku online formou.

Víťazi školského kola Patrik Partl (I.B) kategória 2A, , Michal Orešanský (III.B) a Lukáš Morvay (III.B) kategória 2B postupujú do okresného kola.

Patrick Karhan (IV.S) kategória 2C postupuje do krajského kola ONJ.

Herzlichen Glückwunsch!

Best in English

Dňa 26.11.2021 sa uskutočnila medzinárodná súťaž v anglickom jazyku Best in English a z našej školy sa súťaže zúčastnili dvanásti najlepší študenti anglického jazyka.

Súťaž prebiehala online formou, preto sa žiaci zapojili prezenčnou a aj dištančnou formou.

Olympiáda v AJ

Dňa 24. 11. 2021 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, ktorého s azúčastnilo 12 žiakov našejškoly. Žiaci súťažili v 3 rôznych kategóriách.

Víťazi kategórií Oliver Dóka z riedy II.B a Michal Orešanský z triedy III.B a Adam Buček z triedy II.IS budú našu školu reprezentovať v okresnom kole OAJ.

Možnosť štúdia v zahraničí