• Duel gymnázií

• Duel gymnázií 2018

• Nedávno sa na našej škole strhol boj. Opäť sa stretli dvaja rivali, ktorí tvorili v minulosti jeden celok. Súboj medzi Športovým gymnáziom Jozefa Herdu a Gymnáziom Jána Hollého nebol však bratovražedný.

Takzvaný Duel gymnázií sa vždy nesie v čisto priateľskom duchu. Ide o žiacku zábavu, odpútanie sa od všedného školského života, budovanie medziľudských vzťahov, a tak podobne. Študenti majú možnosť súťažiť v športových aj vedomostných aktivitách a na základe úspechov sa určí, ktorá škola sa stala víťazom. A ten následne dostane putovný pohár znamenajúci ocenenie a výhru.

Zatiaľ sa uskutočnili 4 ročníky duelu.

1. ročník: víťaz – ŠGJH
              2. ročník: víťaz – GJH
              3. ročník: víťaz – GJH
              4. ročník (tohtoročná súťaž)  : víťaz – ŠGJH

• Okruhy súťaže

• Slávnostné otvorenie sa začalo v telocvični. Moderátori René Počúch a Sára Kvocerová povedali zopár milých slov a pán zástupca Peter Toman  poprial obom gymnáziám veľa šťastia.

Zaspievali aj naše šikovné speváčky –  Katka Bachoríková a Terezka Gregušová a tanečná skupina Streetbeats crew si nenechala ujsť ani toto podujatie.

Na záver otvorenia duelu zástupcovia oboch študentských parlamentov zložili sľub, že školy budú bojovať čestne.

Súčasne prebiehali dve súťaže:

• vedomostná časť
              • športová časť

V športovej časti, ktorá prebiehala v telocvični, na žiakov čakali basketbal, florbal, vybíjaná a hádzaná.

Vedomostná súťaž  prebiehala v aule, kde boli pripravené dva stoly, za každým štyria žiaci danej školy.

Študijné schopnosti a vedomosti hrali v tejto časti hlavnú rolu.

• Celkový priebeh duelu bol veľmi zaujímavý. Športové nasadenie rozhodne nikomu nechýbalo. Od začiatku ŠGJH nenechalo nič na náhodu a tlačilo na GJH v plnej sile. Vďaka tomu sa podarilo našej škole vyhrať a vrátiť putovný pohár na to správne a pravé miesto.