• Športovec roka

     • Športovec roka 2019

     • 20. výročie ... a ďalší strelec

       

           V jubilejnom 20. ročníku ankety o najlepšieho športovca Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave zvíťazil strelec Ladislav Németh. Do galérie najlepších tak pribudlo nové meno – v poradí už šieste meno strelca (doteraz sa z titulu Športovec školy tešili strelci Marián Kovačócy za roky 2001, 2002 a 2003, Monika Štibravá-Zemková za roky 2005, 2006 a 2007,  Filip Praj za rok 2011, Veronika Sýkorová za roky 2012 a 2013 a Vanesa Hocková za rok 2018). 

       

           Slávnostné vyhlasovanie výsledkov ankety sa uskutočnilo plne v réžii žiakov Strednej športovej školy Jozefa Herdu pod vedením pedagógov školy. Táto milá a tradičná udalosť sa konala v divadle Jána Palárika dňa 29.januára 2020.

       

       

      Úvodný nástup. Foto: Foto 4F Norika

       

           V uplynulých 19 ročníkoch sa trojnásobnými víťazmi ankety stali strelci - trapista Marián Kovačócy a skeetarka Monika Zemková, z dvoch víťazstiev sa tešili džudista Arpád Szakács a strelkyňa (skeetarka) Veronika Sýkorová, z jedného plavci Kamila Korčeková, Dominika Glozmeková, Tomáš Púchly, Adam Halas a Barbora Tomanová, gymnastka Zuzana Sekerová, strelci Filip Praj a Vanesa Hocková. A práve predchádzajúci laureáti ankety sa v tomto jubilejnom ročníku predstavili na pódiu a oznamovali poradie najlepších športovcov školy za rok 2019.

       

           Na slávnostnom podujatí sa zúčastnili pozvaní čestní hostia, medzi ktorými nechýbali zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, národných športových zväzov, predstavitelia športových klubov, tréneri, pedagógovia, rodičia a žiaci školy.  Ceny pre najlepšiu trojicu odovzdal s riaditeľom školy, pánom Jozefom Jančovičom aj župan Trnavského samosprávneho kraja, pán Jozef Viskupič a ambasádorka podujatia, olympionička Zuzana Rehák Štefečeková. Milým spestrením programu bolo odovzdanie titulu „Čestný športovec školy“, gymnastke, olympioničke a absolventke školy Márii Homolovej.

       

         

      Riaditeľ školy, Jozef Jančovič, odovzdal titul "Čestný športovec školy" olympioničke Márii Homolovej. Foto: Foto 4F Norika

       

           Vyhlásenie ankety bolo v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi netradičné. V prvej časti oceňovania bol vyhlásený Talent roka v kategórii chlapcov a dievčat, druhá časť patrila vyhláseniu desiatky najlepších športovcov v poradí podľa získaných bodov pri hlasovaní od 10. miesta po 4. miesto a v tretej časti boli vyhlásení traja najlepší športovci Strednej športovej školy Jozefa Herdu za rok 2019. Jednotlivé časti vyhlasovania ankety boli spestrené kultúrnym programom.

       

      Ocenenie Talent roka 2019 - dievča získala plavkyňa

      Tereza OŽVALDOVÁ,

      žiačka sekundy, ktorej trénerkou je pani Tatiana Bergmannová. V roku 2019 V roku 2019 vytvorila 9 nových slovenských plaveckých rekordov v kategórii 13-ročných žiačok, získala 8 zlatých medailí na majstrovstvách Slovenska starších žiakov a zvíťazila na viacerých významných domácich a medzinárodných plaveckých pretekoch.

       

      Ocenenie Talent roka 2019 - chlapec získal džudista

      Roman DEKAN,

      žiak tercie, ktorého trénermi sú slečna Ivana Komlóšiová a pán Jozef Svátek. V roku 2019 sa stal majstrom Slovenska v džude v kategórii starších žiakov, zvíťazil na viacerých významných domácich a medzinárodných turnajoch a v slovenskom rebríčku džudistov v kategórii starších žiakov vo všetkých váhových kategóriách mu za rok 2019 patrí 1.miesto.

      Talent roka 2019 - chlapci, džudista Roman Dekan. Foto: Foto 4F Norika

       

      Desať najlepších športovcov Strednej športovej školy Jozefa Herdu za rok 2019:

       

      1.miesto

      Ladislav NÉMETH – streľba (tréner: Juraj Sedlák)

      Ladislav Németh je žiakom sexty a jeho trénerom je pán Juraj Sedlák. Laco je reprezentantom Slovenska v streľbe v disciplíne skeet. V roku 2019 úspešne reprezentoval Slovensko na juniorských Majstrovstvách Európy v Taliansku, kde obsadil 4.miesto. Stal sa majstrom Slovenska a zvíťazil aj v slovenskej extralige a na ďalších významných streleckých pretekoch. 

       

      2.miesto

      Denis BARTEK – atletika (tréner: Lukáš Kotala)

      Denis Bartek je žiakom sexty a jeho trénerom je pán Lukáš Kotala. Denis je reprezentantom Slovenska v atletike a v roku 2019 úspešne reprezentoval Slovensko na Európskom olympijskom festivale mládeže v Azerbajdžane. Na domácom atletickom šampionáte si vybojoval zlatú a striebornú medailu. Ďalšie medailové umiestnenia pridal z viacerých významných domácich a medzinárodných atletických pretekov.   

       

      3.miesto

      Nina VADOVIČOVÁ  plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

      Nina Vadovičová je žiačkou kvinty a jej trénerom je pán Rastislav Hlavatý. Nina je reprezentantkou Slovenska v plávaní a v roku 2019 reprezentovala Slovensko na juniorských majstrovstvách Európy a majstrovstvách sveta. Na majstrovstvách Slovenska si vyplávala až 6 zlatých medailí. Ďalšie medailové umiestnenia získala na viacerých významných domácich a medzinárodných plaveckých pretekoch. 

      Najlepšia trojica športovcov školy za rok 2019. Zľava: Nina Vadovičová (3.miesto), Denis Bartek (2.miesto), Ladislav Németh (1.miesto). Foto: Foto 4F Norika

       

      4.miesto

      Matej DANIŠ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

      Matej Daniš je žiakom kvinty a jeho trénerom je pán Rastislav Hlavatý. Matej je reprezentantom Slovenska v plávaní a v roku 2019 reprezentoval slovenské plávanie na Európskom olympijskom festivale mládeže. Na majstrovstvách Slovenska si vyplával 3 strieborné medaily. Ďalšie medailové umiestnenia získal na viacerých významných domácich a medzinárodných plaveckých pretekoch. 

       

      5.miesto

      Denisa KUDLOVÁ – atletika (tréner: Lukáš Kotala)

      Denisa Kudlová je žiačkou oktávy a jej trénerom je pán Lukáš Kotala. Deniska je reprezentantkou Slovenska v atletike a v roku 2019 si na majstrovstvách Slovenska vybehala niekoľko medailových umiestnení a stala sa aj školskou majsterkou Slovenska v atletike. Ďalšie medailové umiestnenia získala na viacerých významných domácich a medzinárodných pretekoch.   

       

      6.miesto

      Timotej ANTAL – džudo (tréneri: Ivana Komlóšiová, Jozef Svátek)

      Timotej Antal je žiakom kvinty a jeho trénermi sú slečna Ivana Komlóšiová a pán Jozef Svátek. Timo je dorasteneckým medailistom z majstrovstiev Slovenska v džude a viacnásobným medailistom z významných džudistických turnajov. 

       

      7.miesto

      Miroslava ZÁBORSKÁ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

      Miroslava Záborská je žiačkou oktávy a jej trénerom je pán Rastislav Hlavatý. Mirka je reprezentantkou Slovenska v plávaní a v roku 2019 sa zúčastnila na Majstrovstvách Európy v krátkom bazéne. Na majstrovstvách Slovenska si vyplávala 2 strieborné a 1 bronzovú medailu. Ďalšie medailové umiestnenia získala na viacerých významných domácich a medzinárodných plaveckých pretekoch. 

       

      8.miesto

      Elena UŠÁKOVÁ – gymnastika (tréner: Karin Belicová)

      Elena Ušáková je žiačkou kvinty a jej trénerkou je pani Karin Belicová. Elenka je reprezentantkou Slovenska a našu krajinu reprezentovala v roku 2019 na Majstrovstvách Európy v gymnastike. Na slovenskom šampionáte si vybojovala 2 strieborné medaily a 3 medaily toho istého lesku získala aj v súťaži Slovenského pohára.

       

      9.miesto

      Vanessa MATLÁKOVÁ – džudo (tréneri: Ivana Komlóšiová, Jozef Svátek)

      Vanessa Matláková je žiačkou septimy a jej trénermi sú slečna Ivana Komlóšiová a pán Jozef Svátek. Vanessa sa v roku 2019 stala džudistickou majsterkou Slovenska v kategórii junioriek a k titulu pridala aj striebornú medailu v kategórii senioriek. Okrem toho si vybojovala aj ďalšie medailové umiestnenia na významných domácich turnajoch.

       

      10.miesto

      Dominik BAJZA – karate (tréneri: Renáta Gašparovičová, Boris Zvolenský)

      Dominik Bajza je žiakom sexty a jeho trénermi sú pani Renáta Gašparovičová a pán Boris Zvolenský. Dominik si vybojoval na majstrovstvách Slovenska v karate v roku 2019 striebornú medailu, ku ktorej pridal viacero medailových umiestnení na významných domácich turnajoch.

       

      Všetci ocenení športovci s čestnými hosťami. Foto: Foto 4F Norika

  • Kontakty

   • Stredná športová škola Jozefa Herdu, Jána Bottu 31, Trnava a Gymnázium, Jána Bottu 31, Trnava
   • gymbott@zupa-tt.sk
   • +421 / 033 / 5983811
   • J. Bottu 31, 917 87 Trnava
 • Fotogaléria

  • Návšteva Anatomického ústavu Lekárskej Fakulty UK Bratislava
  • Noc výskumníkov 2018
  • CVB v prírode - Trnavské rybníky 2018
  • Olympijský deň 2016
  • iBobor 2017 a Náboj Junior 2017
  • Župné štipendium 2017
  • Literárno-dejepisná exkurzia
  • Exkurzia Trnavské rybníky
  • Potulky Malým Rímom
  • Exkurzia v CVTI
  • Donau Auen
  • Naša botanická záhrada