Navigácia

Športovec roka

Športovec roka 2017

Nominácie na "Športovca školy za rok 2017" (podľa abecedy):

Kristián BRANDERSKÝ – atletika

Trieda: oktáva
Tréner: Mgr. Eva Charfreitagová

Majstrovstvá SR:
    4.miesto     hod diskom     kategória juniorov

Školské majstrovstvá SR:
    3.miesto     hod diskom 

Významné medzinárodné súťaže:
    Halový míting olympijských nádejí        vrh guľou    2.miesto


Alexandra HAGAROVÁ – krasokorčuľovanie
Trieda: septima
Tréner: Mgr. Miroslav Bokor

Reprezentantka SR 

Majstrovstvá SR:
    1. miesto     kategória junioriek
    3. miesto     kategória senioriek

Významné medzinárodné súťaže:
    Majstrovstvá sveta juniorov (Taipei)     účasť 
    10th Santa Claus Cup Budapešť         5.miesto
    10th Europa Skate Helena Belehrad   3.miesto
    Dragon Trophy Ljubljana                     2.miesto
    Skate Celie                                          5.miesto

Významné domáce súťaže:
    Figure Skating Challange Púchov           1.miesto
    Veľká cena Zvolena                                 1.miesto
    8. Novomestský pohár F. Kalenčíkovej    1.miesto
    Slovenský pohár                                      1.miesto 


Adam HALAS – plávanie
Trieda: oktáva
Tréner: Mgr. Rastislav Hlavatý, PhD.

Reprezentant SR 

Majstrovstvá SR seniorov:
    6 x 1.miesto        

Významné medzinárodné súťaže:
    Majstrovstvá Európy 2017 (DEN)        účasť
    Svetový pohár Doha 2017 (QAT)        7.miesto 
    Veľká cena Berlín (GER)                     2.miesto
    Veľká cena Graz (AUT)                       3.miesto
    Veľká cena Poľska (POL)                    3.miesto
    Veľká cena Brna (GER)                       3 x 1.miesto

Významné domáce súťaže:
    Veľká cena Slovenska             2 x 1.miesto
    Veľká cena Trnavy                  1.miesto
    VC Žiliny                                 1.miesto
    VC Popradu                            3 x 1.miesto
    Pohár Orca Bratislava            1.miesto

Prekonanie slovenských seniorských plaveckých rekordov 


Kristína HARŠÁNYOVÁ – atletika
Trieda: septima
Tréner: Mgr. Eduard Čordáš

Reprezentantka SR 

Majstrovstvá SR:
    1.miesto     skok do výšky              dorastenky
    2.miesto     sedemboj                     dorastenky
    2.miesto     skok do výšky              juniorky
    3.miesto    trojskok                         dorastenky
    3.miesto    skok do výšky (hala)    dorastenky
    3.miesto    päťboj (hala)                 dorastenky
    3.miesto     štafeta 4x200m            dorastenky

Školské majstrovstvá SR:
    4.miesto     100m prek.
    1.miesto    štafeta 4x100m 

Významné medzinárodné súťaže:
    Medzištátne stretnutie  HUN-CZE-SVK                8.miesto
    Medzištátne stretnutie  HUN-SLO-CZE-SVK        8.miesto
    Moravské viacboje                                                1.miesto


Vanesa HOCKOVÁ – streľba (skeet)
Trieda: septima
Tréner: Ing. Juraj Sedlák

Reprezentantka SR

Majstrovstvá SR:
    1.miesto    skeet     kategória dorasteniek

Významné medzinárodné súťaže:
    Majstrovstvá Európy juniorov (Baku / AZE)       9.miesto
    Majstrovstvá sveta juniorov (Moskva / RUS)     5.miesto

Významné domáce súťaže:
    1.miesto     celkové umiestnenie v extralige junioriek 


Martin CHREN – cyklistika
Trieda: oktáva
Tréner: Bohuslav Kujovič

Reprezentant SR

Majstrovstvá SR v dráhovej cyklistike:
    1.miesto     stíhačka jednotlivcov
    2.miesto    šprint na 1km s pevným štartom
    2.miesto     vylučovačka
    3.miesto     scratch

Významné medzinárodné súťaže:
    Majstrovstvá Európy juniorov na dráhe     16.miesto
    Majstrovstvá sveta juniorov na dráhe        10.miesto  
    Cyklistické preteky Paríž – Roubaix           účasť
    Svetové poháre                                          účasť
    3-dňové preteky v ČR                                 2.miesto
    Preteky v dráhovej cyklistike (Ukrajina)      3.miesto

Významné domáce súťaže:
    Slovenský pohár v cyklokrose                   2.miesto


Vanessa MATLÁKOVÁ – džudo
Trieda: kvinta
Tréner: Mgr. Ivana Komlóšiová 

Majstrovstvá SR:
    1.miesto         kategória junioriek
    2.miesto        kategória dorasteniek

Významné medzinárodné súťaže:
    MT Brno (CZE)             3.miesto 
    MT Viedeň (AUT)         4.miesto
    MT Karviná (CZE)        5.miesto 
    MT Olomouc (CZE)      5.miesto
    MT Budapešť (HUN)    9.miesto

Významné domáce súťaže:
    MVC Považská Bystrica                       1.miesto
    VC Žilina                                               1.miesto
    MVC Galanta                                        1.miesto
    ARCHA CUP Bratislava                        1.miesto 
    MT Banská Bystrica                               2.miesto
    MVC Pezinok                                         3.miesto
    1. kolo liga žien Žilina                            3.miesto
    2. kolo liga dorasteniek Rim. Sobota     3.miesto
    3. kolo liga dorasteniek Ban. Bystrica     2.miesto 
    3. kolo liga žien Ban. Bystrica                 2.miesto

1.miesto v slovenskom rebríčku v kategórií dorasteniek do 70kg 
7.miesto v slovenskom rebríčku v kategórií dorasteniek do 63kg 
4.miesto v slovenskom rebríčku v celkovom počte vo všetkých váhových kategóriách dorasteniek (celkový počet pretekárok 59)


Veronika MEČIAROVÁ – atletika
Trieda: kvinta
Tréner: Mgr. Eduard Čordáš

Reprezentantka SR 

Majstrovstvá SR:
    2.miesto     400m prek.                         dorastenky
    4.miesto     400m prek.                         juniorky
    3.miesto    štafeta 100-200-300-400    dorastenky

Školské majstrovstvá SR:
    3.miesto     300m 

Významné medzinárodné súťaže:
    Medzištátne stretnutie  HUN-CZE-SVK        8.miesto
    Míting olympijských nádejí V4        600m     3.miesto


Filip MITROVIČ – džudo
Trieda: sexta
Tréner: Mgr. Ivana Komlóšiová 

Zaradený do širšej reprezentácie Slovenska
Zaradený do užšieho výberu centra talentovanej mládeže 

Majstrovstvá SR:
    2.miesto         kategória dorastencov
    5.miesto         kategória juniorov

Významné medzinárodné súťaže:
    EYOF 2017 (HUN)              účasť
    MTA Teplice (CZE)              11.miesto
    MT Ploiesti (ROU)               11.miesto 
    MT Budapešť (HUN)            5.miesto
    MT Brno (CZE)                     5.miesto 
    MT Praha (CZE)                   5.miesto
    MT Olomouc (CZE)              7.miesto

Významné domáce súťaže:
    MVC Považská Bystrica                       1.miesto
    MVC Archa cup Bratislava                   1.miesto
    2.kolo ligy dorastencov Rim. Sobota    1.miesto

3.miesto v slovenskom rebríčku v kategórií dorastencov do 90kg 


Michal PUŠKÁR – bejzbal 
Trieda: III.S
Tréner: Marek Červený

Reprezentant Slovenska

Majstrovstvá SR:
    2. miesto     kategória seniorov

Významné medzinárodné súťaže:
    Kvalifikácia Majstrovstiev Európy U18 (CRO)        5.miesto
    Majstrovstvá Európy „B“ U23 (SVK, CZE, AUT)    12.miesto
    Pohár Českej baseballovej asociácie U18             1.miesto
    Majstrovstvá Českej republiky U18                        2.miesto
   (ocenenie najlepší nadhadzovač M-ČR U18)


Jozef RAFAJ – džudo
Trieda: sexta
Tréner: Mgr. Ivana Komlóšiová

Zaradený do širšej reprezentácie Slovenska
Zaradený do užšieho výberu centra talentovanej mládeže 

Majstrovstvá SR:
    1.miesto         kategória juniorov

Významné medzinárodné súťaže:
    MT Praha (CZE)                         1.miesto
    MT Viedeň (AUT)                        2.miesto
    MT Zagreb (CRO)                       3.miesto     kategória dorastencov
    MT Zagreb (CRO)                       3.miesto     kategória juniorov
    MT Grand prix Ostrava (CZE)     5.miesto
    MT Olomouc (CZE)                     7.miesto
    MT Brno (CZE)                            9.miesto
    MTA Teplice (CZE)                      účasť
    MTA Zagreb (CRO)                     účasť

Významné domáce súťaže:
    MVC Považská Bystrica                        1.miesto
    MVC Galanta                                         1.miesto 
    ARCHA CUP Bratislava                         2.miesto 
    MT Banská Bystrica                               3.miesto
    1. kolo ligy dorastencov Žilina               1.miesto
    2. kolo ligy dorastencov Rim. Sobota    3.miesto 
    3. kolo ligy dorastencov Ban. Bystrica   2.miesto 
4.miesto v slovenskom rebríčku v kategórií dorastencov do 55 kg
5.miesto v slovenskom rebríčku v kategórií dorastencov do 60 kg
9.miesto v slovenskom rebríčku v celkovom počte vo všetkých váhových kategóriách dorastencov (celkový počet pretekárov 146)


Lenka STARÁ – tenis
Trieda: septima
Tréner: Juraj Jančovič, Martin Durdík

Reprezentantka SR

Majstrovstvá SR:
    1.miesto    dvojhra junioriek
    3.miesto    dvojhra junioriek (hala)
    1.miesto    súťaž družstiev do 18 rokov 

Významné medzinárodné a domáce súťaže:
    1.miesto     dvojhra         ITF turnaj v Trnave 
    1.miesto     dvojhra         ITF turnaj v Oberpullendorfe (AUT)
    3.miesto    dvojhra          ITF turnaj v  Budapešti
    1.miesto     štvorhra        ITF turnaj vo Villachu (AUT)
    1.miesto     Extraliga družstiev žien

Najvyššie postavenie vo svetovom rebríčku ITF     142.miesto 


Barbora TOMANOVÁ – plávanie
Trieda: sexta
Tréner: Mgr. Rastislav Hlavatý, PhD.

Reprezentantka SR 

Majstrovstvá SR juniorov a seniorov:
    3 x 1.miesto (seniori)        
    4 x 1.miesto (juniori)        

Významné medzinárodné súťaže:
    Majstrovstvá Európy seniorov 2017 (DEN)        účasť
    Majstrovstvá Európy juniorov 2017 (ISR)           účasť
    Majstrovstvá sveta juniorov 2017 (USA)            účasť 
    Svetový pohár Doha 2017 (QAT)                       3 x 6.miesto 
    Veľká cena Berlín (GER)                                   2.miesto
    Veľká cena Graz (AUT)                                     4.miesto
    Veľká cena Poľska (POL)                                  4.miesto
    Veľká cena Brna (CZE)                                     6.miesto

Významné domáce súťaže:
    Veľká cena Slovenska                 3.miesto
    Veľká cena Trnavy                       3 x 2.miesto
    Veľká cena Žiliny                         3 x 2.miesto
    Veľká cena Popradu                    2 x 1.miesto
    Pohár Orca Bratislava                 2.miesto


Vanda VARGOVÁ – tenis
Trieda: kvarta
Tréner: Juraj Jančovič

Reprezentantka SR

Majstrovstvá SR:
    1.miesto    dvojhra do 14 rokov (hala)
    1.miesto    štvorhra do 14 rokov
    3.miesto    dvojhra do 14 rokov
    3.miesto    štvorhra do 14 rokov (hala)

Významné medzinárodné a domáce súťaže:
    5.miesto    Majstrovstvá Európy družstiev (do 14 rokov)
    11.miesto    Majstrovstvá sveta družstiev (do 14 rokov)
    1.miesto     dvojhra         Tennis Europe Rijeka (CRO)
    1.miesto     dvojhra         Tennis Europe Vikovec (CRO)
    1.miesto     dvojhra         Tennis Europe Trnava (SVK)
    1.miesto     dvojhra         Tennis Europe Maribor (CRO)
    1.miesto     dvojhra         Tennis Europe Piešťany (SVK)

Postavenie v medzinárodnom rebríčku Tennis Europe    8.miesto 


Miroslava ZÁBORSKÁ – plávanie
Trieda: sexta
Tréner: Mgr. Rastislav Hlavatý, PhD.

Reprezentantka SR 

Majstrovstvá SR juniorov a seniorov:
    2.miesto (seniori)        
    3 x 1.miesto (juniori)        

Významné medzinárodné súťaže:
    Majstrovstvá Európy seniorov 2017 (DEN)       účasť
    Majstrovstvá Európy juniorov 2017 (ISR)          účasť
    Majstrovstvá sveta juniorov 2017 (USA)           12.miesto 
    Svetový pohár Doha 2017 (QAT)                      2 x 4.miesto 
    Veľká cena Berlín (GER)                                   2.miesto
    Veľká cena Graz (AUT)                                     1.miesto
    Veľká cena Poľska (POL)                                  3x3.miesto
    Veľká cena Brna (CZE)                                     6.miesto

Významné domáce súťaže:
    Veľká cena Slovenska                 3.miesto
    Veľká cena Trnavy                       2.miesto
    Veľká cena Žiliny                         2.miesto
    Veľká cena Popradu                    2 x 1.miesto
    Pohár Orca Bratislava                 2 x 2.miesto

2x prekonanie slovenských juniorských plaveckých rekordov

Novinky

Kontakt

  • Športové gymnázium Jozefa Herdu Trnava
    J. Bottu 31, 917 87 Trnava
  • +421 / 033 / 5983811

Fotogaléria