• Športovec roka

     • Športovec roka 2018

     • Po 4 rokoch znova strelkyňa

       

           V 19.ročníku ankety o najlepšieho športovca školy zvíťazila strelkyňa Vanesa Hocková. Do galérie najlepších tak pribudlo nové meno – v poradí piate meno strelca (doteraz sa z titulu Športovec školy tešili strelci Marián Kovačócy za roky 2001, 2002 a 2003, Monika Štibravá-Zemková za roky 2005, 2006 a 2007,  Filip Praj za rok 2011 a Veronika Sýkorová za roky 2012 a 2013). 

       

           Slávnostné vyhlasovanie výsledkov ankety sa uskutočnilo plne v réžii žiakov Strednej športovej školy Jozefa Herdu pod vedením pedagógov školy. Táto milá a tradičná udalosť sa konala v divadle Jána Palárika dňa 30.januára 2019.

       

      Foto: Úvodné vystúpenie

       

           V uplynulých 18 ročníkoch sa trojnásobnými víťazmi ankety stali strelci - trapista Marián Kovačócy a skeetarka Monika Zemková, z dvoch víťazstiev sa tešili džudista Arpád Szakács a strelkyňa (skeetarka) Veronika Sýkorová, z jedného plavci Kamila Korčeková, Dominika Glozmeková, Tomáš Púchly a Adam Halas, gymnastka Zuzana Sekerová, strelec (double trap) Filip Praj, atlétka Michaela Pešková a plavkyňa Barbora Tomanová.

       

           Na slávnostnom podujatí sa zúčastnili pozvaní čestní hostia, medzi ktorými nechýbali zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, národných športových zväzov, predstavitelia športových klubov, tréneri, pedagógovia, rodičia a žiaci školy.  Ceny pre najlepších odovzdal s riaditeľom školy, pánom Jozefom Jančovičom aj župan Trnavského samosprávneho kraja, pán Jozef Viskupič, ktorý povedal: „Teší ma, že študenti a absolventi tohto gymnázia sa zúčastňujú na svetových či európskych šampionátoch pravidelne a som presvedčený, že v nastolenom trende budú pokračovať. Možno už na budúci rok v Tokiu pribudne ďalší olympionik, ktorý je spätý s trnavským športovým gymnáziom. Moja vďaka patrí aj všetkým pedagógom, trénerom, organizátorom a v neposlednom rade rodičom, ktorí tieto športové talenty vedú."

         

           Vyhlásenie ankety bolo tradične rozdelené na tri časti. V prvej časti oceňovania bol vyhlásený „Talent roka“, druhá časť patrila vyhláseniu desiatky najlepších športovcov bez určenia poradia v abecednom poradí a v tretej časti boli vyhlásení traja najlepší športovci Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2018.

       

      Ocenenie Talent roka 2018 získal karatista

      Oliver IVANČÍK,

      žiak prímy, ktorého trénermi sú pani Renáta Gašparovičová a pán Boris Zvolenský. V roku 2018 zaznamenal Oliver výrazný výkonnostný vzostup. Na majstrovstvách Slovenska v karate získal zlatú medailu v kumite do 35kg, ku ktorej pridal aj striebornú medailu v kumite družstiev. Trnavské karate úspešne reprezentoval na viacerých významných medzinárodných turnajoch, z ktorých si priviezol cenné medaily a skúsenosti do ďalšej športovej kariéry. 

       

      Foto: Desiatka najlepších športovcov školy za rok 2018

       

      Desať najlepších športovcov Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2018 (v abecednom poradí):

       

      Denis BARTEK – atletika (tréner: Lukáš Kotala)

      Denis Bartek je žiakom kvinty, je reprezentantom Slovenska v atletike. V roku 2018 sa stal v kategórii starších žiakov majstrom Slovenska a k tomu na domácom šampionáte pridal ešte 2 strieborné medaily. Slovenskú atletiku reprezentoval na medzištátnom stretnutí atlétov do 16 rokov, kde obsadil 8. miesto.

       

      Kristína HARŠÁNYOVÁ – atletika (tréner: Eduard Čordáš)

      Kristína Haršányová je žiačkou oktávy, je reprezentantkou Slovenska v atletike. V roku 2018 sa stala medzi juniorkami dvojnásobnou majsterkou Slovenska. V tejto vekovej kategórii k tomu pridala aj dve strieborné a tri bronzové medaily v rôznych atletických disciplínach. Zúčastnila sa na reprezentačných pretekoch atlétov do 20 rokov, kde obsadila 7.miesto

       

      Vanesa HOCKOVÁ – streľba (tréner: Juraj Sedlák)

      Vanesa Hocková je žiačkou oktávy, je reprezentantkou Slovenska v streleckej disciplíne skeet a v roku 2018 obsadila v tejto disciplíne na majstrovstvách Slovenska 2.miesto. Na juniorských majstrovstvách Európy získala v súťaži jednotlivcov 7. a v súťaži družstiev 4.miesto. Zúčastnila sa aj na juniorských majstrovstvách sveta v Južnej Kórei a najväčší úspech v roku 2018 dosiahla na juniorskom svetovom pohári v Nemecku, kde obsadila 1.miesto. Vanesa Hocková je v roku 2019 zaradená do slovenského juniorského olympijského TOP tímu.

       

      Denisa KUDLOVÁ – atletika (tréner: Lukáš Kotala)

      Denisa Kudová je žiačkou septimy, je reprezentantkou Slovenska v atletike. V roku 2018 získala na Majstrovstvách Slovenska spolu 3 medaily, z toho 2 strieborné a jednu bronzovú. K týmto úspechom pridala aj druhé miesto zo školských majstrovstiev Slovenska. Slovenskú republiku reprezentovala na medzištátnom stretnutí atlétov do 18 rokov, kde obsadila 8.miesto.

       

      Vanessa MATLÁKOVÁ – džudo (tréneri: Ivana Komlóšiová, Jozef Svátek)

      Vanessa Matláková je žiačkou sexty. V kategórii dorasteniek si Vanessa na majstrovstvách Slovenska vybojovala v roku 2018 zlatú medailu a získala tak titul Majsterky Slovenska. Ďalšie medailové umiestnenia pridala z viacerých významných domácich a medzinárodných turnajov. V kategórii dorasteniek jej v slovenskom rebríčku patrilo na konci roka 2018 vo váhovej kategórii do 70 kg a rovnako tak aj nad 70 kg 2.miesto.

       

      Lenka STARÁ – tenis (tréner: Martin Durdík)

      Lenka Stará je žiačkou oktávy, je reprezentantkou Slovenska v tenise. Na halových majstrovstvách Slovenska získala titul v dvojhre aj v štvorhre. Na juniorských majstrovstvách Európy postúpila do osemfinále a v roku 2018 si po prvýkrát vyskúšala atmosféru Grandslamových turnajov aj keď zatiaľ len v juniorskej kategórii. Zúčastnila sa na juniorskom tenisovom Grandslame Roland Garros, Wimbledon i US Open.

       

      Barbora TOMANOVÁ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

      Barbora Tomanová je žiačkou septimy, je reprezentantkou Slovenska v plávaní. V roku 2018 sa stala mnohonásobnou juniorskou majsterkou Slovenska. K tomu pridala aj medailové umiestnenia zo seniorského šampionátu. Slovenské plávanie reprezentovala na juniorských majstrovstvách Európy vo Fínsku, kde sa prebojovala až do semifinále. K týmto úspechom pridala aj kvalitné umiestnenia na významných domácich aj medzinárodných pretekoch, medzi ktoré patrí aj svetový pohár v plávaní.

       

      Elena UŠÁKOVÁ – gymnastika (tréneri: Karin Prodaj Belicová, Lenka Lehotová)

      Elena Ušáková je žiačkou kvarty, je reprezentantkou Slovenska v gymnastike. V roku 2018 sa stala majsterkou Slovenska a absolútnou víťazkou Slovenského pohára. K najväčším Elenkinym športovým úspechom v uplynulom roku patrí však účasť na juniorských majstrovstvách Európy vo Veľkej Británii.

       

      Vanda VARGOVÁ – tenis (tréneri: Juraj Jančovič, Matej Černák)

      Vanda Vargová je žiačkou kvinty, je reprezentantkou Slovenska v tenise. V roku 2018 si Vanda vybojovala titul majsterky Slovenska vo štvorhre tak na halovom ako aj na letnom šampionáte. K tomu pridala tretie miesto vo dvojhre. Medailové umiestnenia si na tenisových dvorcoch Vanda vybojovala na viacerých medzinárodných turnajoch kategórie ITF.

       

      Miroslava ZÁBORSKÁ – plávanie (tréner: Rastislav Hlavatý)

      Miroslava Záborská je žiačkou septimy, je reprezentantkou Slovenska v plávaní. V roku 2018 sa stala juniorskou aj seniorskou majsterkou Slovenska. Slovenské plávanie reprezentovala na juniorských majstrovstvách Európy vo Fínsku a na olympijských hrách mládeže v Argentíne. K týmto úspechom pridala aj úspešné štarty na významných domácich a medzinárodných pretekoch, medzi ktoré patrí aj svetový pohár v plávaní.

       

      Foto: Najlešia trojica špoirtovcov školy za rok 2018. Na fotografii zľava: Jozef Jančovič (riaditeľ školy), Barbora Tomanová (3.miesto), Vanesa Hocková (1.miesto), Miroslava Záborská (2.miesto), Jozef Viskupič (župan TTSK) 

       

      Poradie ankety o Najlepšieho športovca Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2018:

      1. miesto: Vanesa Hocková (streľba)

      2. miesto: Miroslava Záborská (plávanie)

      3. miesto: Barbora Tomanová (plávanie)

  • Kontakty

   • Stredná športová škola Jozefa Herdu, Jána Bottu 31, Trnava a Gymnázium, Jána Bottu 31, Trnava
   • gymbott@zupa-tt.sk
   • +421 / 033 / 5983811
   • J. Bottu 31, 917 87 Trnava
 • Fotogaléria

  • Návšteva Anatomického ústavu Lekárskej Fakulty UK Bratislava
  • Noc výskumníkov 2018
  • CVB v prírode - Trnavské rybníky 2018
  • Olympijský deň 2016
  • iBobor 2017 a Náboj Junior 2017
  • Župné štipendium 2017
  • Literárno-dejepisná exkurzia
  • Exkurzia Trnavské rybníky
  • Potulky Malým Rímom
  • Exkurzia v CVTI
  • Donau Auen
  • Naša botanická záhrada