• Úspechy žiakov

• Športové úspechy

• FUTBAL

Naši futbalisti úspešní na školských majstrovstvách sveta

V dňoch 3. – 10.4.2016 sa v chorvátskom Poreči konali školské majstrovstvá sveta ISF vo futsale žiakov stredných škôl. Slovenský školský futsal na tomto významnom podujatí reprezentovalo práve naše družstvo, ktoré zvíťazilo v celoslovenskej kvalifikácii. Na podujatí sa zúčastnilo 22 družstiev z celého sveta, ktoré boli rozdelené do 4 skupín. V B skupine sa predstavili spolu s našim družstvom aj výbery Anglicka, Turecka, Slovínska a Belgicka. Naši chlapci našli premožiteľa len v jednom stretnutí, keď prehrali s Tureckom 4:9. V ostatných zápasoch skupiny postupne zvíťazili proti Anglicku 11:1, Slovínsku 1:0 a Belgicku 5:2. Do štvrťfinále postúpili z druhého miesta v skupine. Tu sa stretli z družstvom Iránu, ktorému podľahli v pomere 0:3 a boli odsunutí do bojov o 5-8.miesto. Tu vrátili družstvu Turecka požičané zo skupiny a zvíťazili v pomere 5:4 čím sa posunuli do boja o konečné 5.miesto. V tomto súboji nestačili naši chlapci na družstvo Rakúska a po prehre 3:4 obsadilo družstvo Športového gymnázia Jozefa Herdu Trnava krásne 6.miesto. Celkovým víťazom turnaja sa stalo družstvo Brazílie. Našim chlapcom k úspechu a reprezentácii srdečne

GRATULUJEME!

Jozef Brezovský (tréner): „Pre nás bola veľká česť zúčastniť sa na Majstrovstách sveta stredných škôl. Pre mojich chlapcov je to veľká škola, lebo futsal je naozaj krásny šport. Niektorí naši hráči  ukázali technickú pripravenosť, avšak niektoré mužstvá boli futsalovo veľmi dobre pripravené. My sme našu kožu neodovzdali lacno, niektoré zápasy boli veľmi dobré a ja som spokojný s úrovňou turnaja, s podmienkami a vystupovaním mojich hráčov. Myslím si, že dôstojne reprezentovali Slovensko, Trnavu a Športové gymnázium J. Herdu.“

Športové gymnázium Jozefa Herdu na školských majstrovstvách sveta vo futsale reprezentovali chlapci: Simon drobný (I.S), Filip Bango (II.S), Peter Urminský (II.S), Dominik Takáč (II.S), Samuel Benca (III.S), Kristián Vangel (III.S), Kamil Jašurek (III.S), Michal Halmo (III.S), Matej Oravec (III.S), Daniel Dubec (III.S), Andrej Štrba (III.S) a Sebastián Lauko (III.S).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PLÁVANIE

Školské družstvo plavcov v zložení: Tomáš Púchly (septima), Ondrej Machovič (kvinta), Adam Halas (kvinta), Adam Hlavatý (IV.SG), Filip Antonín (IV.SG) a Šimon Uhlík (IV.SG) zvíťazilo pod trénerskou taktoukou pána Ladislava Hlavatého na kvalifikačných pretekoch ISF v plávaní, ktoré sa konali 16.3.2015 v Trenčíne. Víťazstvom si vybojovali postup na školské majstrovstvá sveta v plávaní, ktoré sa budú konať 16-21.4.2015 v Poľsku.

Úspešnému družstvu plavcov GRATULUJEME a ďakujeme za reprezentáciu školy a budeme im držať palce na ŠKOLSKÝCH MAJSTROVSTVÁCH SVETA!!!

Víťazné družstvo plavcov. Zľava: Adam Hlavatý, Filip Antonín, Šimon Uhlík, Adam Halas, Ondrej Machovič, Tomáš Púchly. Foto: archív školy

Víťazné družstvo plavcov s trénerom Ladislavom Hlavatým (vľavo). Foto: archív školy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

KICK-BOX

Tomáš Holkovič, žiak II.A triedy sa stal juniorským majstrom sveta v kickboxe. Majstrovstvá sveta WKF (World Kickboxing Federation) sa konali v Prahe 11.-15. novembra 2014 a Tomáš zápasil v štýle K-1 do 75 kg. Srdečne blahoželáme!