• Beseda s hráčmi FC Spartak Trnava

•      Dňa 6.4.2018 nás navštívili hráči a funkcionári futbalového klubu FC Spartak Trnava. Riaditeľ školy, Jozef Jančovič, privítal hostí na škole, zaspomínal si na posledný, ešte československý ligový titul Spartaka a vyjadril nádej, že po dlhej dobe sa podarí súčasnému kádru vybojovať slovenský primát. Eventový a marketingový manažéri klubu, páni Marek Ondrejka a Marián Černý v stručnosti predstavili klub a ambície družstva v aktuálnej sezóne. Následne dostali slovo hráči Matúš Čonka, Vakhtang Chanturishvili a Ján Vlasko, ktorí povedali niekoľko slov o sebe a o svojom pôsobení v klube. Všetci prítomní hostia boli pripravení odpovedať na otázky z publika, ktoré tvorili žiaci I.S, II.S, III.S a IV.S triedy. Po diskusii venovali hráči knižné darčeky jednému z prítomných žiakov a všetkým záujemcom venovali svoje podpisové karty. Prítomní hostia pozvali žiakov a pedagógov na najbližší futbalový zápas a poďakovali za možnosť stretnúť sa a porozprávať sa s našimi žiakmi a učiteľmi.

• Významné ocenenie pre našu kolegyňu

•      Ministerka školstva Martina Lubyová odovzdala  najvyššie rezortné ocenenia svätého Gorazda osobnostiam z oblasti školstva. Za celoživotnú pedagogickú prácu a za osvetu vo výchovno-pedagogickom procese odovzdala Veľkú medailu svätého Gorazda aj našej kolegyni PaedDr. Márii Mikušovej. viac

Srdečne blahoželáme!

• Kraj ocenil aj prácu nášho kolegu

•      Pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov odovzdal predseda TTSK Jozef Viskupič nové Ocenenie župana TTSK  za dlhoročnú výchovu a rozvoj plaveckých talentov a účasť na olympiáde aj nášmu kolegovi,  plaveckému trénerovi Mgr.Ladislavovi Hlavatému.

Gratulujeme!

• Akademickým majstrom sveta v streľbe je náš absolvent!

•       Skvelý úspech sa 14.-18.3. podaril Filipovi Prajovi, nášmu bývalému študentovi, ktorý na Akademických majstrovstvách sveta v streľbe v Kuala Lumpur, v Malajzii, získal zlatú medailu v disciplíne trap. Naviac s nástrelom 48 terčov vytvoril svetový rekord!

Druhý titul Akademického majstra sveta získal Filip Praj v trape družstiev.

K fantastickému úspechu  srdečne blahoželáme!

Viac sa prečítate TU

• Celoštátne kolo Geografickej olympiády

• 23.-25.3.2018 sa konalo v Bratislave celoštátne kolo 46. ročníka Geografickej olympiády. V kategórii A sa stala úspešnou riešiteľkou Timea Študencová zo septimy. Srdečne blahoželáme, prajeme mnoho podobných úspechov a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Okresná výtvarná súťaž

• Samuel Hužovič (III.A) vo výtvarnej súťaži na tému Európske kultúrne dedičstvo - Folklór získal so svojou prácou 1. miesto. GRATULUJEME!!!

• Biologická olympiáda

• 21.marca sa konalo Krajské kolo BiO, kde nás úspešne reprezentovali:

Kategória A: Kristína Rábarová, IV.A - 3.miesto a úspešná riešiteľka, Veronika Kotvasová, IV.A - 13.miesto, Vladimíra Kabaňová, IV.A - 21.miesto.

Kategória B: Miriam Vyrvová, II.A - 9.miesto, Anna Hodulová, II.A - 11.miesto, Tereza Marešová, II.B - 14.miesto.

Prehľadné výsledky nájdete tu

Blahoželáme!

• Matematický klokan

• Dňa 19. 3. 2018 sa bude konať súťaž Matematický klokan

Žiaci, ktorí sa chcú zúčastniť, sa môžu prihlasovať v termíne 5. - 9. 2. 2018 u svojho vyučujúceho matematiky, alebo u p. Píšťanskej v kabinete matematiky.

• EXKURZIA - NEMECKO

• MESTÁ HANZY, POBREŽIE SEVERNÉHO A BALTSKÉHO MORA

Predmetová komisia cudzích jazykov organizuje exkurziu do severného Nemecka.

Termín: 6.09. - 10.09.2018 (štvrtok - pondelok)

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit cez Českú republiku do Nemecka, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, prehliadka prístavného mesta Brémy, námestie Marktplatz, socha rytiera Rolanda(UNESCO) a Brémskych muzikantov. V popoludňajších hodinách presun k pobrežiu Severného mora, k prístavnému mestu Cuxhaven. Návšteva národného parku Niedersächsisches Wattenmeer.  Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, presun do hanzového mesta Hamburg. Prehliadka štvrte starého mesta postavenej na hrádzi – Deichstrasse. Presun do mesta marcipánu Lübeck  – gotická radnica, Dóm sv. Jána Krstiteľa (UNESCO), Holjštajnská brána a soľné sklady.  Návšteva  mestečka Rostock. Večer ubytovanie v hoteli.

4. deň - raňajky, presun na najväčší ostrov Nemecka - Rujana, ležiaci v Baltskom mori. Návšteva národného parku Jasmund  s kriedovými útesmi. Krátka zastávka v mestečku Binz. Poobede presun späť na pevninu, Stralsund  s návštevou  morského  múzea.  Večer ubytovanie v hoteli.

5. deň – raňajky, transfer cez Nemecko a Českú republiku do SR, príchod vo večerných hodinách.

Cena: 320 €/ os.

Cena zahŕňa:

- dopravu luxusným klimatizovaným autobusom bez nočných jázd

- 4x ubytovanie v hoteli  v 2-3 lôžkových izbách s vlastným sociálnym  zariadením

- 4x  raňajky

- sprievodca CK

- prehliadky podľa programu

- komplexné cestovné poistenie ECP Plus 3,30 €/os./deň

Bližšie informácie o exkurzii u p.p.Kravárikovej.

• Spojená škola, Jána Bottu 31, Trnava (organizačné zložky: Stredná športová škola Jozefa Herdu; Gymnázium)
      • sportgym@zupa-tt.sk
      • PaedDr. Peter Toman, riaditeľ školy