• PK Človek a príroda

• Eliška Horváthová a Terka Gregušová z II.B, dobrovoľníčky  Slovenskej spoločnosti pre spina bifida a hydrocefalus, pripravili prednášku o tomto hendikepe. Viac sa dozviete v  PK Človek a príroda

• Športovec školy za rok 2016

• V 17. ročníku ankety o najlepšieho športovca  Športového gymnázia J. Herdu v Trnave zvíťazil plavec Adam Halas. Viac sa dočítate (+ video) v sekcii Športovec roka

• Maturita 2017

• V časti Maturita sú po prihlásení zverejnené informácie o EČ a PFIČ MS 2017 - skupiny písomnej formy, informácie pre žiaka, vzory odpoveďových hárkov, pokyny k vypĺňaniu OH .... Informácie o EČ a PFIČ MS 2017 sú zverejnené aj na nástenke pri zborovni.

• SEMINÁRE - prihlasovanie

• Na semináre v školskom roku 2017/2018 je možné prihlásiť sa pomocou www.gymbott@edupage.org - komunikácia - prihlásenie. Aplikácia je prístupná len cez stránku školy, nie je možné prihlásiť sa pomocou mobilnej aplikácie. Prihlasovanie je spustené od 9.1.2017 do 24.3.2017.

• Úspechy žiakov

• V Divadle Jána Palárika v Trnave sa oceňovali najlepší športovci roka 2016 v TTSK. Viac sa dozviete v sekcii Úspechy žiakov.

• Ponuka voliteľných predmetov na šk. rok 2017/18

• V sekcii PREDMETY - SEMINÁRE je aktualizovaná ponuka voliteľných predmetov na školský rok 2017/18. Termín záväzných prihlášok je 24.3.2017.

• Olympijský víťaz na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave

• Trnavský olympijský klub inicioval návštevu majstra sveta a olympijského víťaza v atletike Mateja Tótha na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave.  Žiaci školy privítali vzácneho hosťa v pondelok 5.12.2016 spontánnym potleskom. Po úvodnom slove odovzdal riaditeľ školy, Jozef Jančovič, mikrofón olympijskému šampiónovi, ktorý nezostal nič dlžný svojej povesti vyštudovaného žurnalistu a pútavým spôsobom podal žiakom školy svoje zážitky z brazílskeho Ria de Janeiro, kde ako prvý atlét v novodobej histórii Slovenska získal olympijské zlato. S úsmevom na tvári a pokorou v srdci sa pri rozprávaní vrátil aj k svojim športovým začiatkom a ochotne odpovedal na všetky otázky zvedavého publika. Zároveň zdôrazňoval potrebu kvalitného vzdelania, a tak motivoval mladých športovcov k zodpovednému plneniu si nielen svojich športových, ale i študijných povinností. Najväčším zážitkom pre všetkých zúčastnených bola istotne možnosť  dotknúť sa zlatej olympijskej medaily, ako i možnosť zvečniť sa s olympijským víťazom na spoločnej fotografii.

Olympijský víťaz na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave - Obrázok 1

• Duel gymnázií

• 16.11.2016 sa konal na škole 2.ročník podujatia úspešného podujatia, o ktorom sa môžete viac dočítať v sekcii Duel gymnázií.

• Úspechy žiakov

• Trnavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ stredných škôl každoročne oceňuje študentov za mimoriadne výsledky a úspechy dosiahnuté v športových a vedomostných súťažiach. Medzi ocenenými nechýbali ani naši žiaci. Viac sa dozviete v sekcii Úspechy žiakov.