• Štúrovo pero 2018

•    20. - 21. apríla 2018 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene uskutočnilo vyhodnotenie celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov. Porota sa rozhodla udeliť Cenu TASR za mimoriadne kvalitný a invenčný novinársky príspevok v hodnote 100 eur a zároveň objav roka v kategórii elektronických magazínov  nášmu e-časopisu Nový Blesk.

Toto ocenenie nás teší o to viac, že v tejto kategórii boli zaradené elektronické magazíny stredných aj vysokých škôl.

Všetkým "bleskáčom" pod vedením Mgr.Kubáňovej blahoželáme, ďakujeme za  reprezentáciu našej školy a prajeme veľa tvorivých nápadov!

Viac sa dočítate tu a onedlho tu

• Deň narcisov 2018

• Dňa 13. 4. 2018 sa žiaci ŠG J. Herdu zúčastnili 22. ročníka verejno- prospešnej zbierky Ligy proti rakovine.

Žiaci gymnázia vyzbierali spolu 4 403,64 € . Vyzbierané finančné prostriedky pomôžu ľuďom bojujúcim s onkologickým ochorením a ich rodinám.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky!

• Beseda s hráčmi FC Spartak Trnava

•      Dňa 6.4.2018 nás navštívili hráči a funkcionári futbalového klubu FC Spartak Trnava. Riaditeľ školy, Jozef Jančovič, privítal hostí na škole, zaspomínal si na posledný, ešte československý ligový titul Spartaka a vyjadril nádej, že po dlhej dobe sa podarí súčasnému kádru vybojovať slovenský primát. Eventový a marketingový manažéri klubu, páni Marek Ondrejka a Marián Černý v stručnosti predstavili klub a ambície družstva v aktuálnej sezóne. Následne dostali slovo hráči Matúš Čonka, Vakhtang Chanturishvili a Ján Vlasko, ktorí povedali niekoľko slov o sebe a o svojom pôsobení v klube. Všetci prítomní hostia boli pripravení odpovedať na otázky z publika, ktoré tvorili žiaci I.S, II.S, III.S a IV.S triedy. Po diskusii venovali hráči knižné darčeky jednému z prítomných žiakov a všetkým záujemcom venovali svoje podpisové karty. Prítomní hostia pozvali žiakov a pedagógov na najbližší futbalový zápas a poďakovali za možnosť stretnúť sa a porozprávať sa s našimi žiakmi a učiteľmi.

• Významné ocenenie pre našu kolegyňu

•      Ministerka školstva Martina Lubyová odovzdala  najvyššie rezortné ocenenia svätého Gorazda osobnostiam z oblasti školstva. Za celoživotnú pedagogickú prácu a za osvetu vo výchovno-pedagogickom procese odovzdala Veľkú medailu svätého Gorazda aj našej kolegyni PaedDr. Márii Mikušovej. viac

Srdečne blahoželáme!

• Kraj ocenil aj prácu nášho kolegu

•      Pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov odovzdal predseda TTSK Jozef Viskupič nové Ocenenie župana TTSK  za dlhoročnú výchovu a rozvoj plaveckých talentov a účasť na olympiáde aj nášmu kolegovi,  plaveckému trénerovi Mgr.Ladislavovi Hlavatému.

Gratulujeme!

• Akademickým majstrom sveta v streľbe je náš absolvent!

•       Skvelý úspech sa 14.-18.3. podaril Filipovi Prajovi, nášmu bývalému študentovi, ktorý na Akademických majstrovstvách sveta v streľbe v Kuala Lumpur, v Malajzii, získal zlatú medailu v disciplíne trap. Naviac s nástrelom 48 terčov vytvoril svetový rekord!

Druhý titul Akademického majstra sveta získal Filip Praj v trape družstiev.

K fantastickému úspechu  srdečne blahoželáme!

Viac sa prečítate TU

• Celoštátne kolo Geografickej olympiády

• 23.-25.3.2018 sa konalo v Bratislave celoštátne kolo 46. ročníka Geografickej olympiády. V kategórii A sa stala úspešnou riešiteľkou Timea Študencová zo septimy. Srdečne blahoželáme, prajeme mnoho podobných úspechov a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Okresná výtvarná súťaž

• Samuel Hužovič (III.A) vo výtvarnej súťaži na tému Európske kultúrne dedičstvo - Folklór získal so svojou prácou 1. miesto. GRATULUJEME!!!

• Biologická olympiáda

• 21.marca sa konalo Krajské kolo BiO, kde nás úspešne reprezentovali:

Kategória A: Kristína Rábarová, IV.A - 3.miesto a úspešná riešiteľka, Veronika Kotvasová, IV.A - 13.miesto, Vladimíra Kabaňová, IV.A - 21.miesto.

Kategória B: Miriam Vyrvová, II.A - 9.miesto, Anna Hodulová, II.A - 11.miesto, Tereza Marešová, II.B - 14.miesto.

Prehľadné výsledky nájdete tu

Blahoželáme!

• Veľkonočná párty ŠGJH

• Vstup na párty len pre žiakov ŠG J. Herdu.

• Zmena rozvrhu

• Od piatka 16.3.2018 platí nový rozvrh.

• Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Marek Naňo získal 4. miesto, v kategórii 1C, v KK olympiády ANJ , ktoré sa uskutočnilo dňa 14.2.2018.

Gratulujeme!

• Okresnú súťaž v speve populárnej piesne vyhrala Terézia Gregušová

• Gratulujeme!

• Maturita 2018 - EČ a PFIČ

• V sekcii Študenti - Maturita - EČ a PFIČ sú zverejnené informácie o priebehu EČ a PFIČ MS 2018 (vzory odpoveďových hárkov, pokyny na vypĺňanie OH, informácie pre žiaka, ...). Skupiny na EČ a PFIČ sú zverejnené na nástenke pri zborovni ako aj na webovom sídle školy po prihlásení.

• Matematický klokan

• Dňa 19. 3. 2018 sa bude konať súťaž Matematický klokan

Žiaci, ktorí sa chcú zúčastniť, sa môžu prihlasovať v termíne 5. - 9. 2. 2018 u svojho vyučujúceho matematiky, alebo u p. Píšťanskej v kabinete matematiky.

• Zmena rozvrhu

• Od 1.2.2018 bude v platnosti nový rozvrh hodín platný na 2. polrok šk. roku 2017/18.

• Kritériá na talentové skúšky do športových tried

• V sekcii Prijímacie skúšky nájdete aktuálne kritériá pre prijatie žiakov základných škôl v rámci talentového konania do športových tried na školský rok 2018/2019.