• Športovec roka

• Športovec roka 2014

• Do galérie najlepších pribudlo ďalšie meno

Riaditeľ školy, Jozef Jančovič, odovzdáva ocenenia najlepšej trojici. Foto: Foto 4F Norika

V 15. ročníku ankety Športovec a Talent Športového gymnázia J. Herdu v Trnave zvíťazila atlétka Michaela Pešková. Do galérie najlepších tak pribudlo nové meno. Vôbec po prvýkrát sa z víťazstva v tradičnej ankete školy tešil predstaviteľ „kráľovnej“ športu – atletiky.

V divadle Jána Palárika to bola dňa 28. januára 2015 veľmi pekná a pôsobivá slávnosť, ktorú si pripravili samotní žiaci pod vedením organizačného výboru z radu učiteľov a trénerov.

V uplynulých 14 ročníkoch sa trojnásobnými víťazmi ankety stali strelci - trapista Marián Kovačócy a skeetarka Monika Zemková, z dvoch víťazstiev sa tešili džudista Arpád Szakács a strelkyňa (skeetarka) Veronika Sýkorová, z jedného plavkyne Kamila Korčeková a Dominika Glozmeková, gymnastka Zuzana Sekerová a strelec (double trap) Filip Praj.

Na všetko sa pozerali pozvaní čestní hostia, medzi ktorými nechýbal pán Henri Herda, syn strieborného olympionika z Berlína 1936 Jozefa Herdu, po ktorom nesie naša škola čestné pomenovanie. Okrem neho sa na slávnostnom vyhlasovaní ankety zúčastnili zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, mesta Trnava, národných športových zväzov, riaditelia stredných škôl, tréneri, pedagógovia a žiaci školy.

Vyhlasovanie ankety spestrilo tanečné a športové vystúpenie. Foto: Foto4f Norika

Vyhlásenie ankety organizátori rozdelili tradične na tri časti – talent roka a ocenenie školského kolektívu, desať najlepších športovcov vyhlásených v abecednom poradí podľa hlasovania študentov, pedagogických pracovníkov a trénerov a vyhlásenie troch najlepších športovcov Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2014 na základe hodnotenia športovej rady.

Ocenenie Talent roka 2014 získal plavec, medailista z Majstrovstiev Slovenska Tomáš Niedl, zverenec trénerky Tatiany Bergmannovej.

Tomáš Niedl pri preberaní ocenenia z rúk Henriho Herdu. Foto: Foto4F Norika

Najlepším kolektívom roka sa stalo školské družstvo, ktoré v zložení Patrik Bakuš, Sebastián Čapkovič, Marek Jankovič, Lukáš Mihálik, Matúš Pavlovčík reprezentovalo školu v Izraeli na školských Majstrovstvách sveta v cezpoľnom behu.

Kolektív roka (zľava Čapkovič,  Pavlovčík, Mihálik, Bakuš, Jankovič. Foto: Foto4F Norika

Desať najlepších športovcov Športového gymnázia za rok 2014 v abecednom poradí:

Mário Brehovský – atletika (školský Majster SR v behu na 3000m), Michal Karel – atletika (Majster SR v behu na 400m prek.), Tamara Kupková – tenis (2.miesto na Majstrovstvách sveta družstiev do 16 rokov), Martin Majer – džudo (Majster Slovenska), Matúš Pavlovčík – futbal (reprezentant Slovenska v kat. U18), Michaela Pešková – atletika (2.miesto na Olympijských hrách mládeže, slovenská rekordérka), Tomáš Púchly – plávanie (16.miesto na Olympijských hrách mládeže, slovenský rekordér), Matúš Remenár – karate (účastník Majstrovstiev Európy kadetov a juniorov), Barbora Tomanová – plávanie (Majsterka Slovenska, slovenská rekordérka), Adam Zverbík – bejzbal (reprezentant Slovenska).

Desiatka najlepších športovcov školy za rok 2014. Foto: Foto4F Norika

Poradie ankety o Najlepšieho športovca Športového gymnázia Jozefa Herdu za rok 2014:

1. miesto: Michaela Pešková (atletika), je to slovenská reprezentantka v atletike, slovenská rekordérka v disciplíne 400m prek., majsterka Slovenska a strieborná medailistka v behu na 400m prek. na II. Olympijských hrách mládeže 2014 v Číne.

2. miesto: Tomáš Púchly (plávanie), je to slovenský reprezentant v plávaní, slovenský rekordér, majster Slovenska a účastník II. Olympijských hier mládeže 2014 v Číne.

3. miesto: Matúš Remenár (karate), je to reprezentant Slovenska v karate, majster Slovenska a účastník Majstrovstiev Európy kadetov a juniorov 2014 v Portugalsku.

Zľava: Štefan Murárik (riaditeľ sekcie verejnej správy TTSK), Tomáš Púchlý, Michaela Pešková, Matúš Remenár, Jozef Jančovič (riaditeľ školy). Foto: Foto4F Norika