• Športovec roka

• Športovec roka 2009

• Najlepší športovec roka 2009

Je anketa, ktorá bola založená v roku 2001. Hlasovať majú možnosť tréneri, profesori a študenti.
            Po zrátaní hlasov sa potom slávnostne vyhlási titul. Účastníci ankety obdržia vecné ceny.
            Súčasťou je taktiež vyhlasovanie talentu roka.

27. januára 2010 boli vyhlásené výsledky ankety "Najlepší športovec Športového gymnázia Jozefa Herdu 2009".

Slávnostného vyhlásenia ankety a odovzdávania cien sa zúčastnili aj bývalí absolventi školy, športoví strelci:
            Zuzana Štefečeková - strieborná z Olympijských hier v Pekingu 2008
            Marián Kovačócy - majster sveta
            Monika Zemková - tretia z majsrovstiev sveta a juniorská majsterka Európy

Ako športovec roka bol vyhlásený ARPÁD SZAKÁCS - džudo, žiak septimy, dorastenecký reprezentant Slovenska, druhý na majstrovstvách Európy kadetov

2. miesto - Filip PRAJ - športová streľba, žiak kvinty, majster Slovenska v kategórii muži,
            účastník svetového pohára mužov a juniorov.

3. miesto - Dominika GLOZMEKOVÁ, plavkyňa, žiačka septimy, účastníčka majstrovstiev sveta seniorov a majstrovstiev sveta juniorov, majstrovstiev Európy seniorov a majstrovstiev Európy juniorov

Zároveň bola udelená cena "Talent roka 2009", ktorú získal žiak sekundy Tomáš PÚCHLY - plávanie.

Na ďalších miestach bez uvedenia poradia sa umiestnili títo žiaci:

Adam GAŽO - džudo
            Katarína HRUBIZNOVÁ - plávanie