• 3. vydanie časopisu "Kam po strednej"

• Nevieš sa rozhodnúť kam na vysokú školu? Chceš vedieť kedy má VŠ DOD, prijímacie pohovory, dokedy máš odovzdať prihlášku?

Všetky info a ešte viac zistíš v 3. vydaní časopisu " Kam po strednej"

Pozri si online časopis " Kam po strednej", inšpiruj sa a vyber si tú správnu VŠ práve pre teba!!

• Dôležité upozornenie pre prihlásených žiakov do Anglicka

• Odchod je dňa 27.10 o 2:45 hodine letného času

• Exkurzia Anglicko 2019/2020

• V termíne 27.10 - 1.11 2019 sa uskutoční Exkurzia " Okruh južným Anglickom"

Všetky informácie o exkurzii najdete v sekcii oznamy a novinky PK cudzie jazyky na našom webe alebo po kliknutí na link:

• Biela pastelka 2019

• Dňa 20.9.2019 sa uskutočnila na našej škole verejná zbierka "Biela Pastelka" , ktorú organizovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Za Trnavský kraj sa podarilo vyzbierať sumu 12 310 €.

Všetkým prispievateľom ďakujeme!

• Turnaj ku Dňu župy

• Stredná športová škola Jozefa Herdu a Gymnázium sa aj v tomto školskom roku aktívne zapojili do  organizovania podujatí pri príležitosti Dní župy. Predmetová komisia Zdravie a pohyb zorganizovala dňa 4.10.2019 „mix-volejbalový turnaj“. Viac sa dočítate TU.

• Tri dni v Bruseli

• V marci tohto roka mali vybraní žiaci trnavskej Strednej športovej školy Jozefa Herdu a Gymnázia exkluzívnu možnosť aktívne sa zúčastniť na projekte Medzinárodnej federácie školského športu (ISF) „She Runs – active girls lead“ (viac o podujatí tu: https://gymbott.edupage.org/news/ pod titulom She Runs, alebo tu: https://www.trnava-vuc.sk/aktuality/-na-akcii-she-runs-v-parizi-sa-zucastnili-aj-studentky-strednej-sportovej-skoly-jozefa-herdu-v-trnave/). Premiérový ročník tohto zaujímavého podujatia sa konal v Paríži a spomedzi všetkých účastníkov podujatia, na ktorom malo zastúpenie 33 krajín z celého sveta bolo iba 5 delegácií pozvaných na následnú vyhodnocovaciu vedeckú konferenciu do Bruselu. Trojčlenná delegácia zo Strednej športovej školy Jozefa Herdu a Gymnázia mala možnosť pred odborníkmi z oblasti športu a športových vied odprezentovať svoj vlastný projekt – Dni zdravia (viac o projekte tu: https://gymbott.edupage.org/text80/?eqa=dGV4dD10ZXh0JTJGdGV4dDgw). Pre žiakov školy to bola počas troch dní, 26. – 28.9.2019, strávených v hlavnom meste Belgicka nová, veľmi zaujímavá a prospešná skúsenosť. Príprava na konferenciu bola zo strany žiakov veľmi zodpovedná a určite aj preto boli reakcie na príspevok z radov účastníkov konferencie veľmi pozitívne. Oceňovaná bola myšlienka a komplexnosť realizovaného projektu Dni zdravia. Konferencia však okrem svojho hlavného cieľa splnila aj ďalšie naše očakávania, s ktorými sme do Bruselu cestovali. Mali sme možnosť spoznať nových ľudí, získať nové kontakty a priateľov, rozšíriť si obzory, načerpať novú inšpiráciu a samozrejme bližšie a hlavne osobne spoznať toto krásne mesto. Ďakujeme organizátorom za motivujúce podujatie, nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti a Slovenskej asociácii športu na školách za možnosť reprezentovať Trnavský samosprávny kraj a Slovensko na tomto medzinárodnom projekte.