• Športovec školy za rok 2019

• V jubilejnom 20. ročníku ankety o najlepšieho športovca Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave zvíťazil strelec Ladislav Németh. Do galérie najlepších tak pribudlo nové meno – v poradí už šieste meno strelca. Viac sa dočítate TU.

• Oznam školskej jedálne

• Oznamujeme stravníkom, že dňa 31. 1. 2020 vydávame obedy do 13.45 hod.

• Seminár "Mladí prekladatelia"

• Dňa 24. 1. 2020 sa víťazi školského kola zúčastnili v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave na praktickom seminári „Mladí prekladatelia“Profesionálni prekladatelia sa na ňom venovali najväčším úskaliam prekladu a následne ocenili najlepšie práce zo školských súťaží.

Na seminári Mladí prekladatelia v Bratislave boli v rámci Slovenska ocenené za mimoriadne kvalitný preklad študentky Soňa Koleňáková (AJ) a za „tip-top“- preklad Natália Kraváriková (NJ).

Dievčatám srdečne blahoželáme!

Postrehy účastníkov seminára Mladí prekladatelia

Som veľmi rada, že som mala možnosť vyskúšať si prácu prekladateľa a zároveň sa dozvedieť, ako sa v budúcnosti vyvarovať chybám. Účasť na prekladateľskom seminári bola pre mňa bez pochýb prínosom a motiváciou.                        Soňa Koleňáková (AJ)

Napriek tomu, že semináru som sa zúčastnila aj minulý rok, opäť som sa dozvedela množstvo nových vecí. Pod vedením skúsenej pani prekladateľky pôsobiacej v Európskej komisii pre preklad sme sa dozvedeli čo-to o jej zaujímavej práci, absolvovali praktické cvičenia a v neposlednom rade bol seminár obohatený o možnosť vyskúšať si priamo online prekladače, s ktorými pracujú profesionáli, čo považujem za super i do bežného života.

Natália Kraváriková (NJ)

Tento seminár bol veľmi zaujímavý, dobre zorganizovaný a naučil som sa na ňom veľa nového o prekladateľstve. Určite odporúčam a rád by som si to zopakoval.

Alexander Gračov (AJ)

• Kritériá talentových skúšok

• Kritériá talentových skúšok na Strednú športovú školu Jozefa Herdu pre školský rok 2020/2021 nájdete v sekcii: Pre záujemcov o štúdium.

• JUVENES TRANSLATORES 2019

• Dňa 27. 11. 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže mladých prekladateľov. Z celkového počtu 19 účastníkov prekladalo z anglického jazyka 16 žiakov, z nemeckého 2 a z francúzskeho jazyka 1 žiak.

Po posúdení všetkých prekladov (AJ – p. Kopčanová, NJ – p. Lukovičová a FJ - p. Vidová) porota zaslala v termíne do 6. 12. 2019 po jednej najlepšej práci (preklady z AJ a NJ) do Bratislavy na Generálne riaditeľstvo pre preklad, Zastúpenie Európskej komisie v SR.

Víťazi v sprievode pani Lukovičovej sa dňa 24. 1. 2020 zúčastnia v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave na praktickom seminári „Mladí prekladatelia“Profesionálni prekladatelia sa na ňom budú venovať najväčším úskaliam prekladu a následne ocenia najlepšie práce zo školských súťaží.

Výsledky školského kola

anglický jazyk

1. miesto: Soňa Koleňáková, IV. A

2. miesto: Alexander Gračov, II. A

3. miesto: Veronika Kostolanská, III. B

nemecký jazyk

1. miesto: Natália Kraváriková, IV. A

2. miesto: Romana Peťkovská, IV. A

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za ich odvahu, pracovitosť a tvorivú invenciu. Veríme, že súťaž bola pre nich pozitívnou praktickou skúsenosťou. Zároveň im želáme, aby ich učenie sa a používanie cudzích jazykov napĺňalo radosťou a uspokojením.

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku 2019/2020

• Dňa 16.1.2020 sa umiestnila Natália Kraváriková ( IV.A) na 2. mieste v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2B.

Gratulujeme!

• Okresné kolo OAJ

• V okresnom kole OAJ v školskom roku 2019/2020 našu školu reprezentovali Alerxander Gračov( II.A) a Ivan Kvasnica (III.B).

A. Gračov obsadil 3. miesto v kategórii 2A

I. Kvasnica obsadil v kategórii 2B 2. miesto

Blahoželáme!

• Semináre na šk. rok 2020-21

• V sekcii Semináre je zverejnená ponuka voliteľných predmetov pre školský rok 2020-21. Elektronické prihlasovanie je možné v termíne od 13.1.2020 do 25.3.2020 do 12:00.

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 26.novembra 2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

Žiačka Natália Kraváriková (IV.A) postupuje do okresného kola ONJ, ktoré sa uskutoční dňa 16.1.2020 a žiaci Oliver Scheffel (SEK) a Patrick Karhan (II.S) postupujú do krajského kola ONJ, ktoré s auskutoční 11.2.2020.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• V stredu 20.novembra 2019 sa pod patronátom PK CJ konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Svoje schopnosti si prišlo overiť 24 žiakov z takmer všetkých tried našej školy.

Žiaci súťažili v 3 rôznych kategóriách. Víťazi kategórií - Alexander Gračov z triedy II.A a Ivan Kvasnica z triedy III.B  budú našu školu reprezentovať  v okresnom kole OAJ  Marek Naňo z triedy tercia v krajskom kole OAJ.

Gratulujeme im a držíme palce!